Skocz do zawartości

E60 530i problem z światłami bixenony


waldek77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Parę miesięcy temu miałem wyjmowane przednie lampy żeby je wysuszyć, od tamtego czasu światła nie świecą już tak jak dawniej. Kiedyś mogłem jechać tylko na krótkich a teraz jazda jest męcząca bo świecą tak krótko. Bylem sprawdzić czy są dobrze ustawione i jest ok. Wczoraj zauważyłem jeszcze jeden problem, mam bixenony skrętne i w prawo idą ale w lewo już nie. Błędów w samochodzie nie ma. Proszę o pomoc bo już nie wiem co jeszcze mogę zrobić żeby świeciły jak dawniej. Co mogli namieszać ze przestały skręcać w lewą strone? Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez waldek77
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym na twoim miejscu od wizyty w pierwszej lepszej stacji diagnostycznej i regulacji samych lamp. Napisałeś, że sprawdzałeś, ale jak ktoś może powiedzieć, że jest OK, jak sam widzisz, że nie jest. Natomiast sam widzialełem kiedyś, jak u szwagra ktoś źle zamontował zarówkę w E90 (tak tak, jest to możliwe przy odrobinie determinacji) i faktycznie geometria snopu światła była nieprawidłowa, niedokładnie w poziomie. Po poprawieniu żaróweczki, wszystko wróciło do normy, no ale jemu nikt na stacji diagnsotycznej nie powiedziałby, że jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A poziomuja Ci się przy włączeniu? Jeśli tak to wszystko w porządki, światła w odstępie 2-3m powinny świecić na wysokość zderzaka samochodu przed Tobą, w mieście na dobrze oswietlonej drodze też mi się zdaje że za krótko świecą ale jak wyjadę poza miasto to widzę je dużo dalej.

 

Może być jeszcze ze Ci się powoli wypalaja ale i tak powinny lepiej świecić jak halogenowe :D

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, jutro spróbuję jechać powoli i zobaczę czy skręcają w obu kierunkach. Zastanawiam się też czy, jak kolega napisał, żarówki nie są krzywo włożone, bo mam wrażenie że zbyt mocno świecą w prawo, środkowy pas dzielący jezdnię nie jest oswietlony.

Błędów nie ma.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z żarówkami będę robić porównanie z kumplem jaka jest różnica ale to dopiero jak oboje znajdziemy czas żeby foty w nocy cyknąć to wkleję też tutaj. Przed liftem niestety nikogo nie znam żeby porównać.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem wczoraj jadąc wolno czy światła idą w lewą stronę i okazało się że nie. Już nic z tego nie rozumiem, bi xenony skrętne chyba powinny skręcać w dwie strony, zakręty w lewo też istnieją. Jak zrobi się trochę lepsza pogoda to zrobię foto jak świecą.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Waldek, wyczytalem ze swiatla skretne dzialaja dopiero w ciemnosci, jak rozmawialismy mowiles ze robiles test w garazu i nie dzialo. Prawdopodobnie bylo za jasno i czujnik zmierzchu nie zalaczyl adapcyjnych swiatel skretnych. Wyprobuj jeszcze raz w ciemnym miejscu aby miec pewnosc. Jesli to nie da zadawalajacych efektow proponuje kalibracje czujnika zmierzchu.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Chyba skręcają ale jest tak ciemno że ciężko powiedzieć.

Nie wiem czy to wina kamery która nagrywaleś czy Ty też tak to odbierasz jak na filmiku bo rozswietlenie na prawdę słabe.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Witam , mój czujnik zmierzchu chyba nie działa poprawnie albo gdzies ustawia się jego czułość , pod czas dnia zapalają się światła , chyba że słońce świeci w szybe , albo sam sprawdzałem z latarką czy wogóle działa , i gasną ale jak naprawde jest jasno , można to zmienić ? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.