Skocz do zawartości

m54 242 burning fail cylinder 5 + screeny z INPY


bono20002

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż nie znalazłem odpowiedzi w poprzednich zapytaniach, a wyeliminowałem wszystko inne po drodze dzieje sie tak >

 

e46 320i m54b22 + LPG

 

Gaz/ benzyna - na biegu jałowym po chwili postoju wywala błąd 242 piątego cylindra.

 

potem kolejno wiadomo jak złapie jeden błąd to leci wszystko po kolei , ale to wszystko mnie nie interesuje tylko skąd ten błąd.

 

Inpa pokazuje coś takiego podczas jazdy i postoju, wartości korekcji na cyl 5 wahają się NAJBARDZIEJ

 

(cewki, świece, dolot , DISa bla bla bla bla - OK

 

PROSZĘ O WYPOWIEDŹ OSOBY KTÓRE MAJĄ COKOLWIEK POJĘCIA A NIE DOMNIEMANIE MOŻE TO A MOŻE TAMTO

 

Dziękuję.

 

http://images67.fotosik.pl/441/345f582c12b64c49.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Próbowałeś z odłączoną wtyczką do klapy DISA? Spotkałem się z nieprawidłową pracą klapy, która luzu nie miała.

Powodowała przede wszystkim błąd drugiej sondy przed katem, która na biegu jałowym nie pracowała. Po odłączeniu klapy DISA zaczęła działać poprawnie.

 

Odma wymieniona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

(cewki, świece, dolot , DISa bla bla bla bla - OK

 

PROSZĘ O WYPOWIEDŹ OSOBY KTÓRE MAJĄ COKOLWIEK POJĘCIA A NIE DOMNIEMANIE MOŻE TO A MOŻE TAMTO

 

Nie da się jednoznacznie określić co sie popsuło,ale można sprawdzać wszystko co ma wpływ na korekcje.

Komputer koryguje korekcje na najsłabszym cylindrze,by silnik pracował jak najlepiej,robi to przez odczyty

z czujników stukowych ,które masz 2 ,po jednym na 3 cylindry.

Sprawdź wtryskiwacz(zamień miejscami),oraz kompresję na 5 cylindrze,skoro reszta już sprawdzona.

 

Itak obstawim nieszczelność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.