Skocz do zawartości

Czym będziesz / już jeździsz po X3


matlog

Rekomendowane odpowiedzi

Jazdy były na Brooklynie (koszmarna nawierzchnia) ,było dosyć twardo. Myślę,że dodatkowo wrażenia z ,,taczki'' przyćmił zachwyt nad silnikiem (obłędny w takim małym aucie) :D i lekkie rozczarowanie hamulcami (tylko ładnie wyglądają).

Boję się też bardzo ograniczonej oferty wielosezonowych opon ,nie wspominając o zimowych...

... dlatego zwyciezyl rozsadek i do garazu trafi zamowione X3 35i ,nikt nie byl w stanie przebic oferty dealera BMW (rabat 19 %) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 237
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Podzielę się wkrótce wrażeniami z jazdy RR Autobiography :D

Ku pokrzepieniu serc dla nas ,użytkowników X3 w temacie niezawodności (czy też zawodności bawarskich aut) : użytkujemy w firmie dwa Mercedesy S 55O ,zakup w styczniu i lutym 2015 roku. Ponieważ mam okazję jezdzić jednym z nich ,przedstawiam listę usterek :

awaria safety brake system

awaria blind spot

awaria radar detector przód

uszkodzone przyciski otwierania szyb (jeden wypadł zupełnie !)

odpadły ochronne plastikii przy mocowaniu foteli z przodu

pękła kratka nawiewu

odpadła maskownica nawiewu przy tylnym fotelu

asystent parkowania działa lub nie ...

dwa razy zgasły wyświetlacze

awaria nawigacji

brak mozliwości korzystania z wbudowanego internetu (serwis 3 razy !)

Tyle pamiętam ,auta kosztowały w sumie 300 tys.USD ,na usprawiedliwienie : są używane w dość trudnych warunkach (dziurawe miejskie ulice Brooklyn) ale bez przesady. Dodatkowo wymieniliśmy już 6 opon (samochody przejechały dopiero 8 tys. mil) głównie ze względu na uszkodzenia mechaniczne (zaczyna się od małego bąbla a po kilku dniach pęka śliczna opona za kupę kasy). To tyle w temacie niezawodności MB ,wcześniej mieliśmy CLSy i o dziwo było lepiej. Co do RR to jestem pewien ,że to inna (wyższa) półka. Właśnie dlatego jeden z S550 nie dostanie kolejnej szansy :D. P.S. Dzis zaswiecila sie kontrolka check engine (przebieg 4500 !)

RR odebrany ,wrazenia nie do opisania ,apetyt na paliwo tez :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
A czy ktoś z was przymierzał się do Land Rovera Discovery Sport jako alternatywę / następcę X3? Ostatnio ten samochód trochę mnie zainspirował i ciekawy jestem opinii osób, które miały jakąkolwiek styczność z tym samochodem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzalem sie ,auto dosyc ciekawe ,niezle jezdzi,duzo praktyczniejsze od Evoque. Cena lepsza od X3 (USA) ,niestety trzeba bylo czekac ok. 3 miesiecy,wiec dalem sobie spokoj...

Oczywiście nie tylko to zdecydowało ,skrzynia biegów niby bardzo nowoczesna ,ale raczej ospała ,wykończenie gorsze moim zdaniem niż w Evoque. System multimedialny potrafi się zawiesić ,zresztą ten sam problem występuje w najdroższej wersji RR Autobiography (mam okazję tym jezdzić) ,to są drobne rzeczy ,ale irytujące. Podczas używania kamer przełączenie do głównego menu zajmuje dłuższą chwilę ,chłodzenie foteli zaczyna się od pozycji max. (nie można wybrać min.). Jakość obrazu na ekranie pokazującym widok z kamer jest baaaardzo słaba ,tu i tam skrzypi coś na konsoli. Trochę się czepiam ,ale generalnie BMW pomimo wielu narzekających jest wykonane lepiej . Oczywiście nie od flagowego Autobiography :wink:

Na plus trzeba przyznać ,że fajne Discovery Sport można skonfigurować za naprawdę przyzwoite pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie chce zakladac nowego tematu : dzis nowiutkie X3 odmowilo wspolpracy ,komunikaty na ekranie to

1. awaria napedu

2. brak mocy

3. przegrzana skrzynia

4. zatrzymaj auto

 

Samochod zabrany do Dealera ,czekam na telefon (przebieg 500 mil) !

A tak sie zastawialem ,czy kontynuowac ,,wspolprace'' z BMW... :wink:

Edytowane przez rafusa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie jest to miłe, ale nie uogólniałbym i nie generalizował na podstawie pojedynczych przypadków. W każdym samochodzie i marce mogą się takie rzeczy zdarzyć.

 

Ja po miesiącu użytkownia 35i i zrobieniu 5.5 kkm jestem mega zadowolony. Żałuję jedynie że nie wziąłem aktywnego tempomatu - myślałem że to zabawka dla niedzielnych kierowców, ale w długiej trasie jednak tempomat jest calkiem przydatny, a już aktywny mega przydatny by był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Bez dwu zdań BMW przestało robić niezawodne samochody... psują się w sposób i z częstotliwością jak dawniej koreańska konkurencja.

 

Dla marki Premium to jest niedopuszczalne - ja mam już dość jazd do ASO (które nawiasem mówiąc jest słabe). Przypomina mi ten kawał o znających się z wizyt ASO kierowców ALFA ROMEO...

 

Niezawodność Mercedesa czy AUDI jest dużo wyższa niż ostatnio BMW wystarczy poczytać choćby nasze forum z F25 (przekładnia, rozrząd...)

 

Te wszystkie awarie to nie odosobnione przypadki... i nagłaśnianie ich pozwoli ocenić czy warto kupować następne BMW.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Niestety u Audi i Merca to samo.

Pogoń za nowym modelem i brak czasu na przetestowanie nowych rozwiązań powoduje taki kwiatki.

Napchane elektroniką i wszelkimi wspomagaczami auto potencjalnie musi się psuć częściej, choć akurat tu mam szczęście i oprócz przekładni w F25 nie mam problemów z BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja dopiszę.x4-25tys.przebiegu 0 problemów,

Dopytam bo dostałem info że mam z tyłu klocki do wymiany za 1ysiaka ,kontrolka jeszcze nie świeci.Wymieniać?

Nie mam pakietu darmowej wymiany klockow a słyszałem że ktoś tam miał ,zapaliła mu się kontrolka to na serwisie kazali jeszcze jezdzić.to jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
to i ja dopiszę.x4-25tys.przebiegu 0 problemów,

Dopytam bo dostałem info że mam z tyłu klocki do wymiany za 1ysiaka ,kontrolka jeszcze nie świeci.Wymieniać?

Nie mam pakietu darmowej wymiany klockow a słyszałem że ktoś tam miał ,zapaliła mu się kontrolka to na serwisie kazali jeszcze jezdzić.to jak to jest?

 

Jak klocki zapalą się na czerwono to masz do zrobienia jeszcze ok. 2tys. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.