Skocz do zawartości

Akcja serwisowa 2.0d N47 rozrząd !!


Kruk

Rekomendowane odpowiedzi

a jakie sa warunki wymiany ? mam bmw e92 03.2008r 166tysiecy oryginalnego przebiegu i jestem 2 wlascicielem, ponadto dodam ze podczas pracy silnika niedawno pojawil sie jakis "inny" dźwiek nie mający raczej nic wspolnego z dzwiekiem diesla i obawaim sie ze moze byc to problem napinacza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 962
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

przejrzalem, jedni pisza ze im wymienili drudzy ze nie wiec pytam, poza tym czy jest jakis charakterystyczny dzwiek wadliwego dzialania napinacza ?

A spotkałeś się z sytuacja że ktoś poprzez forum zdiagnozować że jego auto podlega akcji ? Bo ja nie. Przez 11 stron trąbi się że trzeba zadzwonić do aso i się dowiedzieć o swoje auto na podstawie nr vin. Czy to takie skomplikowane do pojęcia?

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dramat, tyle mogę wydusić z siebie po oględzinach auta u mechanika. Diagnoza - urwany rozrząd. Auto porostu zgasło kilka sekund po zapłonie...

Model E90 LCI Limousine 318d N47N N47D20U1 - 2,00l (105kW) wyprodukowany 18.11.2010.

W ASO usłyszałem:

Niestety auto nie zostało objęte akcją serwisową ponieważ w tej wersji silnika ten problem już się nie pojawia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dramat, tyle mogę wydusić z siebie po oględzinach auta u mechanika. Diagnoza - urwany rozrząd. Auto porostu zgasło kilka sekund po zapłonie...

Model E90 LCI Limousine 318d N47N N47D20U1 - 2,00l (105kW) wyprodukowany 18.11.2010.

W ASO usłyszałem:

Niestety auto nie zostało objęte akcją serwisową ponieważ w tej wersji silnika ten problem już się nie pojawia....

Jaki przebieg udokumentowany

e91 LCI'10 135 KW Touring, Panorama, CIC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dramat, tyle mogę wydusić z siebie po oględzinach auta u mechanika. Diagnoza - urwany rozrząd. Auto porostu zgasło kilka sekund po zapłonie...

Model E90 LCI Limousine 318d N47N N47D20U1 - 2,00l (105kW) wyprodukowany 18.11.2010.

W ASO usłyszałem:

Niestety auto nie zostało objęte akcją serwisową ponieważ w tej wersji silnika ten problem już się nie pojawia....

 

no to faktycznie się nie pojawił :-D

 

A jak było serwisowane ( wymiany oleju ) i ile przejechało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dramat, tyle mogę wydusić z siebie po oględzinach auta u mechanika. Diagnoza - urwany rozrząd. Auto porostu zgasło kilka sekund po zapłonie...

Model E90 LCI Limousine 318d N47N N47D20U1 - 2,00l (105kW) wyprodukowany 18.11.2010.

W ASO usłyszałem:

Niestety auto nie zostało objęte akcją serwisową ponieważ w tej wersji silnika ten problem już się nie pojawia....

 

 

Matko co za debile :duh: Przecza sami sobie .

Jedz do innego BMW a jak nie pomoze to pisz list to samego zarzadu bmw :norty:

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualny przebieg 197 tyś. Serwisy olejowe itd zgodnie z zaleceniami producenta, w auto wsadziłem sporo serca i jego stan mechaniczny "był" idealny :(

 

Czyli olej co jakieś 30tys km... nie ryzykuję, zmieniam co roku albo co 15tys niezależnie od tego co komp pokazuje.

Jak masz go od nowości i wszystko robiłeś w ASO zgodnie z zaleceniami to sugeruję napisać prośbę o "gest handlowy" czy jak to się tam zwie, nie do dealera tylko do centrali w polsce lub w Monachium, duża szansa na przynajmniej częściowy udział w kosztach. Inaczej szukaj nowego silnika, bo naprawa raczej nieopłacalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualny przebieg 197 tyś. Serwisy olejowe itd zgodnie z zaleceniami producenta, w auto wsadziłem sporo serca i jego stan mechaniczny "był" idealny :(

Czy dzialo sie cos niepokojacego przed zerwaniem lancucha?

e91 LCI'10 135 KW Touring, Panorama, CIC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto osobiście sprowadziłem z "dojczów" ponad rok temu. Od początku wszystko pracowało jak w zegarku, zaraz po zakupie przeszedł pełny przegląd i niczego się nie doszukaliśmy :). Silnik pracował idealnie porównując do innych n47 które miałem okazje widzieć/słyszeć. Zerwał się niespodziewanie (jak u wszystkich pewnie) bez żadnych oznak czy zapowiedzi ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc moje autko sprawdzili i tyle... powiedzieli, że wszystko u góry jest ok bo poprzedni właściciel wymienił już części, a dolny łańcuch troszkę już słychać ale przy przebiegu ponad 200k km to normalne. No cóż przynajmniej auto wysprzątali... :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc moje autko sprawdzili i tyle... powiedzieli, że wszystko u góry jest ok bo poprzedni właściciel wymienił już części, a dolny łańcuch troszkę już słychać ale przy przebiegu ponad 200k km to normalne. No cóż przynajmniej auto wysprzątali... :?

 

 

 

U mnie tez wszystko było dobrze, ale i tak wymienili górny napinacz bo to jest nakaz od górny po prostu musieli. więc ja bym wrócił i kazał im wymienić dolny napinacz!!!! :evil: w końcu na to jest tak akcja skoro szura to wymieniają!

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

produkcja 03.2008 auto objete akcja, umowili mnie na przyszly wtorek mam zostawic auto na 3 dni zobaczymy co zdzialaja

 

 

chyba nie 3 dni a 3 godziny bo tyle trwa weryfikacja według opisu Akcji.

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mi strzeli łańcuch to bedzie ostatnia bmka i nastepnym razem wydam troche wiecej i kupie porządne auto tzn audi albo mesia.

Nowsze Audi czy Mercedesy też nie są wcale idealne ... Wystarczy spojrzeć na profil https://www.facebook.com/wymiensilnikpl gdzie Audi i Mercedes są w czołówce.

 

W kwestii tej akcji to moim zdaniem powinni wymieniać kompletny napęd rozrządu wraz z wałem w silnikach A...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziała mi ze mam zostawić auto na 3 dni będą wymieniane napinacze i jeżeli zajdzie taka potrzeba to łańcuch dodatkowo otrzymam pana z serwisu na oględziny auta które będą trwać 20 - 30 minut i poinformuje mnie o stanie technicznym auta, co należy zrobić poprawić odbędzie się to bezpłatnie. Warszawa al prymasa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oddałem autko do Bmw Olszowiec w Poznaniu. Obsługa bardzo miła i dostałem informacje ze od razu biorą samochód na przegląd. dziś mam dostać informacje co zostało ustalone i najpóźniej 12 będę miał auto do odbioru. W ramach serwisu rownież mycie i sprzątnięcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mi strzeli łańcuch to bedzie ostatnia bmka i nastepnym razem wydam troche wiecej i kupie porządne auto tzn audi albo mesia.

Nowsze Audi czy Mercedesy też nie są wcale idealne ... Wystarczy spojrzeć na profil https://www.facebook.com/wymiensilnikpl gdzie Audi i Mercedes są w czołówce.

 

W kwestii tej akcji to moim zdaniem powinni wymieniać kompletny napęd rozrządu wraz z wałem w silnikach A...

 

Nieprawda . Walu nie trzeba wymieniac ,choc oczywiscie jest to wskazane przez bmw -wiadomo, wieksza sprzedaz czesci. :cool2:

Kolo zebate (to nawalku roz. ) nie niszczy sie , najbardziej dostaje kolo na dole.

 

Ps.

Radze przeszukac forum pod katem "rozrzad n47" - zdjecia filmy itd

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.