Skocz do zawartości

F30 jaki pakiet warto wybrac


orze3ek

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętajcie Panowie, że w PS jest dużo rocznych samochodów, które nigdy nie były uszkodzone, a są sprzedawane bo były autami służbowymi w różnych firmach. Znam wiele przypadków gdzie flotę aut dla dyrektorów, menadżerów wymienia się po pół roku albo roku. Dla mnie najbardziej podejrzane są dwulatki, poza tym ok :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

bo ten samochód jest z programu premium selection, a tzn. że ma za sobą jakąś przygodę typu przerysowanie itp...oczywiście wszystko jest sprawdzone i udokumentowane,a dealer daje gwarancje na ten samochód. Zazwyczaj są to lekkie uszkodzenia, czasami nawet nie opłaca się ich naprawiać.

 

w życiu większej bzdury nie słyszałem.

Premium Selection to program sprzedaży aut BMW przez dealerów BMW.

 

a co według Ciebie jest tu bzdurą ekspercie? nie jest tak, że zazwyczaj samochody z PS mają "lekkie uszkodzenia"?

 

chcąc zabłysnąć inteligencją napisałeś coś co jest oczywiste...tu nikt się nie pytał się co to jest program PS. Kolega Orze3ek zastanawiał się dlaczego roczny samochód z małym przebiegiem jest wystawiony do sprzedaży z mega dużym dyskontem do ceny wyjściowej.

 

Ostatnio mój kolega kupił BMW 528ix z PS, samochód prawie roczny (przebieg 11tys km) kupiony za 65% ceny nowego - jeden z powodów: liczne bardzo lekkie uszkodzenia lakieru...

 

Bzdurą jest to co piszesz, czyli że mają uszkodzenia. Jeden ma, inny nie ma. Sprzedają tam wszystkie używane BMW, które prezentują jakiś poziom i generalizowanie, ze wszystkie mają lekkie uszkodzenia jest bzdurą.

W PS są demówki, auta klientów którzy wymieniają je po leasingu, auta z leasingu krótkoterminowego (BMW ma teraz leasing na 2 lata, z niską wpłata i wysokim wykupem), auta z placu producenta i większość z nich jest w stanie idealnym, a nie z "lekkimi uszkodzeniami".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS miedzy innymi właśnie na tym polega, samochody są sprzedawane z pełną dokumentacją wraz z opisem stanu technicznego i wszelkich przeprowadzonych napraw i tych do ewentualnego przeprowadzenia itp...rozumiem, ze według Ciebie samochody po leasingowe nie mają przerysowań lakieru czy felg, są w stanie idealnym? - a właśnie takie "lekkie uszkodzenia" miałem na myśli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jednak zdecydowałęm sie na nowa f30 z takim wyposazeniem zastanawiają mnie jeszcze fotele czy warto wybrac sportowe czy nie beda zbyt sztywne na trase ? warto cos jeszcze dodac ,odjać ?

 

 

 

320d xDrive Limuzyna.

184KM1995 ccm122 g/km4,6 l

biel alpejska

16" Obrecze kól ze stopów lekkich V Spoke 390

Polski pakiet

Reflektory biksenonowe

System załadunkowy

Pakiet dodatkowych schowków

Pakiet dodatkowego oswietlenia

Podłokietnik z przodu, przesuwany

Spryskiwacze reflektorów

Czujniki parkowania z tyłu i z przodu

Pakiet Business

System nawigacyjny Professional

Deska rozdzielcza o rozszerzonym zakresie

Pełna, bezprzewodowa integracja kompatybilnych telefonów komórkowych wraz z USB

Automatyczna skrzynia biegów

Dywaniki welurowe

Dodatkowe gniazdo/gniazda 12V

Pakiet dla palacych

Kierownica sportowa M, skórzana

Kierownica wielofunkcyjna

Funkcja dezaktywacji poduszki powietrznej z przodu

Czujnik cisnienia powietrza w oponach

Trójkat ostrzegawczy

Składane zagłówki tylne

Swiatla przeciwmgielne

Lusterko wsteczne przyciemniane automatycznie

Lusterka przyciemniane automatycznie, skladane elektrycznie

Czujnik deszczu z automatyczna kontrola

Klimatyzacja automatyczna

Aktywny regulator prędkosci z funkcją Stop&Go

Pakiet serwisowy BMW Service Inclusive 5 lat / 100 000 km

Servotronic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem porównania do foteli zwykłych w f30, ale fotele sportowe są mistrzowskie i w długich trasach wręcz bardziej pomagają niż są uciążliwe.

W E90 miałem zwykłe fotele i w 100% jestem pewny, że fotele sportowe są wygodniejsze i bardziej komfortowe od tych z E90. To jest tzw. "must be"! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawigacja się przydaje. Mocowanie i kombinowanie z telefonem jest wkurzające a w samochodzie mozna na szybko wklepac. Ja tez wolę maps.google.pl ale i tak częściej używam tej w BMW. Fajnie ze jest navi professional, ale może zmienić na business i te 2 tysie na coś lepszego przeznaczyc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Fotele sportowe koniecznie, właśnie od paru dni jeżdżę F30 ze zwykłymi taboretami i są porażkowe całkowicie. Przede wszystkim brakuje w nich jednej kluczowej regulacji tzw. kołyski czyli regulacji kąta pochylenia siedziska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewane fotele przednie ,antracytowa podsufitka z pakietu M (jak wybierasz ciemną tapicerke).Fotele sportowe dla mnie podstawa ale jest jedno ale ,jak wazysz powyzej 100kg i kawał chlopa z Ciebie boczki beda Cię uwierac i to mimo elektrycznej regulacji boczków,kolega mój waży 105 kg przy wzroście 190cm i u mnie w fotelach sport się ledwo mieści.Ogólnie szykuje się ładne auto.F30 w Krakowie w kolorze biel alpejska to straszny oklep,widze praktycznie codziennie,drugi raz wziąłbym inny kolor ,może estoril :)

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, żę tych dodatkowych opcji z pakietu M robi się coraz wiecej, może warto własnie doinwestować właśnie w taki pakiet? choć fakt - jest dość drogi... Co do innych opcji to rekomendowałbym wzięcie kamery cofania, pakietu BMW ConnectedDrive a usunięcie pełnej integracji z USB i na jej miejsce wzięcie zwykłego zestawu głośnomówiącego z USB. A tak BTW to co z jakimś zestawem muzycznym? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jesli chodzi o zestaw to chyba zostane przy standardzie ,cos tam gra z czasem pewnie tez zainwestuje w cos lepszego .W przyszłym tygodniu składam zamowienie i chyba juz zostane przy tym co wybrałem bo 200 przeszło wiadomo ze jest rabacik no ale juz dawno przekroczyłem fundusze ;)Sportowe fotele wezme na pewno bo siedziałem w zwykłych i jest różnica szkoda, ze nie mozna wziac samej alcantary gdyz jest dostepna tylkow M-pakiecie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To weż półskóre,ja tak zrobiłem,dopłata chyba 1500zł o ile pamiętam ale uważam że warto.Ile wynegocjowałeś rabatu? Napisz emaila do m-carsu w Krakowie,wczoraj zostali dealerem roku 2014 w Polsce,może zrobią dobrą cene.

uważam że troche kombinujesz,bierzesz auto z opcjami które sa w pakietach i bardziej się to oplaca,felgi masz 16-tki i musisz wymienic bo to auto wygląda na 16-tce jak deskorolka,własnie teraz mam 16-tki zimowe na aucie,nawet je pokrylem czarnym matem nic to nie dało ,wygląda fatalnie to koło na f30,za 18-tki m-pakietowe z oponami musisz wyłozyc 6tys.zl i to lekko na wiosne.

Ja proponuje wziąsc 320d 184km z automatem,m-pakiet(ewentualnie Sportline),pakiet polski,pakiet buissnes,podgrzewane fotele,czujnik deszczu i,przyciemnione szyby,czarne lusterka za free,tempomat i będzie ok w 200k się zmieścisz ,będzie piękna sztuka.

Bmw 320d 150.000 tyś.zł

Pakiet M 19.000tyś.zł

Pakiet bussines 11.600zł

Polski pakiet 9000zł

Pakiet sight 3516zł

Sportowa skrzynia automatyczna 10300zł

Dodatkowe gniazdo 46zł

Rezygnacja z emblematu modelu 0zł

Przyciemnione szyby tylne 1720zł

Czujniki przód tył 1120zł

Tempomat 1367zł

Ogrzewanie foteli przednich 1632zł

Servotronic 440zł

Dostęp komfortowy 2601zł

Lusterka przyciemniane i skladane elektrycznie 2424zł

Razem 200.569zł - rabat ile wynegocjujesz

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że łatwiej się piszę niż robi przelew ale...F30 na 16'' wygląda naprawdę słabo,

m-pakiet owszem drogi ale zmienia całkowicie charakter samochodu, w standardzie masz wtedy 18'' która jest najlepszym kompromisem na nasze drogi tzn. cieszy oko i ma wystarczający komfort, naprawdę jak widzę na ulicy F30 na 16'' to oko mimo chodem pójdzie za nim ale jak widzę m-pak to robię obrót 180 stopni.

Do tego ładny kolor np. biel lub estori i masz piękne auto

 

PS; a co do budżetu, to ja go zawsze przekraczam jak zmieniam samochód :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to ogolnie jest w BMW kupuje auto dostaje je na letnich jak jest run flat to rozumiem ze zapasu nie ma?,a na zime musze kupowac jakies specialne opony czy kazde podchodzą? Wczesniej mialem ravke tez na run flatach i opony musialem miec specialne ,ktore mozna bylo wymienić tylko w salonie za 800 zl teraz jest taniej ale nie wiem ile.Pytanie jak to wygląda w BMW ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz samochód to będzie na letnich. Ja też kupiłem na 16 tkach i zmieniłem w nich opony na zimowe. Zastanawiałem się przez chwilę czy nie lepiej kupić zwykłe opony (nie run flaty) ale doszedłem do wniosku że to bez sensu bo po pierwsze producent wymyślił, że mają być runflaty więc mało sesnowne jest aby to "poprawiać". Różnica w cenie opony to około 100 złotych na sztuce więc też żadne oszczędności. Na lato kupiłem zaś 18 tki. Zgadzam się z przedmówcą, że warto chyba kupić mpakiet jeśli w cenie są już 18. Później za same felgi 18 tki plus opony wydasz ok. 9.000 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.