Skocz do zawartości

BMW E91 320d Dziwnie odpala


benasss

Rekomendowane odpowiedzi

Rozwiązałes problem kolego? Bo mam chyba to samo, przy opalaniu rano silnik zaskakuje od razu, jednak przez jakiś 5sec. ma trochę wyższe obroty i nie równo pracuje. Obstawialem świece ale teraz to już nie wiem... Czy po podłączeniu do kompa, diagnostyka wykaże ewentualny problem ze świecami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, ja u siebie wymieniłem akumulator i nic nie pomogło. Szybciej odpala i tyle ale dalej zakopci jak jest zimno i silnik jest zimny no i trzęsie budą przez 5 - 10 sekund, tak jakby chidził na 2 cylindry. Błędów nie ma, komputer mówi że świece i moduł są OK, wtryski OK...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Mam podobny problem. Przy minusowych temperaturach telepie budą przy odpalaniu przez 2-3sek, po czym spokój.

Wymieniłem Termostaty, EGR, Sterownik świec żarowych (duzo palił okazało się że nie dogrzewał się i chodził ciągle na wzbogaconej mieszance) i świece.

Nie pomogło. Telepie na mrozie nadal. Podłączyłem auto pod komputer u Kolegi Czerwony330d, no i wyszło że jeden z wtrysków leje. Aku mam stary ale kręci.

Będę pewnie regenerować wtryski, więc napiszę czy coś pomogło.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobne objawy i wymieniłem moduł świec, świece, akumulator. Wyczyściłem dolot i egr. Auto chodzi równiutko. W moim przypadku program pokazał, że była jedna świeca spalona, więc to było przyczyną telepania. Słyszałem że akumulator też może być przyczyną...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaślep na chwilę dolot spalin i spróbuj . Ostatnio u mnie było -26* auto całą noc stało na polu, wchodzę, wkładam kluczyk i odpalam sekunde wywaliło mi kontrolkę świec (pierwszy raz odkąd mam auto) i zakręcił. Odpalił od strzała i obroty równiutkie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witajcie. U mnie też w BMW 120d 163 km,162tyś km przebiegu, jak silnik jest zimny zakopci przy odpaleniu i trzęsie tak do 10 sekund cała budą( tzn. pali na mniej niż 4 cylindry ). Dodam że po podpięciu pod kompa wyszło że sterownik i świece są OK. Akumulator ma 9 lat - oryginalny od nowości i z kompa wyszło że alternator go przeładowuje i jest do wymiany. Filtr paliwa był wymieniany jakieś ...60 tyś km, temu. Wtryski w miarę OK. Co może być przyczyną ?. Help me :)

 

Witam ja mam to samo tyle że tak trzęsie max do 5sek świece sterownik wymieniony akumulator także.komputer pokazuje z 10bledow alternatora mam nadzieję że to od tego a u Cb problem się rozwiązał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.