Skocz do zawartości

520d m sport F10 2014 i 6 glosnikow. Panowie jak to gra


ElDiablo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pozdrawiam.

Panowie sprawa jest tego typu ze zamowilem nowiutkie 520d m sport f10 z b47. Okolo 4 tygodnie po zamowieniu zorientowalem sie ze wyposazone jest tylko w 6 glosnikow. Zapalilo mnie to do bolu i zadzwonilwm do BMW a oni powiedzieli ze auto jest juz w drodze. Powiedzialem ze mi to lata bo oni jako sprzedawcy powinni mnie o tym poinformowac (i o wielu innych opcjach) , czego nie zrobili a ja juz krece awanture nota bene menager przyznaje mi racje.

Dzwonilem do centrali bmw na Anglie ,(tu mieszkam) kaza dogadywac sie z dealerem jak nie bede zadowolony wtedy oni beda robic dochodzenie itd itp.

Co myslicie o tych glosnikach i ewentualnie czego od nich zadac

Dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod postem Krissa.

Nawet HiFi Pro głowy nie urywa, to co dopiero może podstawowy zestaw.

Jedno jest pewne - auto już poszło do produkcji, czy jest już w trakcie i niczego nie zmienisz. Ale nie martw się, bo są dedykowane zestawy nagłaśniające do F10. Poszukaj tu na forum, bo wypowiadało się już kilka osób, które je instalują, lub posiadają w swoich autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod postem Krissa.

Nawet HiFi Pro głowy nie urywa, to co dopiero może podstawowy zestaw.

Jedno jest pewne - auto już poszło do produkcji, czy jest już w trakcie i niczego nie zmienisz. Ale nie martw się, bo są dedykowane zestawy nagłaśniające do F10. Poszukaj tu na forum, bo wypowiadało się już kilka osób, które je instalują, lub posiadają w swoich autach.

Słuchałem tego zestawu Alpine w E90 i powiem krótko, nie urwało głowy. Chyba że do F'ek cos nowego wymyślili ...

Mam u siebie miałem podobną sytuację jak autor wątku. Podstawowy zestaw audio to dramat, można słuchać wiadomości w radio, ale już głośniejsze słuchanie muzyki to zapomnij.

Pierwszy temat to wzmacniacz, w F10 najlepiej go gdzieś w bagażniku zainstalować. Seryjna navi BMW nie pociągnie Ci żadnych głośników lepszych i dynamika będzie słabiutka. Powiem Ci że wzmak dał najwięcej na plus, głośniki nawet te seryjne BMW (po 1 euro sztuka made in china) dostały nowego życia.

Aktualnie u siebie wsadziłem zestaw Audio System X200 ION BMW Plus, pasuje do wszystkich F'ek. Oczywiście napędzany wzmakiem, bo cały zestaw jest z 2 Ohm. Jest zdecydowanie lepszy niż kit BMW od Alpine. Porównywałem z Logic7 i według mnie też lepszy. Daje dużo zwłaszcza basu. Mogę wrzucić jakieś fotki dla zainteresowanych. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Prawda jest taka, że sprzedawcy w salonach są baranami. Pierwsze co powinni ludziom polecać to właśnie lepsze audio. Skoro BMW ma taką politykę, że ma być niska cena w cennikach, a potem dokładanie i dokładanie i dokładanie, to rolą takiego sprzedawcy jest odpowiednie doradztwo. Ludzie o wielu ważnych opcjach nie pomyślą, bo ciężko jest nie zapomnieć o czymś ważnym, skoro BMW nawet za gniazdo USB w wielu modelach każe sobie dopłacać, a w jakichś Oplach czy Hyundaiach jest to standard. Później ktoś ma w aucie niepotrzebne bzdety za chore pieniądze, a z głośników leci żenada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie gra ok :P moze poprostu z racji wieku macie juz problem ze sluchem :D

 

powinniscie pisac ile macie lat i jak oceniacie system audio bo jak wiadomo z wiekiem sluch sie pogarsza :P

 

uzywam zarowno USB jak i telefon do sluchania i kazdy kto ze mna jedzie jeszcze nie mial okazji by nazekac na slabe audio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od oczekiwań - jak jedni mówią, że system B&O za 20tyś zł nie gra, to tym bardziej kiepski standard dla nich nie ma sensu - choć uważam, że jest w tym sporo przesady, ale właśnie mamy wszyscy duuuzę oczekiwania do aut za takie pieniądze - i słusznie. Ja lubię słuchać muzyki w samochodzie i jest to dla mnie ważny czynnik, dlatego od dłuższego czasu jak kupuję samochód, to zwracam uwagę na lepsze nagłośnienie - w Mercu czy w Alfie - BOSE, a np. w Espace Cabasse - jedni mówią, że to nie gra - a ja jestem zadowolony, byle pliki były dobrej jakości. No w Mercu przy BOSE nie było basów... ale serio nie było :roll:

Raz miałem Opla Fronterę z... 6 głośnikami - i to była totalna porażka z audio, przemęczyłem to jakoś - i myślę niestety, że w F10/F11 w standardzie będzie podobnie - ale bez paniki - jak kolega dołoży choćby te pieniądze w dobrym warsztacie Audio, których nie zapłacił w BMW - to też zapewne będzie to grało jak należy.

 

jak dla mnie gra ok :P moze poprostu z racji wieku macie juz problem ze sluchem :D

jak widać są ludzie, dla których standard jest OK, i właśnie dlatego tak to robią w BMW - dla nas bardziej wymagających mają, ale sobie żądają extra kasę, bo zauważyli, że większość osób chętnie ją wyłoży (to się nazywa biznes :norty: ) a komuś standard wystarczy. Dla przykładu mój tata nie widzi żadnej różnicy w żadnym aucie - tylko się śmieje z takich, co na ty kasę wykładają :duh:

Każdy jest inny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jak dla mnie gra ok :P moze poprostu z racji wieku macie juz problem ze sluchem :D

 

powinniscie pisac ile macie lat i jak oceniacie system audio bo jak wiadomo z wiekiem sluch sie pogarsza :P

 

uzywam zarowno USB jak i telefon do sluchania i kazdy kto ze mna jedzie jeszcze nie mial okazji by nazekac na slabe audio :)

 

Spytaj się taty co sądzi o brzmieniu w jego 520d, bo Ty jako pasażer tylnej kanapy słabo słyszysz. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jak dla mnie gra ok :P moze poprostu z racji wieku macie juz problem ze sluchem :D

 

powinniscie pisac ile macie lat i jak oceniacie system audio bo jak wiadomo z wiekiem sluch sie pogarsza :P

 

Masz rację, ale biologia chyba odrotnie działa...

Z wiekiem zawęża się pasmo słyszanych częstotliwości, więc im człowiek starszy - tym mniej wypasiony sprzęt grający powinien mu wystarczać (ewentualnie grający tylko głośniej)... :wink:

A tu proszę - im człowiek starszy, tym coraz droższe zestawy kupuje :)

 

Żona w F20 ma zestaw HiFi, ja u siebie HK.

W 1er ten HiFi gra naprawdę całkiem przyjemnie, ja zaś po swoim HK spodziewałem się nieco więcej. Najbardziej denerwuje mnie rezonowanie głośników przy poziomie głośności od ok. 50%... ale o tym pisałem już w innym wątku. Generalnie przy następnym zakupie mocno zastanawiałbym się czy nie wziąć zestawu podstawowego (6 głośników), a te 4800 zł nie zostawić w dobrej firmie montującej audio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przy podstawowym audio dobra firma tez niewiele zdziała. Generalnie ja zakładałem że albo będę miał zestaw audio najwyższy, albo zrobię w porządnej firmie coś podobnego. Niestety efekt jest średni, tzn o niebo lepiej od standardu i lepiej od hi-fi, ale jednak do mojego "standardowego" poziomu sporo brakuje.

 

Nie znam sie za bardzo na technologii związanej z dźwiękiem, jego przesyłaniu itp. Liczyłem, że uda się audio z BMW wyprowadzić w formie cyfrowej do wzmacniacza i potem obróbka. Niestety w wersji podstawowej to jest niemożliwe i tu szukam braku jakości, jakiej oczekiwałem. Niemniej mówienie że standard 6 głośnikowy jest OK uznaje za żart kolegi :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słuchajcie, jako ludzie każdy z nas bardzo się różni.

Mi na przykład słoń na ucho nadepnął, nie słucham w samochodzie głośno muzyki i nie widzę różnicy pomiędzy zestawem za 1tys zł a 20tys zł. Najzwyczajniej w świecie moje uszy (lub mózg) nie wyłapują różnic pomiędzy tymi zestawami (mam za to BARDZO dobry wzrok) :D :D

 

Dlatego dla jednego standard będzie ok, a dla innego coś za 20tys zł. Nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka i nie szkalujmy tych, którzy nie widzą różnic, bo oni ich... naprawdę nie widzą ;) :D :D :D

 

Szanujmy to, że jeden chce zestaw za 20 tysi a drugi standard. Nie róbmy OT ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dwa słowa na świeżo:

dwa tygodnie temu miałem na weekend testówke F10 z fabrycznym audio - do słuchania wiadomości ok, do muzyki porażka (dla totalnego ignoranta muzycznego), teraz miałem X5 z HiFi Pro i gdy skonfigurowałem ustawienia dźwięku (czyli soprany i basy na maxa) to wtedy zaczęło przyzwoicie grać. wysokie i średnie tony są ok w obu wersjach ale w podstawie wyraźnie brakuje basów (słucham rocka a nie disco techno rapu), które są fajnie odwzorowane przez suby w HiFi pro.

2600 zł warte dopłaty - nawet koniecznie.

---------------------

Born Most Wanted


Past:

E34 518 orientblau, A4 B5 2.8 V6 30V, E60 525d monaco , Vectra Caravan Cdti 150 KM F11 520d M Sport,, F10 535d M Sport


Future:

Far Far away F10 M5 Competition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.