Skocz do zawartości

Panowie i Panie prosba o opinie. e90 320i


Amol

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Moja bunia od dluzszego czasu pokazuje mi na kompie spalanie srednie 12-12,7 litra....

Pytanie brzmi czy cos szwankuje czy moja 2 litrowa benzyna serio pali 12 litrow?

Auto jezdzi dobrze, nie mam problemow z odpalaniem czasem buja na wolnych i nawet czasem zgasnie, ale to chyba przypadlosc silnika....

 

Czy cos moze jest na wykonczeniu i temu taki raport ze spalania?

 

Co moge sprawdzic albo wymienic zeby zmniejszyc zuzcycie?

 

Jezdze do pracy....5 kilometrow trip rano i wieczorem, okazyjnie za miasto, mieszkam w malym miasteczku ledwo 250 tys, ale ruch dopsc duzy.

NIe szaleje juz(jak mialem 328 to bylo ostro teraz spokojnie rodzinne auto), moja prtosba brzmi czy taka sytuacja i spalanie to norma? Mam raczej

normalan @noge@ czasem zakrece do 5-6k ale raczej spokojnie rozgrzewam autko max 3k i zadno przekraczam 4k....

 

NIe wiem czy mam problem z autem czy komp klamie czy moze jeszce cos....

 

 

jak ktos moze niech pomoze stawiam flaszke jak mieszka w Angli:-) I zapraszam na parapetowe jak ktos z okolic Peterborough :)

 

Dzieki i pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

przy tak krótkich przelotach w/g to norma, jak pojedziesz w trasę to spadnie.

jeśli chodzi o gasnięcie i bujanie to nie jest normalne chyba, że w Si.

jedz od mechanika, podłącz kompa, zobacz co bedzie, poczytaj posty o dbaniu o bmw , zaraz banda domorosłych mechników i wróżbitów z forum napisze ci żebys wymienił pół auta :mrgreen:

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wgl sie sprawdza tą temperature w ukrytym menu ?

Kolego możesz sobie sprawdzić na przykład tak jak w tym radiu :cool2: http://www.ebay.co.uk/itm/ES9790EN-Pure-Android-4-2-2-Car-DVD-Player-GPS-OBD-Radio-BMW-3er-E90-E91-E92-E93-/321528062330?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item4adc90e17a , odpowiedni program który tam znajdziesz to TORQUE do tego dokupisz takie jak jest na zdjęciu urządzenie obd2 ELM 327 -- i cieszysz się z temperatury widocznej na Twoim nowym radiu ;) . Oczywiście jest jeszcze inne rozwiązanie tańsze które znajdziesz tu na forum :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gaśnięcia sprawdź uszczelki na elektrozaworach vanosa. Mi wcześniej obroty falowały po zatrzymaniu się, jak wymieniłem te uszczelki kłopot minął.

http://s3.ifotos.pl/img/555jpg_wpqeanq.jpg

Teraz po wymianie uszczelniaczy zaworowych (chyba standard w tym silniku) mam błąd vanosa 2A88 a po zamianie elektrozaworów 2A83 więc pewnie któryś muszę wymienić albo przeczyścić.

A i podłącz kompa żeby sprawdzić błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi.

Na kompie zero bledow.

Sklanialbym sie ku tym zaworom Vanosa, autko jezdzi odpala wsszystki smiga, jedynie czasem na postoju jak sie zatrzymam buja albo potrafi zgasnac, i mam wrazenie ze ta diagnoza jest najbardziej trafna.

Zasadniczo nie martwi mnie takie spalanie bo jest co pchac dla tego silnika.

Co do termostatow, Ile niby mam w silniku?

Z tego co sie orientuje to mam tylko jeden termostat/...... tonie dizel!?? Czy sie myle?

 

Jak sie dobrtac do elektrozaworow i czy dostane uszczelki na wymiane bez problemow?(Mieszkam w Angli).

 

Dzieki pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj ostatni post który napisałem w tym temacie: viewtopic.php?f=70&t=252029&start=90

 

Miałem przytkany elektrozawór i falowanie obrotów. Wyczyściłem oba i od razu lepiej :) ale miałem błędy w Inpie (teraz już nie)

 

 

i ja zapytam o coś :)

jaka powinna być temp w inpie rozgrzanego silnika? razem z błędami pokazywało że temp była 108,75 stopni a w innym przypadku 4,5 stopni C

 

Czym czytasz błędy? uszczelki na pewno w serwisie bmw, w Polsce to i w intercarsie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Sprawdzxalem INPA i Disem nie bylonic.

Rok temu pokzalo mi blad valvetronic motor, ale skasowalem i zaadaptowalem i nie wrocil blad.

Pozatym to tak banalna operacja ze to zrobie na dniach, musze podjechac do serwisu po uszzcelki i do dziela:)

 

A moze ktos podpowie jaki spray kup[ic do czyszczenia oleju?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej taki ze sporym ciśnieniem. Ja użyłem tzw. "Zmywacza uniwersalnego" na opakowaniu którego była ilustracja hamulców. Potem porządnie ciśnieniem ze sprężarki a na końcu kąpiel w oleju silnikowym żeby zmyć resztki tych "zmywaczy".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za filmik!

 

Gdzie kupic uszczelki? Tzn dostane w bmw serwisie?

Spokojnie kupisz coś ok 26zł chyba kpl ja to robiłem w tym roku i kupowałem od ręki w serwisie bmw https://www.bmwautoparts.net/pl/katalog/czesci/11_3296/0/48481/L/0/2005/09 tu jest jeszcze taniej ale koszta przesyłki :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.