Skocz do zawartości

Pilny problem zatrzaśnięty bagażnik


kamilzolk

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam pilny problem. Przepalił mi sie środkowy stop wiec wymieniłem na inny który tez nie działał po podłączeniu. Padło wiec ze przerwała sie wiązka najpewniej w klapie. Podjechałem do " mechanika" który otworzył klapę poruszał wiązka z prawej strony i stwierdził ze musiało tu paść i tu trzeba zrobić ale on nie ma teraz czasu.... Podjeżdżamy pod dom podchodzę do bagażnika i nic ... Wychodzi na to ze ruszając urwał mi pozostałości wiązki. Nie mogę otworzyć ani szyby ani całej klapy. Nie działa tez tylna wycieraczka co wyraźnie wskazuje na urwanie wiązki. Teraz tylko największy problem : jak mechanicznie otworzy klapę??? Nie ma miejsca na kluczyk . Pomocy !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twojej E91 wchodzisz do bagażnika od strony kabiny, ściągasz zaślepkę tylnej klapy i tam (patrząc od wewnątrz auta) po prawej stronie pod wygłuszeniem jest mechanizm awaryjnego otwierania klapy.

Jest gdzieś instrukcja na forum ze zdjęciami to możesz poszukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie mam z klapie zamka na kluczyk. Bardzo rzadko jest to spotykane. Masz touringa wiec dostaniesz sie do bagaznika. Musisz złozyc fotele wcisnąć się tam jakos i zdjąć tą obudowę na klapie pokrytą tapicerką (bardzo prosto, od dołu podwadzasz). i tam między tymi gąbkami powinna byc taka pętelka metalowa albo cos podobnego. Ciągniesz za to i powinno sie otworzyć. No i potem do elektryka i niech robi. Ja tez mam juz przetartą wiązke bo mi nie działa szyba i wycieraczka juz raz działa a drugi raz juz nie. Ja czekam do wiosny i musze tez do elektyka sie wybrac bo pewnie tez kiedys mi sie klapa zamnkie na amen :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za szybka pomoc jutro jadę do znajomego i wymienimy wiązki ;)

Kolego nie czekaj bo to koszt kabelków znikomy a niespodzianki niepotrzebne, zwłaszcza wtedy kiedy najbardziej potrzeba bagażnika ;)

Pozdrawiam

Moze po świętach zostawie go u elektryka. Koszt raczej bedzie niewielki a ile radości. Namówiłeś mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedna prośbę do zorientowanych ;) dziś podczas naprawy wiązki okazaliście ze uszkodzeną miałem tyko lewa stronę (przez co nie palił środkowy stop). Podczas poszukiwań "przerwy" wydaje mi sie ze musiałem w prawej stronie przez pociągnięcie wypiąć kostkę?! idąca gdzie do klapy.

Moje pytanie jest takie gdzie szukać w samej klapie jakiejś kostki lub połączeń kabli?

Nie działa mi klapa, otwieranie szyby oraz tylni wycieraczka. Wychodzi wiec chyba na to ze musiałem ja wypiąć bo nie wydaje mi sie żebym uszkodził wszystkie te 3 rzeczy naraz.

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc ;)

 

Edit: wiązka z prawej strony wydaje sie być ok dlatego szukam gdzie leci w klapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.