Skocz do zawartości

podwyższone spalnie bmw e46 320d


seba1x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wiem że tematów jest jak psów ale nie mogę znaleźć konkretów.Chodzi mi podwyższone spalanie mianowicie gdy kupiłem auto w maju to spalanie przez wakacje miałem na poziomie 7.2 miasto,a w trasie w góry prędkość 140-160km/h spalanie 6l.a do 110km spalanie 5.2l i było fajnie a teraz miasto 7.9l a trasa do max 120km/h 6.2l czyli około 1l więcej i wydaje mi sie że troszkę jakby gorzej przyspieszała. Wiem że najlepiej na diagnostykę ale na razie nie wiem gdzie sie udać bo wielu jest takich co tylko błędy sprawdzają a to nie wszystko. niby temperatury na dworze są niższe ale myślę że dy silnik rozgrzeje sie to spalanie powinno być jak latem czy sie mylę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro większe spalanie i gorzej przyśpiesza to na początku sprawdź przepływomierz. Po odpięciu jak odżyje to masz gotową przyczynę. Wiele tematów było na temat większego spalania i przyśpieszania poszukaj dobrze :)

ale słyszałem że właśnie nie powinno sie odpinać przeplywki bo jak jest sprawna to komp złapie tylko błąd który trzeba później skasować. a to gorsze przyspieszenie to sam nie wiem czasem jakby gorzej szla a czasem jakby normalnie bylo wiec nie jestem pewien czy to moje tylko dziwne odczucia ale wiecej pali to na pewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi więcej pali o 0,7l, a to dlatego że jest zima i auto dłużej rozgrzewa się niż w okresie letnim, jednak to by nie tłumaczyło Twojego odczucia spadku mocy chyba, że to tylko złe odczucie :P i nie sugeruj sie przypadkiem spalaniem wg kompa, mi pokazuje od 4,4 do 5,0 srednio a w realnym świecie wychodzi + 1,2l wiecej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi więcej pali o 0,7l, a to dlatego że jest zima i auto dłużej rozgrzewa się niż w okresie letnim, jednak to by nie tłumaczyło Twojego odczucia spadku mocy chyba, że to tylko złe odczucie :P i nie sugeruj sie przypadkiem spalaniem wg kompa, mi pokazuje od 4,4 do 5,0 srednio a w realnym świecie wychodzi + 1,2l wiecej

ja rozumiem że gdy jest zimno może więcej palić ale to do momentu rozgrzania sie silnika bo jak złapie już optymalną temp. to na odcinku 100km trasą powinien spalić tyle samo co latem bo chyba zimne powietrze które łapię silnik to nawet i lepiej powinno byc dla niego tak mi sie przynajmniej wydaje. a wiem że komp u mnie przekłamuje zawyżając bo latem na 60l ON robię(robiłem przynajmniej) 900km to komp pokazywał 7,2 a przeliczając to matematycznie wychodziło 6,6l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś sprawdzałem jaki przepływomierz siedzi w aucie i jest to bosch 0 928 400 314 czyli ten najgorszy który był najbardziej wadliwy i zastąpiono go innym.wiec możliwe że coś juz nie tak z nim i podaje błędne wartości a skoro nie macie innych pomysłów to po nowym roku muszę namierzyć kogoś w okolicy i podjechać na diagnostykę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi więcej pali o 0,7l, a to dlatego że jest zima i auto dłużej rozgrzewa się niż w okresie letnim, jednak to by nie tłumaczyło Twojego odczucia spadku mocy chyba, że to tylko złe odczucie :P i nie sugeruj sie przypadkiem spalaniem wg kompa, mi pokazuje od 4,4 do 5,0 srednio a w realnym świecie wychodzi + 1,2l wiecej

ja rozumiem że gdy jest zimno może więcej palić ale to do momentu rozgrzania sie silnika bo jak złapie już optymalną temp. to na odcinku 100km trasą powinien spalić tyle samo co latem bo chyba zimne powietrze które łapię silnik to nawet i lepiej powinno byc dla niego tak mi sie przynajmniej wydaje. a wiem że komp u mnie przekłamuje zawyżając bo latem na 60l ON robię(robiłem przynajmniej) 900km to komp pokazywał 7,2 a przeliczając to matematycznie wychodziło 6,6l.

zgadza się, zimą przy sprawnym silniku i osprzęcie licząc spalanie na dłuższym odcinku gdzie tylko pierwsze kilometry jedziemy na zimnym silniku (pozniej trzyma 88-92 stopnie niezaleznie od temp zewnętrzej) spalanie powinno być takie jak latem a nawet mniejsze (brak używania klimy )

czym zimniejsze powietrze łapane przez silnik tym lepiej (większa moc/sprawność itp)

co do przekłamywania komputera to mozesz zrobić korekcje inpa czy disem, zazwyczaj pokazuje mniej jak pali ale zdarza się ze pokazuje więcej (tak jak u Ciebie), ja miałem podobnie, wykonałem kilka korekcji (na stacje z laptopem ;p) i pokazuje ok :norty: , przeklamanie 0,1l max albo wcale

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w inpie nie moglem ustawic wiec zrobiłem to przez disa

w disie podajesz aktualne z zegarów i z kalkulatora po przeliczeniu

nie wiem czy komp sprawdza ilosc paliwa w momencie podania wykonania korekcji dlatego brałem lapka na stacje i po tankowaniu do pelna przeliczylem wszystko i podałem w disie

po wprowadzeiu nowych danych, reset wszystkich wskazan OBC i jazda, potem kolejne liczenie i kolejna korekcja, chyba ze 3 razy robiłem heh no ale udało sie... pokazuje prawde

 

tylko staszku to trzeba lac do pelna i to najlepiej az sie paliwo zobaczy dla lepszej powtarzalności pomiaru ;) pistolet moze róznie odbijać

Edytowane przez puzonn

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ciekawego zauważyłem to w trasie 120km/h spalanie 6.2l jazda lokalną drogą 90km/h czwarty bieg spalanie spada do 6l

 

nowością w mojej sprawie jest to że zrobiłem jak mi sugerował użytkownik forum papa41 sprawdzić temp. silnika po przez test obc i po zrobieniu 15km bo tyle mam z pracy do domu komputer pokazał najwyższą temp. 86st C gdzie wskazówka już o wiele wcześniej sugerowała pion daną temp. silnik uzyskał dojeżdżając pod dom czyli możliwe że w trasie ta temp. wręcz maleje przy większej prędkości i przez to silnik więcej spala. po nowym roku biore sie za wymianę termostatu mam nadzieję że pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
od niedawna uporałem się z tym spalaniem większym po założeniu alusów 17" spalanie miałem jeszcze większe niż jak to pisałem wcześniej bo 8.6l gdzie rok temu w ciepłe dni tyle że fakt taki że na 16" spalanie miałem 7l. po diagnozie komp. nic nowego nie zero błędów. dopiero potem przyszło mi do głowy wymienić filtr powietrza po zakupie nowego filtra spalanie spadło i to dużo bo o półtora litra teraz spalanie na 17" jest takie samo jak na 16" felgach. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przecież wymienia się go przy każdej obsłudze olejowej w każdym aucie :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać niekoniecznie :)

A przy okazji, można zaszaleć i wymienić odmę :)

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.