Skocz do zawartości

[F10/F11 xDrive] Wymiana oleju w skrzyni rozdzielczej xDrive


Pemek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zrobi to każdy godny zaufania mechanik. To nie jest prom kosmiczny ;). Musi mieć jedynie urządzenie podciśnieniowe do odsysania oleju, bo nie we wszystkich skrzynkach jest korek spustowy. Są rzeczy, z którymi dobrze pojechać do warszatatu zajmującego się bmw, ale moim zdaniem akurat ta do nich nie należy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym zakładzie wymienia jeśli mają odsysarke do oleju ja płacę za wymianę 30zl i robię to co wymianę oleju w silniku 15000km oczywiście olej mój.Też nie mam korka spustowego

 

Nie wiem czy to konieczne , sprawdzales jaki olej ze skrzynki jest po tych 15 tys ? W sumie nie jakies duze koszty bo olej ori w granicach 150zł + 3 dychy za wymiane to nie majątek ale jak olej jest ok to bez sensu.

Edytowane przez christo74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1000zl zmieścić się z filtrem ja wymieniam co 60tkm olej oryginał ale ZF serwis ZF z Lubonia sprzedaje po 65zl litr filtr na allegro 350zl zamiennik z wymiennym wkładem następnym razem tylko koszt uszczelki i wkładu ok 200zl wymiana 100zl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśniam :-): pomieszały się tutaj tematy wymiany oleju w skrzynce rozdzielczej napędu x-drive z tematem wymiany oleju w skrzyni biegów.

Jeśli chodzi o skrzynkę rozdzielczą, to niektóre wersje mają korek spustowy, inne nie. Nie wiem od czego to zależy. Pewnie od rocznika. Jeśli skrzynka korek ma to sprawa jest prosta, jeśli nie ma to trzeba odessać stary olej.

Cena wymiany powinna się zamknąć w 200 PLN razem z olejem. I chyba rzeczywiście jest tam tylko magnes - wymienneego filtra w każdym razie nie ma.

Jeśli chodzi o wymianę oleju w skrzyni, to jest założony osobny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dobra jestem po WYMIANIE OLEJU w TRANSFERZE ( taka fachowa nazwa na wymianę oleju w xdrive :mrgreen: )

520d xdrive 2014r. ( B47 ) - żeby dostać sie do xdrive trzeba zdjąć 2 osłony od spodu oraz aluminiowy profil - NIE MA KORKA SPUSTOWEGO , jest tylko wlewowy więc trzeba odessać cienkim wężykiem , odessane jakies 500ml ( wg dokumentacji wchodzi tam 600 ml oleju ) , przebieg 55tys km i powiem wam że olej wcale nie był bardzo zanieczyszczony - tylko troche ciemniejszy od nowego, w sumie to nie musiałem go wymieniać ale jak już było wszystko rozebrane to olej wymieniony i tyle. Zrobiłem kilka fotek to wrzucę je później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też już jestem po, i dziwię się jak to możliwe ,że fugaz i Pemek po takich małych przebiegach macie zasyfiony olej. Wymieniałem w Grizzli Garage i przyglądałem się co jest odsysane. Mógłbym napisać dokładnie to samo co christo74 ,mimo większego przebiegu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Możecie napisać ile płaciliście za wymianę olejku w skrzynce rozdzielczej? Mi powiedzieli 590 zł. W poprzednich postach wiedziałem że oleju jest mało i zastanawiam się co wpływa na taką cenę :)

Cena z adaptacją i diagnostyka komputerowa jeśli to na coś wpływa. Pytałem o ofertę na cały przegląd i zdziwiło mnie to że dyfry były po 290 a rozdzielacz 590.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy wymianie oleju w xdrive wcale nie trzeba demontować żadnej poduszki - Ci co wymieniają mają swoje patenty na odessanie oleju - wiadomo że nie wyciągniesz 100% bo tam nie ma korka spustowego ale nie ma potrzeby demontować nic oprócz osłon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.