Skocz do zawartości

Kobiety za kółkiem to ciapy!!!


<t>Czy kobiety są dobrymi kierowcami?</t>  

68 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie tak generalnie to gorszymi kierowcami są ludzie którzy mało jeżdżą i dotyczy to zarówno kobiet oraz facetów. Kobiety chyba ogólnie jeżdżą mniej - i to, moim zdaniem, jest przyczyna dlaczego potocznie postrzega się je jako gorszych kierowców.

Chyba też opinia jakoby kobiety były złymi kierowcami nie wynika z cech płci, bo np. jest sporo kobiet będących doskonałymi pilotami. A pilotaż jest, co by nie było, bardziej skomplikowany manualnie i umysłowo od kierowania samochodem.

 

Za to dziwi mnie inna rzecz : w moim rejonie jest bardzo, bardzo mało kobiet użytkowniczek BMW. Czy u Was też tak jest ?. Z czego to wynika ?

 

Pozdrawiam :

Zdzichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Róznie to bywa nie można uogólniać.Wielu mężczyzn to też straszne ciapy.Ale coś w tym musi byc ze jak smigam po kraju i widze tylko jakies blond loki za kółkiem to troche mocniej i pewniej chce chwycic kierownice ':)'
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze z kobietami jest tak jak z mezczyznami, troche zalezy od charakteru troche od psychiki i doswiadcznie tez robi swoje.

Moja starsza to wrecz kierowca rajdowy, decyzje podejmuje szybciej niz ja zdarze mrugnac okiem :oops:

Wiec jak ktos powiedzial nie generalizujmy, wszystko tez mozemy porownac do innych dziedzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Jestem kobietą, jeżdże dużo (jestem zaopatrzeniowcem w pewnej niewielkiej firmie), czuje się pewnie za kierownicą, pod warunkiem że mam całkiem sprawny samochód, zaznaczam że może to być też ciężarówka. No i mam jeszcze taką przewagę nad mężczyznami, że lepiej się prezentuję za kierownicą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bylem swiadkiem raz jak laska bdajze za kierownica VW Polo:D silnik z pewnoscia kompaktowy czyli 1,4 a mze nawet mniej , mniejsza z tym . Laseczka byla szalona:D w ciemno zaczela wyprzedzac 3 autka i TI'R'a w tym mnie zaraz przed zakretem , najlepsze bylo to ze jej sie udalo , juz myslalem ze uslysze nagle huk i bede musial hamowac . Dla mnie szczyt glupty , zero widocznosci, pod maska z 60KM jak tu sie rozpedzic??,ja bym czegos takiego sie nie podjol,brawa za odwage

 

Wniosek : niektore kobity sa szalone bardziej niz ja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to naprawdę kwestia płci?? Może tylko z racji większej rozwagi często nie rozwijamy do końca skrzydeł za kółkiem, ale jak i wśród mężczyzn są i pośród nas źli i dobrzy kierowcy. :D A tak naprawdę każdy z nas uczy się przez całe życie i doskonali się przez całe życie.

w oczekiwaniu na zerodwójkę


Pzdr

Justyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zle odczytalem ankiete i zaznaczylem tak, myslalem ze pytanie brzmi czy kobiety sa zlymi kierowcami. Najczesciej sa kiepskimi, chociaz sa wyjatki od regoly i to nie zadko. Ja jednak trafiam na same kiepskie, ostatnio na rondzie mialem stluczke, wychodze patrze, a jak BABA :) Sama przyznala ze jechala z glowa w chmurach i nawet nie pomyslala o tym zeby zobaczyc czy nic nie jedzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złymi czy dobrymi generalizować nie mozna, ale jak jezdzę po Wawie to często widzę kobitki z nosem na szybie, albo takie co same nie wiedzą co chcą zrobić za kółkiem. Ktoś wczesniej napisał, że bycie dobrym kierowcą zależy od ilości przejechanych kilometrów i doswiadczenia i ja się z tym zgadzam. Kobiety zazwyczaj mniej jeżdzą i dlatego gorzej.
Pozdrawiam Grzesiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka... wydaje mi się, że trzeba umieć śmiać się z samego siebie i zauważać własne błędy, a nie tylko wytykać je tu akurat kobietom :) To jest temat bumerang i można dyskutować bez końca :wink:

 

Osobiście uważam że nie można z góry ustalić, że kobiety są gorszymi kierowcami. Sam nie raz się o tym przekonałem... Gdy widziałem jak moja dziewczyna jeździ swoją E21 czy moja mama swoim Lancerem VI :wink:

 

Moim skromnym zdaniem kobiety są dobrymi kierowcami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, ze w dzisiejszym pospiechu życia jaki zapanował kobiety radzą sobie lepiej za kółkiem, ale prawda jest taka, że przynajmniej w moim przypadku w większości sytuacji gdy widze niepewnego kierowcę okazuje się , ze to kobieta ... a juz nie wspomnę o emerytkach ... pochlastac się można :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.