Skocz do zawartości

Jaki akumulator do Diesla?


kat825

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja polecam varte. Mam już w 2 autach( co prawda benzyny) ale od paru lat zero problemów nawet przy dużych mrozach. Ładnie i długo trzymają naładowanie.

Też mi ktoś polecił kiedyś i sam teraz mogę polecić ale jak się decydujesz to minimum blue a najlepiej silver. Jak kupisz to spokojnie akumulator starczy do końca żywota twojego auta

BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba sa jednak jaja. Po pierwsze varta blue to varta blue, a silver to jest bosch.

Po drugie banner, serio? Bo 10zl tanszy niz varta. Ech, Stachu, dla Ciebie to tylko banner albo jakis kager czy topran.

 

co masz na myśli mówiąc że varta silver to bosch? pierwsze słyszę

BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam nie kupuj centry futura ja kupiłem i załuje po roku problem z odpaleniem oddałem na gwarancje jusz dwa razy za kazdym razem słyszę jedno ze nie naładowany wielce gwarancja na 3 lata a po roku jusz go niechcą przyjąc szkoda kasy 450zł w błoto nielicząc nerwów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam nie kupuj centry futura ja kupiłem i załuje po roku problem z odpaleniem oddałem na gwarancje jusz dwa razy za kazdym razem słyszę jedno ze nie naładowany wielce gwarancja na 3 lata a po roku jusz go niechcą przyjąc szkoda kasy 450zł w błoto nielicząc nerwów

 

też to o centrach słyszałem...

BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
hmm to mówisz lepiej varte blue brać?? a co odnośnie Bannera wypowie się ktoś?

Stachu bierz bannera, ja mam w drugim kopciuchu i sprawdził się, dobrze będzie wyglądał w Twojej srebrnej strzale :P

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użytkuję drugi rok akumulator Banner chyba Power Bull 110Ah 850A i nie miałem z nim najmniejszych problemów, mimo, że mam diesla m47n i robię raczej krótkie trasy właśnie do 5ciu km to codzienność, raz w tygodniu jakaś traska 150km. Zeszłej zimy, miałem uszkodzony sterownik świec przez co bardzo ciężko odpalał mimo długiego kręcenia rozrusznikiem codziennie, aku nie miał żadnych problemów. Profilaktyczne podładowanie akumulatora co około 5 miesięcy moim zdaniem jest bardzo potrzebne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam nie kupuj centry futura ja kupiłem i załuje po roku problem z odpaleniem oddałem na gwarancje jusz dwa razy za kazdym razem słyszę jedno ze nie naładowany wielce gwarancja na 3 lata a po roku jusz go niechcą przyjąc szkoda kasy 450zł w błoto nielicząc nerwów

 

I powiem Ci, ze to moze byc prawda. Kupiles 120Ah a twoj alternator ledwo zipie, to jak chcesz, zeby aku byl naladowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem przed chwilą od elektromechanika... sprawdził mi akumulator... pierw elektrolit czy jakoś tak miernikiem...w dwóch celach było coś nie tak za mało chyba...potem podłączył do niego taką aparaturę jak by prostownik tylko z 3trzema klemami... on był.. i wyszło mu 8V taki spadek mówi TRUP.. ja mówię on ma 10 lat a on ''Przeżył już dwa razy'' do tego zwarcie na płycie gdzieś jakoś tak.....

 

odnośnie Alternatora póki co nie rozebrał jeszcze bo musiał zalać odrdzewiaczem coś tam bo nie chce zejść...

 

ale póki co jedno wiadomo

 

''Przebicie/zwarcie do masy na uzwojeniu jakoś tak to powiedział''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slavers, poki co jestes najbardziej udana wersja staszka. Czyta sie twoje posty z nieukrywana przyjemnoscia.

Nawet poziom zazenowania nieco nizszy, a podejscie do samochodu ze skorka sarny - mistrzostwo.

Nowego red bulla tez okryj cieplutkim kocykiem, odplaci ci sie wspanialymi 2 latami bezawaryjnej jazdy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa potoczyła się tak zamówiłem altek z alledrogo za 180zł ''valeo 150'' 100% sprawny sprawdzany przed demontażem..łożysko nie hałasuje... koleś 800samych pozytywów wiec powinien być git :norty: no i dalej zamówiony akumulator Banner Power Bull 80A 700A(chyba gdyby nie ta naklejka tego byka to bym tak na niego nie patrzył) :norty: :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps dzwoniłem do 5 dużych firm z allegro co mają akumulatory różnych firm i pytałem głównie

 

Varta blue dynamic 80a czy Banner power bull 80a każdy Bannera polecil lecz na Varte złego słowa nie powiedział... w dodatku w rankingu niemieckim...banner pb jest na 4 miejscu...a varta nie mieści się w 10-tce...

 

natomiast Bosch i Varta... to jedno i to samo jest w Czechach produkowana tylko inne nalepki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok w takim razie jadę jutro lub po jutrze z aku starym do elektryka niech sprawdzi go jak do dupy a na 95% bd do dupy..to biorę bannera 80A

 

 

a gdzie tego bannera kupiłeś?

 

Ja kupiłem w sklepie który prowadzi znajomy, tam miałem uczciwy rabat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi krzykneli 340zł za bannera w tym wliczona kaucja juz i przesyłka 25zl pobraniowa więc git...polazłem u mnie do sklepu mają jakieś centry itp pytam o bannera to takie oczy :shock: banner?? od razu powiedziałem dziekuje i wyszedłem :norty: ps tak od picu tylko byłem zajrzeć co mają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polazłem u mnie do sklepu mają jakieś centry itp pytam o bannera to takie oczy :shock: banner?? od razu powiedziałem dziekuje i wyszedłem :norty: ps tak od picu tylko byłem zajrzeć co mają
strachu ty to jesteś jednak gość :)

 

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz

gdzie można sprzedać akumulator stary?

Cena złomu akumulatorów - akumulatory kwasowe-ołowiane Pb 1.76 PLN/k

http://www.metpartner.pl/ceny/ceny_skupu_zlomu_pozostalego.html

Nie wszędzie skupują akumulatory

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie na złom tylko oddaj tam, gdzie skupują takie akumulatory do regeneracji. Np. tam gdzie kupiłeś. Powinieneś dostać 20-40zł. Ja np. kupując nowy, zostawiłem stary za 30zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps dzwoniłem do 5 dużych firm z allegro co mają akumulatory różnych firm i pytałem głównie

 

Varta blue dynamic 80a czy Banner power bull 80a każdy Bannera polecil lecz na Varte złego słowa nie powiedział... w dodatku w rankingu niemieckim...banner pb jest na 4 miejscu...a varta nie mieści się w 10-tce...

 

natomiast Bosch i Varta... to jedno i to samo jest w Czechach produkowana tylko inne nalepki

 

Nawet nie wiem czy opisywac to juz slowem smieszne czy raczej tragiczne. Stachu, jestes albo pracownikiem Bannera albo firma robiaca im szeptany marketing!

Brawo, teraz cale forum za twoja rada wyp... swoje varty i zarzuci red bulle! :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.