Skocz do zawartości

[F36] Jakie opony zimowe do 435d?


code

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie gdzie kupowaliście opony zimowe?szukam do mojego auta 255/40/18 na tył i 225/45/18 na przód ROF,wszędzie pusto na składach nic nie ma,gdzies tam cos trafiłem u jednego goscia ale rocznik 2013 leżakowane pirelli sotto zero cena 4800zł

 

Przy rozmiarze 255 ROF cena będzie niestety kosmos i ciężko będzie coś znaleźć. Może pomyśl o zwykłych oponach, ale XL. U siebie takie założyłem i jest nieźle. Przy nie ROF wybór jest niezły...i ceny w miarę normalne. Może Hankook Winter i*cept evo2 W320, zmieścisz się w cenie 2300 zł za kpl (lub mniej jak dobrze poszukasz) a opony przyzwoite. Mam poprzednią generację W310 i wykupiłem ubezpieczenie w razie przebicia (w E9x też zalecają ROF i nie ma zapasówki).

 

Co do sklepów, to na pewno mogę polecić: sklepopon.com, czy opony.com - sprawdzone, z dobrym kontaktem i realizacją.

Zdecydowanie odradzam: http://www.opony.inowroclaw.pl Zamówiłem tam opony i zero odzewu, nie można się dodzwonić, zero reakcji na maile itp. Zrezygnowałem, anulowałem zamówienie mailem i tu też zero reakcji.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ceny ,min co znalazlem to 4190zł,ale facet ciezki, sam nie wie jaki rocznik bo on tez od kogos kupuje itp itd,zamówiłem zwykłe nie Rof-y 2700 zł Conti z 2015r.,nie wiem tylko co bedzie podczas kolizji bo one nie maja homologacji BMW i czy ubezpieczyciel wyplaci odszkodowanie w razie W :roll:

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ceny ,min co znalazlem to 4190zł,ale facet ciezki, sam nie wie jaki rocznik bo on tez od kogos kupuje itp itd,zamówiłem zwykłe nie Rof-y 2700 zł Conti z 2015r.,nie wiem tylko co bedzie podczas kolizji bo one nie maja homologacji BMW i czy ubezpieczyciel wyplaci odszkodowanie w razie W :roll:

O kurcze, poruszyłeś tutaj ciekawy temat – myślicie, że faktycznie do czegoś takiego może się przyczepić ubezpieczyciel w razie szkody? Np. mam opony nie runflat, a BMW zaleca ROF albo mam ROF ale bez gwiazdki? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ROF, ale z gwiazdką może być - sprawdzałem i takie też kupiłem na zimę.

 

Co do braku gwiazdki to nie mam pojęcia jak się zachowują. Też mnie to ciekawi bo później planuję zmianę letnich na nonROF, nonStar :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ceny ,min co znalazlem to 4190zł,ale facet ciezki, sam nie wie jaki rocznik bo on tez od kogos kupuje itp itd,zamówiłem zwykłe nie Rof-y 2700 zł Conti z 2015r.,nie wiem tylko co bedzie podczas kolizji bo one nie maja homologacji BMW i czy ubezpieczyciel wyplaci odszkodowanie w razie W :roll:

O kurcze, poruszyłeś tutaj ciekawy temat – myślicie, że faktycznie do czegoś takiego może się przyczepić ubezpieczyciel w razie szkody? Np. mam opony nie runflat, a BMW zaleca ROF albo mam ROF ale bez gwiazdki? :shock:

 

Daj spokoj, w Polsce nie ma az takiego "faszyzmu" jezeli chodzi o te sprawy. Gdyby opony mialy zbyt mala szerokosc, srednice, zbyt mala nosnosc, zbyt maly indeks predkosci to pewnie tak, ale nie przez brak "homologacji" producenta auta. Ta "homologacja" to tak naprawde rekomendacja i tyle, nie oznacza to, ze te opony sa w jakims stopniu lepsze od tych bez gwiazdek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.