Skocz do zawartości

Czym będziesz / już jeździsz po X3


matlog

Rekomendowane odpowiedzi

OK ,

Umowilem sie na testy Evoque w czasie weekendu ,zobaczymy...

Zgadzam sie ,jest wiele aut lepszych/szybszych ,ale po co ? Gdzie mam tym jezdzic ? 99 % czasu spedzam w korkach (miasto + autostrada) ,wyszalalem sie w Europie i nadal zyje :D

Chetnie sie poscigam ,ale nie swoim autem i na torze :wink:

Teraz interesuje mnie tylko wygoda przy wsiadaniu/wysiadaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 237
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
To Evoque nie będzie najlepszym rozwiązaniem, a nowy Land Rover Discovery Sport http://autokult.pl/24834,land-rover-discovery-sport-td4-hse-luxury-pierwsza-jazda

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A to czemu? Przecież on jest niewiele drożysz w EU od EVOQUE'a czy X3 F25 z dobrym wyposażeniem... czyżby w US było drożej?

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie myslenie chyba nie ma sensu ,bo np.podstawowy X5 tez jest niewiele drozszy od dobrze wyposazonego X3. Sam mialem ten dylemat przy kupnie po drugie Disco odpada (cena + wymiary). Nastepny test to CLA ,dealerzy maja sporo nowych z 2014 roku ,wiec mozna sie potargowac :D

Evoque juz tylko mi sie podoba ,jezdzi BARDZO przecietnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No do olbrzymow nie naleze :D ,a wersja AMG moze byc ciekawa...

Dzis dosc przypadkowo potestowalem Macana S ,autko fajne ,zawieszenie i silnik w porownaniu do mojego to zupelnie inna bajka. Jakosc wykonczenia (skora + alcantara) ,nawigacja w zegarach przed oczami ,super rozwiazane lopatki przy kierownicy (mozna uzywac z dolu i z gory kierownicy = bardzo wygodne) ,dotykowy ekran ,itp. Oczywiscie nie wszystko sie podobalo : male lusterko wsteczne ,irytujace powiadomienia o autach w martwym polu (w sloncu beznadziejne) i chyba taka sama ilosc miejsca jak F25 , a i jeszcze przytlaczajaca jak dla mnie ilosc wszystkich przyciskow (liczylem tylko do 40...). Generalnie samochod warty grzechu ,ale jak dla mnie nie teraz (nie wart tych pieniedzy). Poczekam chyba ,az pojawi sie wiecej uzywanych i ceny sie unormuja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

..Zaliczylem'' CLA ,auto mialo niestety tylko pakiet AMG ,ale jezdzi prawie jak prawdziwy Mercedes. Jakosc wykonania naprawde dobra (ten patent na siedzeniach jest ok) ,troche przeszkadza krotki rozstaw osi ,silnik + skrzynia super ,ceny bardzo rozsadne (auto wyglada na drozsze o dodre kilkadziesiat tysiecy),ale niestety nie ma juz AMG z poprzedniego roku... co juz mniej mi sie podoba...

Nastepny bedzie GLA ,bo widze ze ma sporo pozytywnych opinii i trzeba to sprawdzic :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądałem kilka nowości na Auto Show 2015 ,bardzo ciekawym autkiem może być Mercedes GLE (trochę w stylu X4) ,było też nowe Volvo XC 90 ,ale jakoś nie mogę przekonać się do Szwedów. Wszystko to jakieś takie pospolite,nudne... niby sporo nowinek technicznych ,a opakowanie jak 5 lat wstecz. Sporo było nowości głównie na Stany ,mnie urzekł nowy

Nissan Murano :D , Honda znów produkuje HRV ,itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macan to bardzo dobry samochód ,ale powtórzę swoją bardzo subiektywną opinię po testach : nie jest o tyle lepszy od X3 ,żeby uzasadniało to taką różnicę w cenie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę o rynku amerykańskim ,gdzie można jedynie porównać dostępne wersje...

Macan jezdzi w ,,innej'' lidze ,ale tu nie powinno mieć to takiego przełożenia na cenę ,bo to małe autko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Porównywałeś X3 30d vs Macan? Różnica w jakis testach X4 vS Macan była na niekorzyść BMW...znaczy Bavaria była drozsza...

O nie zgodze się, w AŚ był test i MACAN wygrał, ale nie cenowo...

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Trzeba brać pod uwagę, że niestety w UK ceny samochodów (szczególnie segmentu PREMIUM) bywają bardziej przystępne. Dużo też tam zależy od emisji CO2 (opłata ROAD TAX).

Więc porównanie cenowe PL i UK mogą nie mieć sensu.

 

AŚ może jest i stronniczy, ale cen raczej nie może przekłamywać. Przy okazji to ceny Porsche są podawane EUR, a BMW ma "stały" cennik w PLN. Teraz może być bardziej opłacalne kupić Porsche bo kurs PLN/EUR jest z dnia na dzień lepszy.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna jestem zakochany w 5GT i dzisiaj w końcu pojeździłem 535d GT.

Pierwsze wrażenie po przesiadce z X3 to 5GT to X3 to miejski gokart którym wszędzie idzie się wcisnąć.

5GT było bez AD na kołach 19 i komfort był powalający nawet na dziurawych gdańskich drogach.

Jak czytałem wcześniej że ktoś narzekał na wyciszenie przy dużych prędkościach ze względu na bezramówki.

Przy 190 w tym aucie można było spokojnie rozmawiać więc tym bym się nie przejmował.

Wielki minus to jednak niezbyt wielki bagażnik - chyba ciężko będzie zmieścić wózkek typu parasolka choć fizycznie nie mierzyłem.

Jak dla mnie idealna jest wysokość auta, wsiadanie i wysiadanie to poprostu dla mojego wzrostu idealna wysokość siedzisk. Cały komfort na 5+

 

Jestem bardzo na tak na ten wóz choć nie wiem czy to już ten moment. Mam na myśli że teraz z dziećmi większy od X3 SUV mógłby sie lepiej sprawdzić jako rodzinny.

Zagwozdka, poczekam jeszcze troche aż młodszy maluch zmieni wózek...

 

Generalnie świetne BMW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po przesiadce na f10 i komfort i radość z jazdy (mam 3.0) o niebo lepiej. Niestety x tyłu jest tak mało miejsca że mój 4 letni syn nie może zmieścić stóp pomiędzy oparciem a kanapą. (Ja mam 190). Tak więc stoję przed dylematem zamiany na f07 lub f15.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna jestem zakochany w 5GT i dzisiaj w końcu pojeździłem 535d GT.

Pierwsze wrażenie po przesiadce z X3 to 5GT to X3 to miejski gokart którym wszędzie idzie się wcisnąć.

5GT było bez AD na kołach 19 i komfort był powalający nawet na dziurawych gdańskich drogach.

Jak czytałem wcześniej że ktoś narzekał na wyciszenie przy dużych prędkościach ze względu na bezramówki.

Przy 190 w tym aucie można było spokojnie rozmawiać więc tym bym się nie przejmował.

 

Ja w podobnym kierunku zmierzam. Wprawdzie nie 5GT ale chce kupić sobie 3GT - no ale muszę najpierw sprzedać swój x3. Przy okazji jak ktoś chce samochód zadbany to taki mam. Może ktoś w Waszych znajomych ....

 

No ale do brzegu. Odnośnie hałasu w kabinie spowodowanego bezramówkami to taki sam "problem" piszą ludzie w dziale F34 - jako wada tego modelu. No ale nikt tego nie poparł żadnymi danymi, tylko swoimi odczuciami.

Żeby to obalić zaproponowałem użytkownikom F34 by zmierzyli poziom hałasu przy pomocy smartfona i aplikacji "miernik dźwięku" . CIekawe czy ktoś podejmie wezwanie. A przy okazji w X3 F25 -moim przy 150km/h hałas jest na poziomie 81-82 dB, zaś przy 200km/h 87-89 dB. Smartfon umieszczony był na wysokości prawego ucha kierowcy (środek kabiny, środek dachu).

XmaX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po przesiadce na f10 i komfort i radość z jazdy (mam 3.0) o niebo lepiej. Niestety x tyłu jest tak mało miejsca że mój 4 letni syn nie może zmieścić stóp pomiędzy oparciem a kanapą. (Ja mam 190). Tak więc stoję przed dylematem zamiany na f07 lub f15.

 

No dokladnie, mialem podobnie w zastepczej F11. Ale jak dzieciaki sa wieksze ( trzymaja nogi jak doroslu, nie prostuja w powietrzu etc) to da sie jezdzic.

BMW Auto Rawski - NIE POLECAM!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.