Skocz do zawartości

F30 - felgi "oryginalne"?


tomasand

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Przymierzam się do poskładania kół zimowych w rozmiarze 17". Bardzo podobają mi się felgi V-Spoke 395. Znalazłem takowe na allegro:

http://allegro.pl/17-oryginalne-bmw-3-f30-f31-f32-f33-gt-f34-395-i4770862204.html

tylko... czy to aby są oryginalne felgi? Sprzedający mówi że tak, choć ze zdjęć napisy wyglądają na lekko rozlane. Poza tym mają wybite made in it. co może świadczyć że są to repliki. Ma ktoś z szanownych forumowiczów ten wzór i może porównać jakość odlewu napisów i kraj pochodzenia?

Dzięki z góry. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa oryginalne, repliki nigdy nie maja napisu BMW i numeru czesci. BMW ma tez kilku podwykonawcow we Wloszech, ale sa to inne firmy, niz te, ktore produkuja repliki.

 

W przypadku kupowania uzywanych, oryginalnych, standardowo sprawdz czy nie byly prostoswane/spawane/ponownie lakierowane (chociaz na tych zdjeciach nic na to nie wskazuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem od nich rok temu.

Jedna felga była lekko uszkodzona (przerysowana na rancie - pewno przy ściąganiu opony), choć deklarowano, że uszkodzeń nie ma. Odpuściłem, bo to niewielka sprawa a i tak byłem bardzo zadowolony - także zeszli z ceny (jak ktoś nie potrzebuje rachunku, to można dogadać się na dobre pieniądze). Ogólnie polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

tu masz katalog F30 - wraz z felgami

http://www.bmw.bg/content/dam/bmw/marketBG/bmw_bg/topics/pricelists-brochures/brochures/BMW_Catalogue_3_Series_Sedan.pdf.asset.1444205997603.pdf

 

tu masz dane prawie wszystkich felg BMW

http://felgenkatalog.auto-treff.com/

 

jeśli chcesz sprawdzić na jakiej feldze wyjechało twoje auto, to sprawdź po VIN na tej stronie

http://bimmer.work/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Już kiedyś kupowałem od nich felgi do A4 i był to ori wyrób

 

Tutaj podają producent PDW

i jeszcze

 

Zgodnie z kodeksem PWP art. 156 ust. 3, emblematy widoczne na felgach mają charakter wyłącznie informacyjny i nie należy się tym sugerować, że jest to produkt oryginalny danego producenta samochodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu te dywagacje.Zadzwoniłem i zapytałem po prostu.Oryginał wg sprzedawcy .Można zamówić za pobraniem i sprawdzić w razie czego.Co tu gdybać.Przez ostatnich kilka lat kupowałem same używki ori i jakoś problemu nie było a tutaj zaraz teorie spiskowe macie.Jak się niepodoba w tematach sponsorowanych jest sprzedawca felg .Kupić tam inne niż ori i tyl.Lub nowe w ASO
W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś pyta na forum o opinie, to po to, bo chce je przeczytać

skoro wg. cennika jedna felga wzór 390 kosztuje 1300 zł

to trudno oczekiwać, że ktoś prawie za tą samą cenę będzie sprzedawał komplet 4 sztuk i jeszcze na tym zarobi

ale oczywiście nic nie przesądzam - jedynie opisuję swoje wątpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja to rozumiem jak najbardziej .Nie znam tego sprzedawcy jednak tak jak napisałem.Zamówić za pobraniem z możliwością sprawdzenia i już.Mogły być spawane,malowane itp.Tego nie wiem a cena cóż.....widziałem różne ceny ori felg więc nic mnie nie dziwi
W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.