Skocz do zawartości

Xenon jeden swieci na zoltawo a drugi niebieskawo


marek zg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wlasnie wjechalem w spora dziure i wylaczyl mi sie prawy xenon, po chwili zaczal mrugac i sie wlaczyl. Teraz swieci normalnie ale lewy swieci na zoltawo a prawy niebieskawo. Wczesniej obydwa ladnie swiecily na bialo-niebiesko. O co chodzi? Musze wymieniac te zarowki.. xenony? Ile mniejwiecej to kosztuje? Poziomowanie w obydwu stronach dziala chyba poprawnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak parami. Patrzylem na necie to ludzie kupuja zarniki nieorginalne za 50zl szt. Warto takie kupic? [BAD] swiecily pieknie a przez ta dziure sie zrypalo, moze chwilowy brak zasilania w prawej spowodowal za dyza moc w lewej i zaczelo swiecic na zolto, nie wiem nie znam sie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 2 żarniki BOSMA 4300k po 80zł i jestem zadowolony.

Lepsze takie niż podrobione Philipsy.

Świecą ładnym światłem, w porównaniu do starych (jeden miałem Osram a drugi Philips) dają więcej światła, ale to pewnie przez to że są nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie nie widzieć różnicy w świeceniu jednak od takich tanich żarników strasznie po du.ie dostaje się przetwornicy i zapłonnikowi

 

Popieram kolegę. Sam przekonałem się na własnej skórze ;/ Tylko ja zakupiłem auto z chińskimi żarnikami... po krótkim okresie z jednej strony spaliła się przetwornica a z drugiej strony zapłonnik. Koszt naprawy, przetwornica używka 400 zł, zapłonnik nowy 250 zł. Do tego zakupiłem oryginalne żarniki Philipsa 6000 k za cenę 600 zł już ze zniżkami. Cała przyjemność kosztowała mnie około 1400 zł. No ale czego nie robi się dla swojej Buni :mrgreen: Więc nie warto kupować chińskich podrób... Jak na razie jeżdżę coś około 3 lat i mam spokój z mrugającymi, niedziałającymi i palącymi się ksenonami. Piszą że niby żarnik starcza na 2000h. Dla odciążenia ksenonów założyłem światła do jazdy dziennej, więc używam ksenonów tylko po zmroku :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu z widocznością nawet w deszczu :) Polecam Philips BlueVision 6000k. Jeszcze nie wspomniałem że przed kupnem żarników 6000k zakupiłem żarniki Philips 4800k lecz nie pasowało mi ich żółtawe światło ( w końcu ksenon ma być ksenonem) :D i postanowiłem zakupić 6000k a 4800k odsprzedać. Tylko do dziś leżą w aucie w oryginalnych opakowaniach :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
fabrycznie montowali 4200K-4300K i to najbliższa światłu dziennemu barwa i najlepsze widzenie w nocy dla ludzkiego oka.teraz montują ksenon o podwyższonej jasności i ok 5000K, ale im wyżej temperaturowo tym światło wpada w niebieski i szpan jest ale gów.no widać po nocy i w deszczu.

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego tylko ja mam 6000k philipsa i w nocy bardzo dobrze jest widać. Chwilę jeździłem na philips 4800k i powiem szczerze że różnicy w mocy oświetlenia nie zauważyłem. Wiadomo że wielkim minusem dla 4800k jest barwa wpadająca w żółty kolor :? może jak komuś słabo oświetla drogę w nocy na 6000k to po prostu czas na regeneracje odbłyśników lub wymianę lamp :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

to nie tak że słabo świecą.

fizyki nie oszukasz.

mi osobiście nie pasuje, bo im więcej niebieskiego tym gorzej się widzi np w deszczu czy mgle.

teraz jak pisałem montuje się 5000-6000K bo efekt jest fajniejszy z niebieskawą poświatą.

ekstremiści wrzucają i 10000K ale to dobre na miasto.

szczegóły tutaj:

http://autokult.pl/14079,temperatura-barwowa-swiatla-dlaczego-jest-tak-wazna-oswietlenie

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktos mysli ze xenon 6000k lepiej mu oświetli droge w nocy w deszczu niz 4300, albo szybciej za pomocą jego swiatła wypatrzy sarme to zapraszam do mnie na test

sam taki robiłem i wiem co mowie

ładniej wygląda ale tak jak wspomnial kolega wyzej fizyki nie oszukasz, zalezy kto gdzie jezdzi i jak mocno ceni sobie własne bezpieczeństwo, zresztą czy 4300k to juz takie paskudne żółte swiatlo, bez przesady....

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam Panowie mam problem który spędza sen z powiek otóż kupiłem niedawno 2x osram night breaker założyłem i ładnie świeciły z niebieską poświatą przejechane na nich było dosłownie z 10 godzin no i oczywiście rozwaliłem lampę o sarnę kupiłem nowy xenon z tej aukcji:

http://allegro.pl/ksenon-d2s-osram-night-breaker-zarowka-xenon-i6427845953.html?snapshot=MjAxNi0wOS0yNlQxOTowNDo1MVo7YnV5ZXI7YjJmMDJmYTA3M2UyMWNmODFkZWZhN2UyZDFlZjgwOTYxYWE2ZWUxZDc2MDA3MDQ2YzNhMWQwZDgyNWMxZDc5ZQ=

 

Jeden z tego względu, że tamte praktycznie nówki. I świeci on bardzo żółto tamte wcześniej tak nie miały. Przejechane jakieś 3 godziny i dalej świeci ewidentnie mocno na żółto wygląda to dużo gorzej w rzeczywistości:

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/53d3f31b62961520

 

Dodam, że przekładałem miejscami i to wina żarówki. Dojdą do tej samej barwy czy jakiś wadliwy albo inny model xenona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sprawdź czy nadruk na zarowce jest ładnie zrobiony, podróbki z reguły nie wyglądają za dobrze.

 

Poza tym xenon potrzebuje kilka-kilkanaście godzin aby przybrać swoją właściwą barwe.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.