Skocz do zawartości

Akcja serwisowa 2.0d N47 rozrząd !!


Kruk

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem już po akcji,we Wrocławiu wcześniej łańcuch czasami hałasował. Wymienili mi napinacz zrobili pomiary i ponoć to wszystko bo pomiary pokazały że reszta jest ok. Niestety po 2 dniach hałas chyba czasami wraca. Będąc w Inchcape dowiedziałem się że nie dostanę na tą wymianę żadnej gwarancji, nie dostałem też żadnych wydruków czy pisemnego potwierdzenia że reszta jest ok. Nie dokonano również żadnego wpisu do książki serwisowej. Jestem trochę tym wszystkim rozczarowany, żadnych poświadczeń że cokolwiek zostało zrobione. I na dodatek znów te dziwne dźwięki. Sam już wątpię czy to rozrząd czy coś innego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 962
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam wszystkich

 

Jestem już po akcji i byłem pierwszy w Bydgoszczy. Samochód ma wymieniony kompletny rozrząd. Auto nie do poznania , cicho i niwsłychać już tego metalicznego tarcia , większa moc,

 

Miałem przebiek 248000 przebiegu. E61 2007r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M-cars Kraków

Mi niestety odpisali, że samochód nie jest objęty akcją serwisową :-(

Mam wersję 184km.

Miałem przed chwilą telefon z informacji BMW i miły Pan poinformował mnie, że akcją objęte są ściśle określone nr VIN.

Może być ten sam typ i wersja silnika ale inna seria produkcyjna i samochód nie będzie objęty akcją.

Tak więc trzeba to indywidualnie ustalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jak zadzwoniłem do M Carsu w Krakowie to gość powiedział że nawet jeszcze części nie mają i dopiero mogę umówić sie za miesiąc wiec podziękowałem i w BMW Dobrzański mam termin na poniedziałek.

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam , dzisiaj odebrałem autko po tym jak zostawiłem je w piątek w serwisie na akcje serwisową. Wymienili mi napinacz, reszta okazała się dobra

Czyli wypaproszony DPF ich nie interesował. Jaki przebieg i gdzie byłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie dostałem informacje iż moje BMW jest do odbioru został wymieniony sam napinacz a serwisant powiedział ze łańcuch był sprawdzany według jakichś norm i że jest w świetnej kondycjii... dodam iż auto ma przejechane 206 tyś... BMW Dobrzański Kraków. auto do odbioru.

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
byłem w BMW Smorawiński w Poznaniu. Żadnych pytań dotyczących DPF. Mój przebieg to 183000 km. Łańcuch sprawdzają podobno w ten sposób że patrzą jak daleko jest wychylony napinacz

Sprawdzenie i wymiana napinacza w czasie jednej wizyty, ile czasu im to zajęło, odwiedziłeś ich jeden raz ?

Pytam bo też się chyba do nich wybiorę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam właśnie dostałem informacje iż moje BMW jest do odbioru został wymieniony sam napinacz a serwisant powiedział ze łańcuch był sprawdzany według jakichś norm i że jest w świetnej kondycjii... dodam iż auto ma przejechane 206 tyś... BMW Dobrzański Kraków. auto do odbioru.

206tys.w N47 i łańcuch w świetnej kondycji :shock:. Po tym co się na forum naczytałem to co prawda mile ale trochę mnie to zaskoczyło .

Albo ta metoda sprawdzania może budzić wątpliwości, lub problemy z rozrządem to co najwyżej od przypadku choroba, ale nie aż tak powszechna epidemia jak można by sądzić :shock: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u nich w piątek o godz. 12. około 14:30 podszedł do mnie doradca serwisowy i powiedział ze napinacz jest do wymiany i że nie mają go na miejscu , dlatego auto bedzie do odbioru w poniedzialek. No i wczoraj odebralem. Wydaje mi się że cały rozrząd zmieniaja jak juz naprawde trzeba, ponadto gościu powiedział mi po cichu ze wiadomo jak to jest z klientem ktory za usluge nie placi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u nich w piątek o godz. 12. około 14:30 podszedł do mnie doradca serwisowy i powiedział ze napinacz jest do wymiany i że nie mają go na miejscu , dlatego auto bedzie do odbioru w poniedzialek. No i wczoraj odebralem. Wydaje mi się że cały rozrząd zmieniaja jak juz naprawde trzeba, ponadto gościu powiedział mi po cichu ze wiadomo jak to jest z klientem ktory za usluge nie placi...

Przecież to bzdura, albo jakis debil. Za usługę płaci bmw AG i normalne aso robi wszystko by te usługę wykonać, bo to jest usługa jak każda inna gwarancyjna za która klient zapłacił kupując w bmw auto. Oczywiście muszą to należycie udokumentować by otrmac zapłatę.

Jeśli to prawda, to gosc się kwalifikuje na porządny kurs doszkalajacy.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widze ,ze BMW postawialo na to aby poprawic klientowi humor, tak na zasadzie - zrobimy ci cos abys spal spokojnie :norty:

 

Kazdy kto widzial jak wyglada kolo zebate ktore pracowalo z rozciagnietym lancuchem wie ,ze wymiana samego napinacza nic nie pomoze.

 

Takie BMW akcje to ja pie.. :duh:

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie dostałem informacje iż moje BMW jest do odbioru został wymieniony sam napinacz a serwisant powiedział ze łańcuch był sprawdzany według jakichś norm i że jest w świetnej kondycjii... dodam iż auto ma przejechane 206 tyś... BMW Dobrzański Kraków. auto do odbioru.

206tys.w N47 i łańcuch w świetnej kondycji :shock:. Po tym co się na forum naczytałem to co prawda mile ale trochę mnie to zaskoczyło .

Albo ta metoda sprawdzania może budzić wątpliwości, lub problemy z rozrządem to co najwyżej od przypadku choroba, ale nie aż tak powszechna epidemia jak można by sądzić :shock: .

 

 

Też byłem zaskoczony ale lepszy Rydz niż nic;-) Łańcuch w tych silnikach miał być dożywotni, powiedział że w moim aucie nie działo się nic i najprawdopodobniej napinacz też był okey;-) tylko go wymienili bo musieli. auto było objęte akcją serwisową bo znajdowało się w grupie samochodów zagrożonych. Jedynka do odbioru po około 3 godzinach. wywoskowana, i co najlepsze 2 lata gwarancji bez limitu kilometrów;-) Więc zapytałem gościa co jak sie urwie łańcuch? powiedział zapraszamy do nas i robią to na gwarancji bo oni sprawdzili i podjęli decyzje ze łańcuch sie nadaje do jazdy wymienili napinacz czyli ingerowali w rozrząd. Więc brzmi zachęcająco;p hehhe :cool2:

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
i co najlepsze 2 lata gwarancji bez limitu kilometrów;-) Więc zapytałem gościa co jak sie urwie łańcuch? powiedział zapraszamy do nas i robią to na gwarancji bo oni sprawdzili i podjęli decyzje ze łańcuch sie nadaje do jazdy wymienili napinacz czyli ingerowali w rozrząd. Więc brzmi zachęcająco;p hehhe :cool2:

 

I to jest najlepsza informacja, nie muszą wymieniać wszystkiego ale jak zacznie szurać przed upływem dwóch lat to jedziesz i wymieniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.