Skocz do zawartości

Roleta wlot powietrza Przód


tomasztolala

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/zaluzja-roleta-wlot-powietrza-bmw-e90-e91-e92-i4958572302.html

 

 

 

Czy ktoś już to doposażał do swojego samochodu czy to ma sens jak to w końcu działa trzeba cos podłączać? jest to elektroniczne czy manualne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/zaluzja-roleta-wlot-powietrza-bmw-e90-e91-e92-i4958572302.html

 

 

 

Czy ktoś już to doposażał do swojego samochodu czy to ma sens jak to w końcu działa trzeba cos podłączać? jest to elektroniczne czy manualne?

Działa to elektronicznie po prostu przy określonej temperaturze płynu uchyla się. Powiedz mi tylko po co ci to ustrojstwo , my w e87 wywalaliśmy tę roletę , bo w lato blokuje przepływ powietrza :D

Czyszczenie zaworów w silnikach z bezpośrednim wtryskiem paliwa , modyfikacje mechaniczne

Montaż pompy dwutłokowej z N57 do N47 to już robimy

Pompy wtryskowe do n47 sprzedaż montaż ,...

Pompy Walbro 450 bezkoszowe do N54 N55 sprawdzone na naszych projektach obsługują 500+ KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przydatna rzecz, szczególnie zimą. Standardowa opcja w silnikach n47. Nie wiem jak w innych pojemnościach. Jak silnik się nagrzeje, to roleta się otwiera, więc nie wiem jak może blokować powietrze :roll:

M47 chyba nie da się w to doposażyć.

Standardowa w N47 to roleta nie jest , zobacz latem jak będzie otwarta ile masz powierzchni przepływu powietrza z roletą i bez rolety (jest na pewno przydatna w krajach skandynawskich tak jak webasto :cool2: )

Czyszczenie zaworów w silnikach z bezpośrednim wtryskiem paliwa , modyfikacje mechaniczne

Montaż pompy dwutłokowej z N57 do N47 to już robimy

Pompy wtryskowe do n47 sprzedaż montaż ,...

Pompy Walbro 450 bezkoszowe do N54 N55 sprawdzone na naszych projektach obsługują 500+ KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jasne,że nie jest standardowa w n47. ktoś już kiedyś pisał,że np. przy automatycznej skrzyni jej nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównym zadaniem tej rolety jest zmniejszenie oporu powietrza (kiedy jest zamknięta). To, że silnik wytraca mniej ciepła to sprawa wtórna.

Jeżeli głównym zadaniem jest zmniejszenie oporu powietrza to dlaczego otwiera się przy wyższej temperaturze silnika :?: powinna cały czas być zamknięta i dbać o aerodynamikę pojazdu :cool2:

Czyszczenie zaworów w silnikach z bezpośrednim wtryskiem paliwa , modyfikacje mechaniczne

Montaż pompy dwutłokowej z N57 do N47 to już robimy

Pompy wtryskowe do n47 sprzedaż montaż ,...

Pompy Walbro 450 bezkoszowe do N54 N55 sprawdzone na naszych projektach obsługują 500+ KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roleta jest przydatna nawet latem, silnik błyskawicznie się nagrzewa i ma bardzo dobrą sprawność, zawsze parę kucyków wartom mieć ekstra.

Co do aerodynamiki fakt że poprawia, niestety musi czasami sie otwierać dla przewietrzania, np. podczas stania w korku, wtedy też włacza się wentylator. A zimą - to jest super rozwiązanie. I jeszcze jedno: wersje z silnikami o małych sprawnościach i wersje "ekonomiczne" nie mają takiego bajeru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=164&t=214949 :cool2:

 

A co do tych paru kucy które "dojdą" to raczej się nie zgodzę : silnik ciągnie powietrze z przed chłodnicy a przy zamkniętych roletach to powietrze jest "dość" ciepłe :oops:

Czyszczenie zaworów w silnikach z bezpośrednim wtryskiem paliwa , modyfikacje mechaniczne

Montaż pompy dwutłokowej z N57 do N47 to już robimy

Pompy wtryskowe do n47 sprzedaż montaż ,...

Pompy Walbro 450 bezkoszowe do N54 N55 sprawdzone na naszych projektach obsługują 500+ KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smialo zakladaj :)

w swojej e61 ( 525dA ) tez mam i jestem mega zadowolony :) silnik zima szybciej sie nagrzewa.... nie wiem jak latem bo jeszcze nie mialem okazji sprawdzic czy jest otwarta czy zamknieta - od 2 miesiecy mam dopiero samochod :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego co napisał ktoś wyżej, ja mam automat i rolete też mam (n47), więc to nie jest wyznacznik. Ciekawe od czego zależy czy roleta jest czy jej nie ma :)

Jeśli wierzyć RealOEM to roleta powinna występować w samochodach z opcją S1CBA (Zakres CO2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcję S1CBA determinują normy emisji spalin kraju po którym ma poruszać się samochód. Samochody z USA rzadko kiedy mają żaluzje.

 

Różnice dla tej opcji występują również we wspomaganiu, widać to w realoem

 

Maglownica hydrauliczna:

http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=UY11&mospid=52081&btnr=32_1509&hg=32&fg=10

Pompa wspomagania:

http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=UY11&mospid=52081&btnr=32_1879&hg=32&fg=15

Maglownica elektryczna:

http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=UY11&mospid=52081&btnr=32_1660&hg=32&fg=12

 

W pierwszych materiałach na temat żaluzji jest mowa głównie o ekologii (mniejszy opływ powietrza / spalanie). Teraz mądre głowy z BMW odkryły, że dzięki temu również silnik szybciej się nagrzewa i mają kolejny argument dla klienta, więc w nowszych katalogach jest również wzmianka o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoich autach w oryginale nie mam żaluzji i jestem z tego bardzo zadowolony :D

Mam zamontowane łapacze powietrza w nerkach i przy żaluzjach raczej nie miało by to sensu :mrgreen:

Każdy robi jak uważa i każdy może mieć swoje zdanie, ja wolę mieć więcej powietrza dostarczonego do silnika niż szybsze nagrzewanie w zimie , może dlatego ze moje bmki spędzają zimę w garażu :cool2:

Czyszczenie zaworów w silnikach z bezpośrednim wtryskiem paliwa , modyfikacje mechaniczne

Montaż pompy dwutłokowej z N57 do N47 to już robimy

Pompy wtryskowe do n47 sprzedaż montaż ,...

Pompy Walbro 450 bezkoszowe do N54 N55 sprawdzone na naszych projektach obsługują 500+ KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Mam zamontowane łapacze powietrza w nerkach i przy żaluzjach raczej nie miało by to sensu :mrgreen:(...)

 

Masz na myśli seryjne łapacze czy jakąś własną modyfikację? Seryjne są przed żaluzją, żaluzje są bardziej w głąb a nie zaraz przy nerkach.

 

// Korekta

Ups, w E90 jednak są przed. Co nie zmienia faktu, że nie są w 100% szczelne i przepuszczają tak czy tak część powietrza:

http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=PP11&mospid=52071&btnr=51_5858&hg=51&fg=80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam własną modyfikacje dolotu zarówno w e91 335i jak i w e81 120d :D

ale jest to coś w stylu http://jafra.com.pl/wlot-powietrza-bmw-e90-e91-e92-e93-mfd-sport-design-jafra-szczecin.html

Na pewno wloty powietrza są za żaluzją :shock:

Czyszczenie zaworów w silnikach z bezpośrednim wtryskiem paliwa , modyfikacje mechaniczne

Montaż pompy dwutłokowej z N57 do N47 to już robimy

Pompy wtryskowe do n47 sprzedaż montaż ,...

Pompy Walbro 450 bezkoszowe do N54 N55 sprawdzone na naszych projektach obsługują 500+ KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Mam pytanie, Czy ktoś wie jak powinny być podłączone przewody we wtyczce od rolety o której mowa, Moja uległa zniszczeniu, zamówiłem nową w ASO (8zł) z tym że nie wiem jak ją podłączyć, W ASO powiedzieli, że nie mają do tego instrukcji... Proszę o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.