Skocz do zawartości

kierownica chodzi ciezko i ma luzy


czarny151

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w mojej becie e46 lift zauwazylem ze kierownica ciezko chodzi i sa na niej wyczuwalny spore luzy. Czym to moze byc spowodowane? Czyzby maglownica nadawala sie do regeneracji ? Bo drazki kierownicze napewno nie bo auto sie nie tlucze ani nic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo zamierzam podjechac do miejsca gdzie regeneruja maglownice i sprawdzaja za darmo czy to maglownica wysiada ale boje sie ze mnie na koszty naciagna i powiedza ze to maglownica a moze to byc cos ineego wiec pytam sie was. Czyli jak mam luzy na kierownicy i ciezko chodzi tzn ciezko robic tak zwane mydelko na kierownicy a na dziurach i wybojach musze ja lapnac dwoma rekami to maglownica? Bo nie cieknie mi z niej ani sie nie szczela nic podczas skretu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Już w Twoim poprzednim temacie przerabialiśmy ile kosztuje regeneracja magla..i że nie masz na to kasy.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pewny nie jesteś to podnosisz auto ściągasz koła odbijasz końcówki i sprawdzasz luz ..Mozę być też coś z pompa wspomagania ale jak mówisz że na dziurach nie możesz kiery utrzymać to sorry ale raczej magiel tym bardziej że wspomniałeś że jest luz ..Sama wymiana magla jest prosta ale w końcu bmw to za wymianę i tak zabulisz ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładasz trzeci taki sam temat mimo, iż w poprzednim moim zdaniem otrzymałeś wyczerpujące informacje. Liczysz, że ktoś z forum Ci to za darmo zrobi? Równie dobrze mógłbyś zadzwonić do wróżbity Macieja i się go o to zapytać. Jeżeli sam nie jesteś w stanie stwierdzić czy maglownica jest do regeneracji podejdź do kogoś kto się tym zajmuje i tam dostaniesz odpowiedź. Zrozum to, że przez internet nie widząc twojej maglownicy nikt nie jest w stanie tego jednoznacznie stwierdzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak są koleiny to może autko zarzucać. Sprawdź wiatry w oponach ( wyrównaj żeby było tyle samo po lewej i prawej) Wyjedź gdzieś na prosty i równy odcinek drogi bez kolein i wtedy sprawdź czy nadal ściąga. Jak nadal będzie to samo wtedy skontroluj jak auto zachowuje się przy ostrzejszym hamowaniu oraz przyspieszaniu ( czy będzie w czasie przyspieszania i hamowania ściągać ). Jeszcze jedną rzecz wykonaj. W czasie jazdy na wprost po prostej i równej drodze poruszaj delikatnie kierownicą i sprawdź czy auto reaguje na każdy ruch kierownicą. Potem opisz na forum swoje spostrzeżenia :cool2: pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na prostym rownym odcinku idzie jak po sznurku nic go nie sciaga przy hamowaniu i wcisnieciu ostro pedalu gazu tak samo tylko na koleinach i wiekszych nierownosciach czuje sciaganie go ale jak zlapie mocno kierownice to jedzie prosto no i jak jade prosto i kierownica jest prosta to moge nia ruszac minimalnie w prawo i lewo i nie reaguje ale mechanik mowil ze to jest ok i nie ma nic wspolnego z tym i kierwonica sie tylko rusza jak jest na wprost i tylko wtedy podczas skretu dziala idealnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czarny151 a nie szukasz czasem dziury w całym? Ja jak się oczytam forum to później szukam usterki tam, gdzie jej wcale nie ma. Mi też kierownica na dziurach lata lewo/prawo. Raczej minimalnie, nie tak jak na Twoim filmiku ale też nie wiem po jakich dziurskach jechałeś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarny151 utrzmanie BMW to nie to samo co utrzymanie vw... Jedź do gości od magla i niech ci sprawdzą, jak nie masz zaufanego mechanika to popytaj znajomych może ktoś zna kogoś sensownego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak nie ściąga na prostej i równej drodze, przy hamowaniu i przyspieszaniu to wszystko jest :cool2: nie szukaj dziury w całym... mi na koleinach też ściąga. A co chodzi o braku reakcji auta jadąc na wprost i minimalnie ruszając kierownicą to prawdopodobnie lekko wyeksploatowana maglownica :mrgreen: też tak mam. najbardziej to można odczuć na prostej i równej drodze...

 

jeździj i ciesz się ze swojej buni :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.