Skocz do zawartości

E 36 2.0 vanos coupe 1996 wolno sie rozgrzewa


basterss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pytanie jak w temacie nadchodza chlodne poranki auto po przejechaniu 13 km dopiero lapie 90 stopni tragedia w lato po przejechaniu 3 km ogrzewanie super jak sie rozgrzeje plyn musze na zimowy wymienic jak go sie spuszcza? z autem wszystko ok oprocz tego do pracy mam 4km to nawet w zime do 40 stopni sie nie nagrzeje na gaz sie nie przelaczy to spalanie benz jak tak jezdze rano to 20 l wychodzi strasznie ubywa .. ile plynu wchodzi slyszalem ze 12 l?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plynu wchodzi okolo 11l,

Ja osobiscie spuszczalem płyn dolnym korkiem od chlodnicy, mozna tez odkrecic srube na bloku.

Rozgrzewa sie wolno? a jaki masz silnik m50? czy m52? po roczniku wydaje mi sie ze m52 i masz aluminiowy blok wiec powinien nagrzewac sie szybko... Zapewne trzeba bylo by zreknąć do termostatu... moze juz odmawia powoli posłuszeństwa.

E38 728i 1999r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory ale co to jest to wisko? jak wylaczam auto to cos tam mruczy wlasnie w okolicach panelu od ogrzewania przyciskow i sie wylacza po kilku minutach. Slyszalem ze te silniki sie wolno rozgrzewaja tak silnik to m52 nie z nim zadnego problemu. Nigdy sie nie zagrzal w korku 90 stopni w trasie ok spalanie gazu w nor w trasie 9 li przy normalnej jezdzi a jak jezdze do pracy tak krotko czy gdzies po miescie to max przy mocnej nodze 12. No ale jak sie przejade na benzynie 3 km to od razu widze ze spada wskazowka na ben na 9litrach jak tak jezdze do pracy tylko albo gdzies zanim sie nie przelaczy na gaz to zrobie mkiedzy 40 a 50km. Jak by 5 minut chodzil na pusto i sie rozgrzewal to bym go dawno sprzedal za duzo by palil bez przesady;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega ja mam w swojej 2,5 i jak jest taka pogoda jak teraz to zostaiwam auto przed jazda jakies 5-10 minut niech sie zagrzeje i nie mam gazu, chyba ze cos mi pilnie wyskoczy to nie grzeje ... 2,5 na godzinę spala w granicach 1,5 litra paliwa wiec Twoje 2.0 spali na GODZINE okolo 1litra wiec 5 minut to jest kropla w morzu ;) a dla silnika to cos bardzo dobrego :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem czy tak jest wiem ze jak przejade 3 km mija powiedzmy 3minuty a widze ze wskazowka co raz to spada wiec na oko to z pol litra albo lepeij a na postoju w garazu nie wiem ale sprawdze naprawde sprawdze czy na dobre to silnikowi pojdzie i dam znac dzieki za odp;) :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
teraz temp spadaja w okolice 0 stopni to zeby mi sie rozgrzal ostatnio jechalem 10km prosto doszedl moze do 55 stopni po miesci zrobilem z 4 km ciagle stajac ruszajac doszlo do 75 i jak wracalem znow po prostej z 4 km dopiero osiagnal 90stopni i cieple ogrzewanie nie gorace jak powinno byc. Masakra w lecie nie bylo takiego problemu po 4 km mial 90 stopni co tez bylo za dluzgo po 2km max juz powinien miec.. wymienie termostat plyn zobacze.. bo zime bedzie ciezka dla mnie jak mam 4km do pracy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje że dość wolno ale nie tak jak innym, m52 mam i na gaz przepina po około kilometrze teraz jazdy (30 stopni ustawione wiec wtedy też leci już ciepłe powietrze), za to żeby był pion to jakieś 5km potrzeba. Też mi się wydaje dość wolno.

 

Płyn mam świeży, termostat tyle co zmieniony, wisko czy to na zimnym czy na goracym silniku bez problemu palcami zatrzymam. Może ten typ tak ma ?

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mi przy temp jak teraz sa ok 0stopni to po 3 km jak bylo minus 4 to po 4km sie przelacza na gaz praktycznie jak dochodzi do konca niebieskiego pola jak dla mnie to bedzie ile z 35 stopni?teraz zaczal duzo palic bo silnik ciagla ma max 50 stopni po 20km dopiero ma 90 stopni po trasie jak bym bylo po miescie to moze po 15 nie ma wielkiej roznicy.. w tym tyg wymienie plyn i termostat zobacze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.