Skocz do zawartości

jakie opony 320d 2003


maciej1973

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich. mam prośbę o podpowiedz jakie opony da radę założyć na 17 calowe felgi , które aktualnie mam przy aucie. na felgach mam opony 225/45/17 , są już zużyte i chciałbym wymienić lecz wolałbym wyższe , gdyż te są zbyt niskie i źle się prowadzi na koleinach i nierównościach. nabyłem już takie z autem i wizualnie malina lecz prowadzenie super tylko na pięknej nawierzchni. wymieniałem wahacze , drążki stabilizatora. czy 225/65/17 da radę założyć i użytkować ? ktoś tak śmiga ? dzięki za podpowiedzi z góry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W/g kalkulatora opon wychodzi, że takie opony będą wyższe o 9cm od tych, które masz, czyli po 4,5cm z każdej strony, to dużo.. może trzeć o nadkole/błotnik.

 

http://www.v10.pl/narzedzia/Kalkulator,-,dobor,rozmiaru,opon,204.html

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem tak, mam ten sam rozmiar co Ty, jak kupiłem auto to miałem takie samo odczucie jak Ty, fajnie się jechało, ale po równej nawierzchni, na koleinach walczyłem z kierownicą. Kupiłem krótko po tym nowy komplet w tym samym rozmiarze Dunlop Sport no i porobiłem trochę rzeczy przy autku na dzień dobry, typu wahacze, tuleje itd. i jeździ się cud malina. Czasem w głębokich koleinach coś tam czuć, ale w porównaniu do tamtego niebo a ziemia. Okazuje się, że tamte oponki były trochę zajechane, nierównomiernie zużyte itd. Więc się zastanów, czy chcesz uciekać w 16 czy nie lepiej zostać przy 17.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
czy 225/65/17 da radę założyć i użytkować ? ktoś tak śmiga ? dzięki za podpowiedzi z góry.

Nie widziałem takiej opony..w suvach są 235/60/17, 225/55/17 a to co podałeś to chyba do busa :roll: nie da się na czymś takim jechać osobówką. Mógłbyś założyć przewidziane do e46 205/50/17, ale przy 8-calowej feldze będzie już naciąg.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy 225/65/17 da radę założyć i użytkować ? ktoś tak śmiga ? dzięki za podpowiedzi z góry.

Nie widziałem takiej opony..w suvach są 235/60/17, 225/55/17 a to co podałeś to chyba do busa :roll: nie da się na czymś takim jechać osobówką. Mógłbyś założyć przewidziane do e46 205/50/17, ale przy 8-calowej feldze będzie już naciąg.

 

 

jak to w ogóle można nazwać naciągiem :D jest ale bardzo delikatny na 205 była by idealna 7 calowa ale na prawdę w niczym to nie przeszkadza jeżdżę tak drugi sezon i żadnych negatywnych odczuć a jestem okropnym pedantem jeżeli chodzi o motoryzacje :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Już nie raz zastanawiałem się żeby zmienić opony na moich 17' na coś z większym profilem. Mam na przód 225/45 i na tył 245/40 . Po pierwsze czasem czuje się jakbym jeździł taczką, a po drugie w koleinach rzuca zbyt mocno. Oponki na tył się konczą także na przyszły sezon na pewno założe nowe, może to coś zmieni.
Życie jest zbyt krótkie, żeby umierać w BMW. Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
czy 225/65/17 da radę założyć i użytkować ? ktoś tak śmiga ? dzięki za podpowiedzi z góry.

Nie widziałem takiej opony..w suvach są 235/60/17, 225/55/17 a to co podałeś to chyba do busa :roll: nie da się na czymś takim jechać osobówką. Mógłbyś założyć przewidziane do e46 205/50/17, ale przy 8-calowej feldze będzie już naciąg.

 

 

jak to w ogóle można nazwać naciągiem :D jest ale bardzo delikatny na 205 była by idealna 7 calowa ale na prawdę w niczym to nie przeszkadza jeżdżę tak drugi sezon i żadnych negatywnych odczuć a jestem okropnym pedantem jeżeli chodzi o motoryzacje :lol:

Daj foto :wink: co z ochroną rantów przez oponę? Ma zastosowanie? Bo jakoś tego nie widzę.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.