Skocz do zawartości

Żaluzja za przednim grilem


bapko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Szukalem w internecie ale nie znalazlem satysfakcjonujacej mnie odpowiedzi. Posiadam e60 525d z konca 2005 roku i mam zaluzje za przednim grilem i we wszystkich Bmw ktore ja posiadaja jest ona stale zamknieta i tak tez wyczytalem ze powinna byc zamknieta, natomiast u mnie jest stale otwarta i tu pytanie do was czym to moze byc spowodowane i jak to ewentualnie naprawic?

 

Ps. Nie wiem czy to istotne w temacie ale auto jest po chipie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociażby tutaj: http://pl.bmwfans.info/parts-catalog

w dziale wyposażenie pojazdu/ kanał powietrza. U mnie elektromagnes trzyma je zamknięte na zimnym silniku, po zagrzaniu żaluzje są luźne i otwierają się pod wpływem powietrza w czasie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoć silnik szybciej sie nagrzewa zaraz pojawiają mi sie przed oczyma polonezy z kartonem w przedniej atrapie :-)

karton w polonezie dziala a ze sterowanymi czyms tak klapkami roznie bywa jak auto ma 10+ lat :)

 

W exeo ma tez "zaluzje" ale odnioslem wrazenie, ze je ped powietrza otwiera (takze jakby co wywolany praca wiatraka)

W e60 mam zaluzje ale jakos nie przylapalem auta na tym by kiedykolwiek byly otwarte.... trzeba bedzie sprawdzic czy haj technolodży nie okazalo sie gorsze niz karton w polonezie ale akurat pogoda taka, ze ciezko oczekiwac ze beda otwarte

Teoretycznie nie powinno miec to wielkiego wplywu bo przeciez termostat zamyka obieg na chlodnice ale jednak jak widac doswiadczenia z polonezow zostaly zauwazone i zaimplementowane w innych autach

Pozdrawiam,

Przemek

400ps/830Nm ( a było tylko 235 :D)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=299251

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to jest dziwna sprawa z tą żaluzją. Ona nie jest sterowana elektrycznie (nie dochodzą do niej żadne przewody). Regulują się tylko pędem powietrza. Jak się bardzo zap... to przy wychyleniu na max zaczepiają się o coś jak by magnes. Przynajmniej u mnie tak jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie co wybrać do swojego auta? przeglądając znany portal aukcyjny zauważyłem że są dwa typy żaluzji (wygląd)

nr 1 : http://allegro.pl/bmw-5-e60-e61-zaluzja-roleta-kierownica-powietrza-i4714243415.html

nr 2 : http://allegro.pl/zaluzja-wlot-kierownica-powietrza-bmw-e60-e61-lift-i4665851288.html

co wybrać do mapkietu?

miałem w dieslu 535 własnie tą pierwszą a co to benzyniaka? chciał bym to doposażyć moja 530i mpak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Przy jakiej temp. silnika żaluzja się otwiera tzn. "puszcza" elektromagnes? Dziś podczas jazdy (pozamiejskiej) temp. silnika wahała się 91-94 i sprawdzając przy tych temp. żaluzję okazało się , że jest zamknięta (trzymał elektromagnes). Czytałem na forum niemieckim, że żaluzja "puszcza" powyżej temp. 94 stopni a na polskich forach , że powyżej 91 stopni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam chcialem sie przywitac w tym dziale.

Znalazlem cos takiego odnosie rolety,

Innowacyjne wloty powietrza do silnika

Jednym ze sprytniejszych rozwiązań z zakresu Efficient Dynamics, które pojawiło się już w bardzo wielu modelach jest system Air Vent Control, czyli układ kontroli klap powietrza. Wloty zimnego powietrza zawsze powodują pogorszenie właściwości aerodynamicznych pojazdu. System Air Vent Control ma za zadanie ograniczać to zjawisko przy pomocy ruchomych klap umieszczonych między wlotami powietrza a chłodnicą. Klapy zamykają się automatycznie w chwilach niskiego obciążenia silnika i układów pomocniczych, co pozwala poprawić własności aerodynamiczne pojazdu i w rezultacie przyczynia się do zmniejszenia zapotrzebowania na paliwo i poziomu hałasu na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Witamy i gratulejmy odkopania kotleta :wink:

W innych temarltach o roletach też jest to już opisane :wink:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.