Skocz do zawartości

[F10/F11 xDrive] Wymiana oleju w skrzyni rozdzielczej xDrive


Pemek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Powoli przymierzam się do wymiany oleju w skrzynce VTG.

Co do oleju, to na pewno warto zastosować oryginalny TF 0870. Można kupić bez problemu u gorika79.

Pytanie, czy ktoś już to robił u siebie w F10. Ponieważ ostatnio na serwisie oglądaliśmy skrzynkę od spodu, i nie widać tam nigdzie korka spustowego a w E60 był.

Nie jestem pewien, ale chyba trzeba w takim razie wyjąć całą skrzynkę rozdzielczą, żeby wymienić w niej smarowidło :?:

Czy w takim razie jest to warte grzechu?

Chętnie posłucham wypowiedzi osób, które już mają pojęcie w tym temacie.

 


witam ja w swojej też nie mam korka spustowego przy wymianie odessali ile mogli reszte przepłukali do przelania ze 2 litry nowego oleju wsumie weszło ok 1l .pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
Hej, nie zostało komuś z Warszawy lub okolic ze 200-300ml orginalnego oleju do rozdzielacza? Chętnie odkupię. Dzisiaj wymieniłem u siebie, miałem 0,5l i mi zabrakło, tzn. nie przelało się. Jakby co to piszcie na Priv.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie zostało komuś z Warszawy lub okolic ze 200-300ml orginalnego oleju do rozdzielacza? Chętnie odkupię. Dzisiaj wymieniłem u siebie, miałem 0,5l i mi zabrakło, tzn. nie przelało się. Jakby co to piszcie na Priv.

spóżniłeś sie parę dni :(

Wymieniałem w swojej buni w tamtym tygodniu i 2 setki zostały, niestety już zutylizowane.

BTW olej mocno przepracowany - przebieg 72 tysiace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Zmieniałem przy 238 tys.km, przypuszczam że pierwszy raz. Olej nie był jakoś specjalnie zmęczony. Za wymianę zapłaciłem ok 200 zł, a robiłem przy okazji wymiany rozrządu. Żadnego filtra nie zmieniałem. Te 1100 zł wygląda zastanawiająco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolor siwo brązowy ale bez charakterystycznego zapachu przepalenia. Dodatkowo dzisiaj wymieniony olej w skrzyni biegów - wg. mechanika mógł jeszcze spokojnie polatać z 20 tysięcy.

 

Wg jakiej metody mechanik tak ocenił, chętnie ją poznam..... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
kolor siwo brązowy ale bez charakterystycznego zapachu przepalenia....

Zaraz zaraz, ale skąd miałby być zapach przepalenia? Przecież ten olej pracuje jako przekładniowy - tworzy się poduszka olejowa. Temperatury nie są tam na tyle duże aby zaczął się palić. Przepalenie powinno być czuć tylko w oleju silnikowym z racji pracy "w ogniu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
3 dni temu wymieniałem u siebie , trwało to 15 minut , odkręcacie śrubę na imbus z tyłu dyferencjału , bierzecie strzykawę lub cos co odessie wam stary olej , bo nie ma korka spustowego , odsysamy mi sie udało odessac 800ml , olej kupiłem za ok 200 ori bmw zalecany. Potem wtłaczamy olej za pomoca tej strzykawy zakrecamy śrubą i wio. mam 155tys przejechane swoja f10 , stary olej był czarny wiec swoje własciwosci zapewne stracił. JA dodatkowo musialem zrobić kalibracje skrzynki VTG po wymianie oleju ponieważ po 150tys mialem bład w INSTA skrzynki VTG. Po wymianie robi sie kalibracje i 5 minut postepowanie zgodnie z instrukcji insta i wszystko gra błąd znikł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajaczek,

to wymianiales olej w dyfrze czy w skrzyni rozdzielczej?

ja wymienialem raz olej w dyfrze przy 250tys km i byl wizualnie jak nowy, dlatego nie ma sensu go wymieniac.

jezeli zmieniales olej w reduktorze to tam nie ma korka spustowego? w skrzyni rozdzielczej bmw pewnie sa tarczki, czyli jak pracuje to sie wycieraja i olej sie zuzywa. wymiana jak najbardziej wskazana !!!!!

jak sie tarczki palily to olej pewnie czarny smierdzacy i tarczki do wymiany albo i cala skrzynia do regeneracji. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego, że prawdopodobnie tak mało odciągnęli starego oleju.

Ja wymieniałem ok. 3 tygodnie temu (też poprzez odciąganie) i wlano ok. 500ml.

Czy podczas odciągania oleju skrzynka była choć trochę ciepła? Ile auto mogło stać zanim zaczęto odciągać olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztowała wymiana? Ja za robociznę dałem 50zł. Jeżeli miałeś własny olej (butelka 1l), to powinno Ci dużo zostać więc za jakiś czas możesz ponownie zrobić wymianę, np. podczas wymiany oleju silnikowego lub innych prac.

Być może podczas odciągania oleju mechanik włożył rurkę nie do samego dna, tak więc pozostała znaczna część oleju.

Druga opcja może być taka, że odciągnięto jednak więcej oleju lecz podczas wlewania nowego jakimś trafem stało się tak, że pomimo wlania tylko 300 ml olej zaczął się przelewać. Tak więc wydaje mi się, że i tak za jakiś czas warto sprawdzić czy tego oleju jest odpowiednio dużo bo może okazać się że jest go za mało.

I jeszcze jedno pytanie czy widziałeś może ile było odciągniętego starego oleju? Czy było to faktycznie tylko 300 ml?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety cały odciągnięty olej poszedł w baniak z maszyny wiec nie wiem ile wyssał. zapłaciłem 70 zl za wymianę. Tak jak mowisz za jakiś czassprawdze czy go nie jest za mało. Jakie mogą być objawy zbyt malej ilości? bo mam taka dziwna przyapadlosc na zimnym aucie przy jedzie w lewo i przy dodawaniu gazu mam takie dziwne drżenie. ustępuje jak juz jest rozgrzane auto. czy to może być objaw uszkodzonej skrzynki vtg? i jeszcze jedno jak wrzuca wsteczny to mam przy ruszeniu taki metaliczny odgłos taki jednorazowe stukniecie. czy to krzyżaki na wale?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.