Skocz do zawartości

328i Touring by K3m0T


K3m0T1989

Rekomendowane odpowiedzi

nie tyle dbałem co auto mam w dobrym stanie to i fotele jakoś wyglądają jak na 20 lat, ja je tylko wyczyściłem raz i nawilżyłem, on też pewnie smarował jakimś specyfikiem :)

 

niech służą, ja skóry nie lubie więc za dopłatą się wymieniłem :D dziurkę sobie możesz naprawić, zdejmiesz poszycie siedziska, od spodu podkleisz, przy okazji szew jeden puścił koło tej podpórki na kolana to możesz poprawić.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 304
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

no czujnik wału wymieniony, roboty z tym sporo dość, najgorsze było wyjęcie samego czujnika z jego gniazda, masakra po prostu. Zdjąłem węże od wody, zdjąłem wisko (można je zdjąć bez sciagania osłony chłodnicy), wiadomo airbox, rurka odmy, rurka od vanosa olejowa też trzeba odkręcić bo inaczej nie przeciągnie sie wtyczki tym samym miejscem. Oczywiście od góry wszystko zrobione. Nie trzeba zaglądać pod auto w żadnym razie.
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Trochę przesadziłeś.

Największym problemem było wypięcie zabezpieczeń od tej osłonki plastikowej na głowicy.

Ja też zdejmowałem wąż od chłodnicy, ale żadnego visco itd. nie. Po co?

Po zdjęciu tego węża jest jak na dłoni. Bierzesz żabę i go wyciągasz. Zaś z wtyczką też problemu nie ma, starą obcinasz i wyciągasz, a nową przekładasz tak jak tobie pasuje.

Wszystko :wink: .

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łączniki stabilizatora wymienione (polecam do odkręcania użyć szlifierki) :) oraz gumy stabilizatora, stare łączniki miałem meyle hd a gumy ori bmw. Zmienione na polskie wzmacniane łączniki i gumy febi. Jedynie lewarek jest potrzebny i ewentualnie taki stojak pod zawieszenie regulowany bo trzeba sobie oprzeć zawieszenie na czymś żeby wyluzować łączniki i stabilizator.

http://i1260.photobucket.com/albums/ii578/k3m0t1989/Mobile%20Uploads/DSC_0011_zpsfr29gi3u.jpg

 

a tak się prezentują dotarte heble zimmermanna :)

 

http://i1260.photobucket.com/albums/ii578/k3m0t1989/Mobile%20Uploads/DSC_0009_zpstregi8nv.jpg

 

Chwilowo nastała w aucie cisza ale do zmiany jeszcze jest troche elementów no i tył potem :)

 

wrzuciłem też lampke silnika zapalaną poprzez podniesienie maski :)

http://i1260.photobucket.com/albums/ii578/k3m0t1989/DSC_0013_zpsa9tkfpp5.jpg

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

kolejne małe gadzety na przód :)

http://i1260.photobucket.com/albums/ii578/k3m0t1989/DSC_0045_zpsiabnh9c1.jpg

 

zostały z przodu już tylko chyba drążki kierownicze i je też pewnie wymienie na nowe bo same końcówki to jeszcze ktoś może kiedyś zmienił ale już całe drązki to pewnie 20 lat mają.

 

Jeszcze chyba mam klasyczną usterkę zaworów od nagrzewnicy bo na stopy i szybe zawsze leci gorące, a tylko ze środkowych kratek takie jak ustawie.

 

do zrobienia lista wygląda obecnie następująco:

- skończyć zawias przód

- wisko

- przeczyścić zaworki od ogrzewania

- poprawić prawy próg blacharsko

- pomalować zderzaki i progi w kolor auta

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jeszcze do wiosny daleko :P raz że temperatury w nocy w okolicy zera to jeszcze śnieg spadnie pewnie wiec jeszcze z miesiąc nie zmieniam. Ale to też zależy od sytuacji pogodowej.

 

dzisiaj tylko przymiarke zrobiłem i tak to wyszło. Według mnie całkiem daje rade.

 

http://i1260.photobucket.com/albums/ii578/k3m0t1989/Mobile%20Uploads/DSC_0056_zpstjwd2iym.jpg

 

http://i1260.photobucket.com/albums/ii578/k3m0t1989/Mobile%20Uploads/DSC_0057_zpsgckvcl1j.jpg

 

http://i1260.photobucket.com/albums/ii578/k3m0t1989/Mobile%20Uploads/DSC_0058_zpsjlottbef.jpg

 

http://i1260.photobucket.com/albums/ii578/k3m0t1989/Mobile%20Uploads/DSC_0059_zps5tagyq0x.jpg

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko już teraz potrafi przytrzeć spodem na leżacym policjancie :) dla mnie komfort i wygoda przede wszystkim, wygląd to mniej istotna rzecz dlatego żadnego obniżania nie bedzie.

Jestem z taki że wole wymienić zawieszenie niż wsadzić zderzaki z m-pakietu. Wiekszość jak tylko dorwie auto to zaczyna od wyglądu, a pod spodem lipa :)

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to klasyka niestety ale może przyjdzie czas na coś innego kiedyś :) póki co ładnie heble widać i jest ciemny kolor :P zmienić zawsze można jak najdzie ochota.

 

a mercedesowato to fakt bo siostra ma bardzo podobne w E klasie i też takie grafitowe.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to terenówka, jest to zwykły zawias seryjny jeszcze nawet obniżony delikatnie bo zawieszenie m.

 

Po prostu niżej na naszych drogach się nie da, nawet teraz jest nisko i trze o progi zwalniające. Jeśli jeszcze niżej to nie wiem jak przejeżdzacie takie progi, musi to wyglądać komicznie dość jak ładne niskie auto nie może przejechać nigdzie, zaparkować, zjechać na parkingi podziemne bo trze przodem :) ogromny szacunek dla twardzieli którzy to wytrzymują :)

 

A zdjęcia tyle co robione po opuszczeniu auta z lewarka wiec jak wiadomo stoi wyżej niż normalnie zanim spręzyna siądzie :)

 

a co do gustu to bardzo dobrze że nie jeździmy wszyscy na m contour albo bbs bo byłoby niesamowicie nudno jakby każde auto było tak samo zrobione, dla mnie priorytet to sprawna mechanika, wygląd to sprawa na dalszym mocno planie.

Za często widze auta na ulicy które mają wszystko oprócz np. blacharki normalnej, co mi po zderzakach czy obniżonym zawieszeniu jak nadkola zardzewiałe albo hamulce liche. Do tego wiekszość jeździ na chińskim zawieszeniu-badziewiu po 600zł z allegro, żeby było śmieszniej to jeszcze kupują używane :D ale ważne że jest nisko i szacun na dzielni :)

 

Mam nadzieje że się jakoś wytłumaczyłem dlaczego moje jest inne :)

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

auto kupiłem w Bytomiu, ale sprzedający jest z okolic Tarnowskich Gór. Miał wtedy pare perełek np. 316 sedan z przebiegiem 70tys km, ogólnie teraz nie moge znaleźć zeby coś sprzedawał ale wcześniej miał wystawione kilka bmw i wszystkie to raczej takie rodzynki były i zazwyczaj jedne z droższych na allegro.

 

fotki jak wyzdrowieje i umyje auto :P

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
To jest ten z miejscowości Rytwiany? Sam kiedyś się zastanawiałem nad jedną. On masowo obraca się w E36 i dużo ma właśnie tych najsłabszych 1,6. Ze zdjęć auta wyglądały dość ciekawie, ale sprzedaje je dość drogo. Za 1,6 nierzadko woła w granicach 8-10 tysi.
ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto dostaje kolejne gadzety a mianowicie hak westfalia, cały ori, ori okablowanie pod ori wtyczki wiec nie bedzie żadnego cięcia oryginalnej wiązki lamp. Do tego oczywiście ta blenda zderzaka razem z ori zaslepką w zestawie tak jak fabryka przykazała :) jutro montaż wiec i pewnie jakieś fotki :)
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przecież ze nie nowy :) allegro, pojawił się, kupiłem od razu i tyle go reszta osób widziała :mrgreen:

 

fajny o tyle że jest kompletna wiązka z modułem, ta blenda z zaslepką wiec po założeniu nic sie nie zmienia kompletnie. Nawet gotowe śruby, kluczyk do haka no cały komplet zdjęty (nie wycięty) z auta.

 

Dość często używam haka wiec musial zostać założony :) potem tylko pare zeta badanie i wpis w dowód.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam jakis niemiecki hak, firma która go montowała pełna profeska, ładnie powicinane otwory tylko na wielkosc wtyczki i grubosci haka, bardzo schludnie zrobione :P
Zielona Bestia E36 sedan: M43b16 1.6 102KM & Corsa 1.4 na podtlenku LPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.