Skocz do zawartości

Jakie zegary w X5 (F15)?


wookiee.chewbacca

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie troszkę zbędny bajer.. Nie podoba mi się też zmiana tła w trybie sport. Na pewno fajnie się podświetlają i tyle. Ciekawe co pokazują więcej niż klasyczne.

Ja osobiście wolę jednak analogowe wskaźniki :) Jak ktoś ma HUD i black panel to wystarczy :)

"Albo GRUBO albo WCALE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie i macie :D . Weszły do konfiguratora na dzień przed moim zamówieniem. Ogólnie mi sie podobają. Na bimmerpost większość uważała ze nie są potrzebne a jak wyszły to najpopularniejszym tematem było" retrofit " tych zegarów. Na żywo tryb comfort wyglada bardzo ładnie, natomiast sport tez nie za bardzo mi sie podoba tym bardziej ze w sporcie nie widać tego paska zasięgu na dole ale to można zmienić jak na filmie i mieć normalne zegary zawsze. Eco pro nie wiem :mrgreen: Działają płynnie jedynie wskaźnik tempomatu wykazuje lekkie żabkowanie ale nie przeszkadza bo i tak na to nie patrzysz przy head-upie. Generalnie bardzo miły upgrade szczególnie dla mnie gdzie mam f10 i te same zegary nie dawałyby mi wrażenia ze mam nowy/inny samochód. Nawet przyznamy sie ze trochę na nie czekałem i byłem zawiedziony ze ich nie było a tu niespodzianka- w konfiguratorze wskoczyły na dzień przed zamówieniem- normalnie znak jakiś. Ładne są ikonki przy aktywnym tempomacie i generalnie wszystkie ikony związane ze stanem samochodu. Nie męczą oczu, a przy ściemnianiu zegarów na maksa w nocy są lepiej widoczne niż klasyczne, które przy maksymalnym ściemnieniu są mało czytelne i muszę celować w takie ustawienie które mi pasuje. Tu ściemniam na maksa i jest dobrze bez specjalnego celowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Mam w F10. Tryb sportowy ....... dla mnie wygląda średnio, w comforcie jest ok. 1-2 razy zauważyłem lekkie "przycięcie". W nocy bardziej sprawdzają się klasyczne zegary. Tutaj żeby nie świeciły po oczach trzeba mocno ściemnić. Spada kontrast ale ekran traci czerń, dziwnie to wygląda. Ja drugi raz tego nie kupie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
Bardzo prosiłem mojego sprzedawcy i pisaliśmy do centrali BMW żeby mi tego kolorowego g***a nie montowali w 6GC, ale nie było już analogowych w opcji. Absolutnie najgorsze zegary jakie miałem kiedykolwiek w BMW. Nie wiem skąd się bierze ten zachwyt nad nimi, odczucie jest, jakby zamiast wskazówek walnął ktoś wyświetlacz, bo jest taniej. Pomijając już że wyglądają jak po wiejskim tuningu, działają dużo gorzej niż zwykle. Teraz jak przyśpieszam np. nie wiem ile jadę. Jak to jest, że prędkościomierz ma zwaloną najważniejszą funkcję? Prędkość jest podawana jakby na zasadzie "średniej" z ostatniej sekundy. O ile wskazówka wyświetlacza jakoś tam drobno klatkuje, to cyfrowe wskazanie prędkości to tragedia - prędkość aktualizuje się co 0.5-1.0 sekundy jakoś. W 0.5s to ja zmieniam prędkość o 10-20kmh przecież! No i razem z HUDem, to walą Ci po oczach 3 ekrany non stop. Fajnie że jest opcja retrofit, jeśli na analogowym nie znikną mi jakieś ważne funkcje, to chętnie go zamontuję u siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Bardzo prosiłem mojego sprzedawcy i pisaliśmy do centrali BMW żeby mi tego kolorowego g***a nie montowali w 6GC, ale nie było już analogowych w opcji. Absolutnie najgorsze zegary jakie miałem kiedykolwiek w BMW. Nie wiem skąd się bierze ten zachwyt nad nimi, odczucie jest, jakby zamiast wskazówek walnął ktoś wyświetlacz, bo jest taniej. Pomijając już że wyglądają jak po wiejskim tuningu, działają dużo gorzej niż zwykle. Teraz jak przyśpieszam np. nie wiem ile jadę. Jak to jest, że prędkościomierz ma zwaloną najważniejszą funkcję? Prędkość jest podawana jakby na zasadzie "średniej" z ostatniej sekundy. O ile wskazówka wyświetlacza jakoś tam drobno klatkuje, to cyfrowe wskazanie prędkości to tragedia - prędkość aktualizuje się co 0.5-1.0 sekundy jakoś. W 0.5s to ja zmieniam prędkość o 10-20kmh przecież! No i razem z HUDem, to walą Ci po oczach 3 ekrany non stop. Fajnie że jest opcja retrofit, jeśli na analogowym nie znikną mi jakieś ważne funkcje, to chętnie go zamontuję u siebie.

 

Generalnie zawsze się znajdzie malkontent, co jest naturalne. Podobno, jak pierwszy samochód powstawał to wielu uważało, że się nie przyjmie bo pęd powietrza pasażerów zabije. Ja uważam, że mnogość informacji jaką można wyświetlać jest ogromna, a na dodatek te nowe zegary są przygotowane na przyszłość, bo sposób ich pracy zależy tylko od oprogramowania, więc można je stale poprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malkonent? :D Nowe zegary są po prostu gorsze. Powiedz mi jaki jest cel posiadania obrotomierza, skoro pokazuje obroty sprzed sekundy? :D

Wszystkie dodatkowe informacje i tak są wyświetlane na HUDzie, nie ma tam ani 1 informacji więcej, niż na starych prędkościomierzach w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe zegary są fajnym gadżetem i bardzo się podobają moim dzieciom - są takie kolorowe.

Dla mnie informacje tam wyświetlane, podobnie jak w analogowych, są zbędne więc na nie nie spoglądam i w związku z tym nie zastanawiam się nad ich "wadami".

Podobnie jest z różnokolorowym podświetleniem (paskami ledowymi) wnętrza. Też fajny gadżet i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malkonent? :D Nowe zegary są po prostu gorsze. Powiedz mi jaki jest cel posiadania obrotomierza, skoro pokazuje obroty sprzed sekundy? :D

Wszystkie dodatkowe informacje i tak są wyświetlane na HUDzie, nie ma tam ani 1 informacji więcej, niż na starych prędkościomierzach w tym przypadku.

Jeśli u Ciebie info wyświetla z opóźnieniem 1s to może powinieneś to zgłosić do serwisu, bo u mnie wskazania są płynne i natychmiastowe, wszystko zachowuje się dokładnie, jak w tradycyjnych wskaźnikach. Ewidentnie w nowych samochodach zastosowano szybsze układy, co widać chociażby na mapach. Oprócz nowego samochodu mam też 5GT z grudnia 2010 i tam wszystko działa wyraźnie wolniej niż w samochodzie z 2015 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli u Ciebie info wyświetla z opóźnieniem 1s to może powinieneś to zgłosić do serwisu, bo u mnie wskazania są płynne i natychmiastowe, wszystko zachowuje się dokładnie, jak w tradycyjnych wskaźnikach.

 

Potwierdzam, mam takie zegary w F11 LCI i też wszystko działa płynnie i bez opóźnień.

 

BTW. Wookie skoro masz F15 to może pofatygowałbyś się i dodał swój samochód do galerii? Narazie mamy tylko 2 sztuki więc, a jak widzę użytkowników jest na pewno więcej...:)

Pozdrawiam,


Patgor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Zamieńmy sie ja mam f15 40d z analogowymi zegarami a chciałbym Blyen twoje które zmeoniaja sie w rożnych trybach , wiesz które ASO to przełoży ?? Bonto będzie problem dopłaci ci do tego .

 

Kazde ASO ci przelozy jak zaplacisz:) robocizna to w sumie pikus, poczytaj na amerykanskim forum gdzie ludzie sami 6WB montuja.

Pozdrawiam,


Patgor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.