Skocz do zawartości

F11 Opcja gwarancji rozszerzonej ceny


crok

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Zaczekajcie bo nie rozumiem (...)

Niestety tak właśnie ma to wyglądać.

Ale mimo wszystko mają gest :twisted: podobno przedłużyli deadline z 31.12.2016 na 31.03.2017 (choć ja od mojego dealera takiego info, póki co, nie dostałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zaczekajcie bo nie rozumiem. Mam auto z 2015 r, wlasnie przedluzylem gwarancje na 3ci rok (nie chce od razu na 5 - zreszta tak mi sugerowano, ze lepiej co rok przedluzac, a bo to sie auto rozbije, ukradna itp). Czy to oznacza ze teraz musze jechać do BMW i jednak przedłużyć na 5 lat bo inaczej nie będę w stanie nic zwojować po 31.12.2016?

 

Jak tak to ma wyglądać to pier...le to BMW i więcej już go nie kupie.

 

Przecież nikt nie wiedział, że centrala zrobi taki numer. Zasłaniają się przepisami UE. Do 31.03.2017 można przedłużać wg starych zasad. Po tej dacie przedłużenie będzie można kupić tylko i wyłącznie jako "opcję wyposażenia" z nowym autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ze wszedlem na forum i sie dowiedzialem przy okazji... Pewnie BMW nie pokusi sie nawet, zeby powiadomic wszystkich swoich uzytkownikow o tak malo istotnej zmianie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja proponuję pisać maile do polskiego BMW.

Sam to już uczyniłem.

 

Nie wiem, czy "der Zentrale" w ogóle wchodzi na to forum - może nie wiedzą jaki odbiór ma ta "wspaniała" decyzja.

W każdym razie dla mnie to jest powód do zmiany marki. Z tego co widzę - nie tylko dla mnie... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadnie z mailingiem od BMW wybrałem się na zakupy...

no i niech się walą na .....

załączam wycenę dla mojego auta z dziś i z 1.09.2016 cena na pakiet wzrosła o ponad 5k no nic tylko brać bo zabraknie !

 

07U2 dziś 7620zł z września 2540zł :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pakiet 07U2 to 6lat/200.000km - dla F1x zawsze kosztowało ponad 7000zł (w opcji przedłużenia z 2 lat gwarancji fabrycznej od razu do 6 lat).

Chyba, że mówiąc o wzroście ceny masz na myśli upgrade od już jakiegoś wykupionego pakietu (nie od fabrycznej gwarancji)...?

 

Mnie natomiast BMW tak wkurzyło swoim posunięciem, że w weekend również wybrałem się na rekonesans.

Tyle, że do konkurencji :8)

Skoro oni tak traktują klientów, to ja chyba podziękuję Bawarczykom i zamiast F48 planowanego w połowie przyszłego roku (w miejsce F20), szukam alternatywy.

 

BTW,

"mój" serwis nic nie wie na temat przesunięcia terminu do 31.03.2017.

A na oficjalnej stronie BMW też nic nie ma (a podobno było).

Za to mogliby ze strony usunąć nagłówek "MY TEŻ MAMY STANDARDY. TYLE ŻE WYŻSZE." bo w świetle obecnej sytuacji trochę zakrawa to na żart... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś dzwoniłem do Inchcape Warszawa i faktycznie potwierdzili mi telefonicznie, że wydłużono termin do 31/03/2017.

 

Jestem ciekaw wściekłości ludzi którzy wykupili sobie pakiet na 3ci rok i za chwilę się dowiedzą, że to ich ostatni rok ... :duh:

 

A może ktoś przypomnieć ceny obecnych pakietów. Wiem, że gdzieś było ale nie mogę znaleźć... Dobra mam. To dla zainteresowanych. Dla F10 bez Mek oczywiście :

 

07CG | 3 lata/200 tys.km | 1.150 zł

07CH | 4 lata/200 tys.km | 3.241 zł

07CK | 5 lat/200 tys.km | 4.705 zł

07U2 | 6 lat/200 tys.km | 7.528 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było ale się zmyło ... ja pisze o upgrade

teraz "promocyjna" cena 07U2 to 11177,23zł :cool2:

 

 

Pakiet 07U2 to 6lat/200.000km - dla F1x zawsze kosztowało ponad 7000zł (w opcji przedłużenia z 2 lat gwarancji fabrycznej od razu do 6 lat).

Chyba, że mówiąc o wzroście ceny masz na myśli upgrade od już jakiegoś wykupionego pakietu (nie od fabrycznej gwarancji)...?

 

Mnie natomiast BMW tak wkurzyło swoim posunięciem, że w weekend również wybrałem się na rekonesans.

Tyle, że do konkurencji :8)

Skoro oni tak traktują klientów, to ja chyba podziękuję Bawarczykom i zamiast F48 planowanego w połowie przyszłego roku (w miejsce F20), szukam alternatywy.

 

BTW,

"mój" serwis nic nie wie na temat przesunięcia terminu do 31.03.2017.

A na oficjalnej stronie BMW też nic nie ma (a podobno było).

Za to mogliby ze strony usunąć nagłówek "MY TEŻ MAMY STANDARDY. TYLE ŻE WYŻSZE." bo w świetle obecnej sytuacji trochę zakrawa to na żart... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było ale się zmyło ... ja pisze o upgrade

teraz "promocyjna" cena 07U2 to 11177,23zł :cool2:

 

Tak prawda dlatego ide w 5 lat tylko. Wlasnie gadalem ze swoim doradca. Powiedzial, ze pomimo tego, ze do 31/03/2017 mozna dokupic pakiet, to radzi to zrobic do 31/12/2016 bo potem ceny po prostu wzrosna. I nie jest prawda, ze to EU narzuca jakies limity. Problem w tym, ze pakiety BRI byly konstruowane lokalnie (ponoc) i ktos przedobrzyl na jakims rynku - znaczy dorzucic duzo za niska cene i BMW się po prostu "kapło" i zabroniło stosować tych pakietów. Ja taką historię słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kurczę, macie rację.

Zdrożało :shock: to mało powiedziane.

 

W moim przypadku miesiąc temu upgrade do 07U2 (6 lat) kosztował 4.287 brutto.

Na dzisiaj cena wynosi już 10.311 brutto

Więc u mnie podnieśli się o "jedyne" 6.024 brutto - czyli wzrost ceny o ponad 140% :shock:

 

P.S.

Wspomniana przez kolegę @pafcik "promocyjna" cena 11.177,23 - to kwota netto, czyli dla nieodprowadzających VAT obecna promocja wynosi... 13.748 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Do niedawna (jeszcze miesiąc temu) można było sprawdzać w tabelach pakietów (fragment dotyczący BRI dla F1x zamieścił na poprzedniej stronie wątku kolega @F1le).

Teraz już można sprawdzić chyba tylko w ASO, "z systemu"...

 

Pakiet BRI na 5 lat (07CK) podrożał z 4.705,- do 6.770,- (obie ceny brutto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Eh zapłaciłem za 4 lata (max 200 tys) 3250.

To akurat ten pakiet nie podrożał, bo wcześniej kosztował 3.241 brutto.

Chyba, że podałeś cenę netto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za 5L/200tys dopłaciłem brutto : ~5200zł wykupując wcześniej pakiet 3L/200tys za ~1150zł.

 

A zatem sumarycznie 5L/200tys km kosztował mnie ok 6350zł brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiorczo odpowiem ;)

Mam gwarancję 2 lata, faktycznie dopłaciłem 3241 brutto za kolejne 2 z ograniczeniem do 200 tys. Zaokrągliłem po prostu cenę.

Kto pytał więc przy zakupie dostałem 5 letnią usługę serwisową w cenie, ale to teraz chyba standard.

W serwisie faktycznie była kupa ludzi bo od kilku dni jest jakaś akcja esemesowa i mailowa o zmianie warunków przedłużenia gwarancji.

Przy okazji dowiedziałem się, że sprzedali sporo aut w wersji 'flotowej' (w sensie golasy) i teraz do serwisów przyjeżdżają świeżaki żeby przedłużać gwarancję.

Widziałem nową piątkę kombi za 159 tys z cennika która poszła za 143 tys, chyba niezły deal. Piątka oczywiście f11 nie ta najnowsza.

Tyle newsów z pola walki :mrgreen:

Pozdr Czujnik

jest moc, będzie szmoc ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja za 5L/200tys dopłaciłem brutto : ~5200zł wykupując wcześniej pakiet 3L/200tys za ~1150zł.

 

A zatem sumarycznie 5L/200tys km kosztował mnie ok 6350zł brutto.

Nie wiem jak oni to liczą...

Ja z kolei kilka miesięcy temu wykupiłem pakiet 4L/200tys. za 3241 brutto.

Teraz rozszerzenie do 5L/200tys. kosztuje w moim wypadku 3332 brutto.

Czyli w sumie 6573 zł brutto.

Wychodzi na to, że jeśli ktoś miał wcześniej wykupiony wyższy pakiet, to teraz za rozszerzenie płaci sumarycznie więcej...?

Nic z tego nie rozumiem :roll:

 

Natomiast rozumiem co innego, że w najbliższy weekend wybieram się na rekonesans do... Audi :mrgreen:

A jeszcze miesiąc temu byłem wręcz pewien, że przez kilka najbliższych lat zarówno ja jak i żona będziemy użytkować BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno przedłużałem standardową gwarancję na pakiet do 4 lat/80 000 km a że dzisiaj jestem na przeglądzie w Inchcape zastanawiam się nad ewentualnym wydłużeniem ponad 4 lata po 31.03.17 nie będę już mógł tego zrobić . Dziwne jest , serwisant to potwierdził że jest to decyzja BMW AG , niby jakieś przepisy UE ale Mercedes i AUDI na razie nic nie zmieniają w tej kwestii :think:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy opłaca sie brać pakiet serwisowy do auta ?

 

Kurcze serwis piątki nie jest tani. Przy mnie kobieta płaciła za drugi przegląd 520d prawie 3 tys z vatem :?

Przebieg miała coś ponad 28 tys więc musiała nieźle dawać w palnik.

jest moc, będzie szmoc ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.