Skocz do zawartości

Biegi ciężko wchodzą


benasss

Rekomendowane odpowiedzi

We wtorek byłem w warsztacie wymienić okładziny hamulca ręcznego więc przy okazji zapytałem o ciężko wchodzące biegi (R,1) i czy płyn hamulcowy ma jakikolwiek wpływ na tę zależność, ponieważ co niektórzy na tym forum twierdzili że tak jest. Odpowiedział że nie ma żadnego związku !? A tak przy okazji czy ktoś ma problem również z drgającym drążkiem zmiany biegów???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

kolega nad Tobą zmienił i pisze że jest różnica a Ty w następnym poście piszesz że gdzieś tam pytałeś i ktoś tam mówi że znaczenia nie ma, zmień -> oceń -> napisz bo inaczej takie powielane informacje nie mają sensu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji czy ktoś ma problem również z drgającym drążkiem zmiany biegów???

 

Tak, w mojej e87 drży, w e90 też,taka już przypadłość tej skrzyni biegów widać.

 

W f25 nie drży, ale mam automat :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dodam jeszcze ze w ciagu ostatnich kilku miesiecy zmienilem tez poduszki pod silnikiem, pod skrzynia i olej w skrzyni. Moim zdaniem ta skrzynia ma w ogole jakis maly problem z synchronizacja 1nki i 2jki. Przeciez przebieg 150kkm nie powinien jej przeciez w ogole ruszyc.

Po zmianie plynu na pewno jest lepiej jesli chodzi o prace sprzegla co przeklada sie na plynniejsza zmiane biegow ale dalej nie jest to ideal. Smiem twierdzic ze w E36 skrzynia pracowala lepiej,choc tez przy wrzucaniu 2jki bylo czasem kiepsko. Tyle jeszcze ode mnie.

O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Wracając do tematu skrzyni biegów, postanowiłem odwiedzić chłopaków z CarFix-a w Szczecinie. Przejechaliśmy się i diagnoza była jedna: kultura pracy skrzyni biegów (szóstka) po przejechaniu 215 tyś. znacznie się obniżyła. Tragedii nie ma ale czasami ciężko wchodząca jedynka z dwójka dają do myślenia. Edytowane przez bogdanex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam Szanownych Forumowiczów.

Posiadam e61 177km i mam podobny problem ze skrzynią. Cieżko wchdzą biegi (jedynka i wsteczny) gdy jest zimno. Jak jest gorąco czasami ciężko wyciągnąć bieg na luz.Zgłębiam ten problem od niedawna. Sprawdziłem już wysprzęglik, tarczę, docisk, łożysko, dwumas, łożysko wałka sprzęgłowego, luz na wałku sprzęgłowym, wymieniłem olej w skrzyni i nadal lipa. Jednak dziś natknąłem się na Youtube na pewien filmik (link:

). Co prawda filmik dotyczy starszych modeli ale po analizie filmiku oraz zerknięciu na realoem czy te części są wymienne także w mojej skrzyni (i są wymienne) zastanawiam się czy to właśnie te elementy skrzyni nie powodują naszych problemów ze wrzucaniem biegów. Co o tym myślicie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że nie wyjaśnił do czego to służy. Jakieś zaworki ?

U mnie 145tys przebiegu i to samo w e39. Ciężka 1, po rozgrzaniu lepiej, ale ciągle coś czuję że haczy :? Na 100% jestem pewien, ze poprawiło się po odpowietrzeniu sprzęgła na wstecznym przez zacisk hamulcowy. Na moment sprzęgło chodziło lżej i potem wróciło do normy za to nie ma efektu, że 1ki nie mogę wbić wcale. Kiedyś na ciepłym stawała jakby ktoś blokadę założył. Mimo wszystko poszukam w sprzęgle na wiosnę bo jak wyjaśnić, że co odpalenie nie mogę wyjąc biegu i auto stoi nawet na pochyłym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że nie wyjaśnił do czego to służy. Jakieś zaworki, czy sprężyny "odbijające" biegałkę ?

U mnie 145tys przebiegu i to samo w e39. Ciężka 1, po rozgrzaniu lepiej, ale ciągle coś czuję że haczy :? Na 100% jestem pewien, ze poprawiło się po odpowietrzeniu sprzęgła na wstecznym przez zacisk hamulcowy. Na moment sprzęgło chodziło lżej i potem wróciło do normy za to nie ma efektu, że 1ki nie mogę wbić wcale. Kiedyś na ciepłym stawała jakby ktoś blokadę założył. Mimo wszystko poszukam w sprzęgle na wiosnę bo jak wyjaśnić, że co odpalenie nie mogę wyjąc biegu i auto stoi nawet na pochyłym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 lata później...

Witajcie

Może ktoś miał podobny problem?

U mnie oprócz problemu z ciężko wchodzącymi biegami słyszę dziwny dźwięk na biegu jałowym,który ustaje po wciśnięciu sprzęgła. Gdzie szukać przyczyny-w skrzyni czy sprzęgle? (ten dźwięk przypomina obrót ,tak jakby coś było wprawione w ruch)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.