Skocz do zawartości

[e60][M57N2] Nierowna praca silnika po uruchomieniu


mavaros

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Wiem ze wiekszosc z was po przeczytaniu nazwy tematu pomyslala "przeciez takich tematow jest mnostwo" otoz nie:

szukalem odpowiedzi ale nie znalazlem

 

Mam dziwny objaw po odpaleniu autka z rana a mianowicie po uruchomieniu (odpala na strzala) wszystko jest ok. Po jakichs 10 sek zaczynaja skakac obroty i towazyszy temu lekkie telepanie buda sytuacja ta trwa ok 10 - 20 sek po czym ustaje i pozniej jest wszystko ok. Nie dzieje sie to zawsze - wczoraj chcialem nagrac filmik z tym objawem ale nie wystapil. Jezeli zaraz po uruchomieniu silnika wrzuce D i zaczne jechac nie ma objawu wogole.

Co to moze byc??

 

Wtryski sprawdzone na kompie u muchaniora i korekcje sa

1-5 ok 0,2

6 ok 0,5

 

Niewiem czy to ma zwiazek z tym ale po zakupie samochodu okazalo sie ze juz od pewnego czasu byla zapchana odma. Dowiedzialem sie o tym po operacji wyciecia DPF bo po odpaleniu auta niesamowicie dymil na bialo z wydechu i bylo czuc olej. Odme wymienilem i kopcenie ustalo po przejechaniu ok 20 km jednak podejrzewam ze caly uklad dolotowy jest zaolejony bo jeszcze od czasu do czasu zadymi na bialo po odpaleniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest identyczny objaw, z tym że ja mam benzynę. Na chwilę obecną obstawiam pompę wysokiego ciśnienia, ale nie wiem jak to zdiagnozować. Da sie z tym żyć, więc dopóki komputer nie zacznie pluć błędami nie chce tego ruszać. Sama pompą 1200zł, więc o ile nie będę miał jasnej diagnozy nie ruszam. Edytowane przez SkyKarol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam padnięty sterownik lub świece bo na kompie wywala błąd 4-rech świec ale nie myślałem że to może być ich wina bo przecież odpala na strzała tylko po ok 15 sek zaczyna bujaj. Zawsze myślałem ze jak świece są padniete to takie cyrki będą od razu po uruchomieniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam padnięty sterownik lub świece bo na kompie wywala błąd 4-rech świec ale nie myślałem że to może być ich wina bo przecież odpala na strzała tylko po ok 15 sek zaczyna bujaj. Zawsze myślałem ze jak świece są padniete to takie cyrki będą od razu po uruchomieniu

 

 

 

Witam !!

I jak udało ci się naprawić ta usterkę ?? Co musiałeś wymienić ?? Ten sterownik czy świece ?? Bo ja mam dokładnie ten sam problem u siebie z tym że błąd od świec po podpięciu do komputera pokazywało mi już dużo wcześniej ale sam objaw nierównej pracy silnika(jak by nie pracował na wszystkie gary) i popuszczaniu dymka z wydechu zaczął się w sumie od niedawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jeszcze nie sprawdzalem z powodu braku czasu ale dziwne ze moga byc to swiece lub sterownik (chyba ze odpowiada jeszcze za inne zeczy niz grzanie swiec :)) bo z tego co czytalem to w tych samochodach swiece zaczynaja grzac przy ujemnych temperaturach a poki co to takich jeszcze u mnie nie bylo. Sterownik na ebay kosztuje ok 70 funtow wiec troche duzo zeby w ciemno kupowac. Musze znalesc gdzies w sklepie zeby w razie czego moc oddac jak po zmianie dalej beda te same bledy swiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Niestety jeszcze nie sprawdzalem z powodu braku czasu ale dziwne ze moga byc to swiece lub sterownik (chyba ze odpowiada jeszcze za inne zeczy niz grzanie swiec :)) bo z tego co czytalem to w tych samochodach swiece zaczynaja grzac przy ujemnych temperaturach a poki co to takich jeszcze u mnie nie bylo. Sterownik na ebay kosztuje ok 70 funtow wiec troche duzo zeby w ciemno kupowac. Musze znalesc gdzies w sklepie zeby w razie czego moc oddac jak po zmianie dalej beda te same bledy swiec

 

Świece żarowe w tych modelach grzeją nawet w lecie aż temperatura cieczy chłodzącej nie osiągnie 30 stopni tak że jeśli masz błąd 4 świec to na 99 % uwalony sterownik i to się przyczynia do objawów które opisałeś wyżej, w szczególności w chłodniejsze dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ok to kupię beru to chyba orginal i zobaczymy czy pomoże. A tak wogole to gdzie ten sterownik się znajduje w autka?

 

Fotki już nie są dostępne ale opis pozostał: viewtopic.php?f=15&t=140811

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patryzlem i patrzylem i za chiny nie moge tegosterownika w moim silniku znalesc

Ponizej zamieszczam zdjecia. Moze ktos powiedziec lub zaznaczyc na ktoryms zdjeciu gdzie on sie znajduje

 

https://www.dropbox.com/s/vt311e39kpxgw18/IMG_20141011_105818.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/vitfycb4ikuqi71/IMG_20141011_105805.jpg?dl=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
patryzlem i patrzylem i za chiny nie moge tegosterownika w moim silniku znalesc

Ponizej zamieszczam zdjecia. Moze ktos powiedziec lub zaznaczyc na ktoryms zdjeciu gdzie on sie znajduje

 

https://www.dropbox.com/s/vt311e39kpxgw18/IMG_20141011_105818.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/vitfycb4ikuqi71/IMG_20141011_105805.jpg?dl=0

 

Z drugiej strony silnika, blisko rozrusznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem indentycznie w m47n2, dwie świece uszkodzone, wymieniłem wszystkie na ngk i wszystko zniknęło, przy okazji czyszczenie egr itp.

P.s . Z tego co się orientuję to zwykle jest tak że gdy pokazuje błąd wszystkich świec to wtedy jest wieksze prawdopodobieństwo że to sterownik w innym przypadku raczej świece..

..pasja to moje życie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.