Skocz do zawartości

520i przerywanie - czy da się zdiagnozować komputerowo?


jelooonka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakiś czas temu moje 520i zaczęło lekko przerywać na niskich obrotach (od ok 1000 do 2000). Poszperałam trochę na forum - większość z Was pisała o uszkodzonych świecach, fajkach lub cewkach. Zaczęłam od świec, zostały wymienione na NGK, ale problem nie zniknął. Podczas wymiany zauważyłam, że guma na dole fajek jest w niektórych miejscach zerwana lub pęknięta (ale nie popalona). Nie chciałabym znowu w ciemno wydawać pieniędzy i kupować fajek, jeśli np. okaże się, że to jednak cewki powodują problem. Czy podpięcie pod komputer wykaże, co dokładnie jest uszkodzone?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

nie.

Komputer nie powie ci żebyś wymienił cewkę lub fajkę lub świecę.

Jeśli wskaże wypadanie zapłonu na którymś cylindrze to trzeba samemu określic co jest uszkodzone.

 

Ale warto podłaczyć pod komputer bo po pierwsze może to maprowadzić na odpowiedni trop a po drugie nie jest to kosztowne < pewnie ktoś z forum za darmo ci podłaczy>

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajki są taniec należy je wymieniać co &3wymiane świec. (ja tak uważam, am)

Słyszalem, że uszkodzona fajka może uszkodzić świece.

Podłącz pod kompa zobacz który zapłon wypada i podmienień cewki i zobacz czy uszkodzona jest na tym innym, cylindrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kiedyś miałem w A4 sparciałe gumy na cewkach. Niby wszystko szczelne, a okazało się, że przebijało i wypaddały zapłony. Jesli guma jest w kiepskim stanie to to jest prawdopodobnie przyczyną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.