Skocz do zawartości

Bardzo proszę o doradzenie mi, ponieważ chce stać


dominic03

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
To możesz się teraz wykazać :mrgreen: nieładnie Stanisławie tak oszukiwać kolegów z forum :nienie:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczy bolą od Twoich błędów... chodziłeś do jakiejś szkoły?

 

Technikum Mechaniczne

Chodzić chodził, ale było zamknięte bo to wakacje były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do autora .

 

No cóż kredyt na 5-6 lat to porażka zobacz ile będziesz musiał więcej spłacić ? lepiej płacić więcej a krócej (2-3 lata)

Co do kosztów utrzymania e46 spore i zoboli Cię to zderzenie z rzeczywistością .

 

Jeśli jesteś uparty to bierz to przedlifta z silnikiem m43 - prosta jednostka , w gazie spalanie Cię nie zaboli .

Diesle w BMW to problem i czy to przed czy polift .

 

Lepiej weź coś od vaga np. 1.9 tdi 90/110 ps - gdzie najdroższą usterką (element eksploatacyjny) jest zestaw sprzęgła - ale i tak można zrobić myk i wrzucić jednomas od golfa 3 .

pompa mniej awaryjna od vp44 a i pełno używek na rynku i można tanio kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tematu to dobrze że chce stać :D gorzej jakby nie stał...a tak na poważnie to ja doradziłbym koledze też z grupy VAG np.Skoda Octavia 1 z bdb i dość dynamicznym silnikiem 1,6 PB.Auto solidne, moim zdaniem lepiej wyglądające niż golf czy audi a4 a do tego ma dobrze zabezpieczoną i ocynkowaną blachę.No i od 8k można już wyrwać najstarsze egzemplarze.Te auta nie gniją tak jak większość E46.Mam znajomego który ma takie auto i sobie chwali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często tak była. Kiedyś jak kupowałem swoją BMW ktoś kupował na kredyt e39 i po niewielkim czasie ją rozbił. Sprzedał za gorsze bo nie stać było żeby wyłożyć kilka dobrych tysięcy (najechał komuś na tył) -wiadomo maska zderzak chłodnice kosztują. No i kredyt kilka lat spłacać trzeba a auta nie ma..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również popieram przedmówców. Sprawa z kredytem na 5,6 lat żeby kupić auto które niekoniecznie będzie tyle jeździło to kiepski pomysł.

Kupiłem BMW E46 w maju tego roku, i powiem szczerze, wydawało mi się że auto jest w super stanie technicznym. Rzeczywistość to szybko zweryfikowała. Musiałem kupić laczki letnie na przód, włożyć sekwencje gazu, skończyła się pompa wspowagania, wymiana oleju, trochę kosmetycznych zmian (czarne szyby, ledowe lampy na tył, dymione migacze na przód, czarny grill) teraz cieknie mi olej prawdopodobnie z miski i coś z mostem tylnim jest nie tak, do tego kupiłem nowe tarcze i klocki na przód :) w sumie całkiem spora, okrągła sumka została włożona i końca nie widać haha

 

Powiem Ci z szczerze, przemyśl czy stać Cię na ewentualną inwestycje co miesiąc w jakąś pierdołe.

To taka skarbonka bez dna :) Tyle że satysfakcja z jazdy może być rekompensatą każdej włożonej złotówki.

 

A co do pytania disel czy benzyna+gaz to ja jestem zadowolony z tej drugiej opcji

Edytowane przez Baczek1990zg
Życie jest zbyt krótkie, żeby umierać w BMW. Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Podpisując umowę o kredyt zapewniasz bank ze zalorzysz ubezpieczenia AC i OC, wiedz i koszta ubezpieczenia beda wieksze. Problem pojawi sie jak bedziesz musial go sprzedać bo bez papierów dożo nie zdzialasz.

Chyba ze bierzesz zwykły kredyt...

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

speed1211@ z tego co się orientuję takie zapewnienie składa się tylko w przypadku leasingu. Przecież bank nie musi wiedzieć, że kredyt brany jest na auto.
Życie jest zbyt krótkie, żeby umierać w BMW. Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ale jak bierzesz kredyt na auto to musisz cos takiego podpisać a papiery od samochodu dostaje bank.

Oczywiscie inaczej to wyglada jak bierzesz zwykły kredyt, wszystko zalezy od sumy jaka sie potrzebuje i od sumy jaku Ci bank wyda bez zabezpieczeń.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe nie będę się kłócił, bo nie brałem nigdy takiego kredytu i nie wiem jak to dokładnie wygląda. Jeżeli kolega ma jakąś zdolność kredytową i historię to może dadzą mu bez dodatkowych zabezpieczeń, ale tak czy ianczej dalej jestem przekonany że 5-6 lat kredyt na takie auto to kiepski pomysł.
Życie jest zbyt krótkie, żeby umierać w BMW. Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tymbardziej ze suma 20-30 tys. zł jest realna suma do odłożenia i kupienia za gotówkę a nie pakowanie sie w kredyty.

Jesli nie moge sobie pozwolić zeby taka sumę odłożyć to tez nie kupie za tyle pieniędzy samochodu bo sam ten fakt znaczy ze mnie po prostu na niego nie stac.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, raczej żaden bank by nie dał kredytu na autko tylu letnie, bo oni dają korzystniejsze oprocentowanie w stosunku do kredytu gotówkowego, ale mają zabezpiecznie w postaci samochodu, a trudno zabezpieczyć cokolwiek z samochodu 12 letniego. Z tego co kiedyś przeglądałem to banki mają swój limit wieku pojazdu i to raczej jest kilka lat. Po drugie, wymagają cesji praw z polisy AC, a niewielu ubezpieczycieli chce ubezpieczać tak stare samochody (aktualnie 12 lat, ale pod koniec trwania kredytu 17 lat). Więc podejrzewam, że autor chciał wziąć kredyt gotówkowy, co byłoby jeszcze gorszym pomysłem, bo na większy procent, więc zakładając 15tys na 5 lat przy średnim oprocentowaniu 15%, to całkowity koszt kredytu (kapitał + odsetki) wyniósłby około 23tys. nie licząc prowizji za udzielenie kredytu... Więc bez sensu... I po trzecie... ostatnio był przypadek na forum dziewczyna kupiła E46 na kredyt i rozbiła, AC oczywiście nie miała...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pisze że chce kupić autko za mniej niż 15. Jeździ golfem III, jeżeli jest w jakimś znośnym stanie to pewnie znajdzie jakiegoś kupca, zawsze jakiś grosz z tego będzie. Aczkolwiek skoro chce brać kredyt na 5/6 lat załóżmy że miałby odkładać jakieś 250/300zł miesięcznie, rocznie odłożyłby 3600zł w takim wypadku kupiłby auto za jakieś 3/4 lata ;p lepiej zainwestować w coś tańszego niż pakować się na mine bez awaryjnych środków finansowych
Życie jest zbyt krótkie, żeby umierać w BMW. Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do autora.

Jeśli chcesz długo kredytować swój samochód i długo cieszyć się z jego użytkowania. A inna marka nie wchodzi w grę. Zdecydowanie benzyna.

Diesel jak to diesel ma swoje plusy i minusy. Może wymienię minusy, prócz bieguna przy akumulatorze, utrzymanie takiej jednostki jest bardzo drogie.

Ilość części która może się zepsuć jest większa niż w benzynie i znacznie droższa. Przy dieslu trzeba uważać, każda usterka może mieć milion przyczyn a dojście do niej może wyczyścić nasze konta lub portfel. :)

Dlatego zdecydowanie benzyna. Jeśli diesel to tylko z większym silnikiem np 330d, jednak przy takiej dużej jednostce należy pamiętać, że i części są droższe niż przykładowo 320d.

Od dwóch lat towarzyszy mi 330xd po lifcie. Większa jednostka, mniej problemów. Podobno jeden z lepszych silników, mniej awaryjny jednak jak coś się stanie, to i portfel odchudzony jest.

Gdyby Bóg lubił przedni napęd chodzilibyśmy na rękach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, raczej żaden bank by nie dał kredytu na autko tylu letnie, .

 

Poprzednie moje e46 (przedlift) sprzedawałem osobie która brała je na kredyt , jeszcze pamiętam że bank sprawdzał czy wartość auta jest nie zawyżona . A z 2 miesiące temu sprzedałem moje E46 z 2003 r czyli blisko 12-letnie i też poszło w kredycie . Najlepsze że AC + OC warta wyliczyła nowym właścicielom na ponad 8000 PLN !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi z "MTU" przed uwzględnieniem zniżek wysłali dokumenty do zapłaty 3450 zł za samo OC. Potem dopiero skorygowali na 912 zł. Na początku myślałem że z krzesła spadnę jak zobaczyłem kwotę :)
Życie jest zbyt krótkie, żeby umierać w BMW. Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli masz stałą prace i wiesz że spłacisz to kupuj, kupisz golfa (miałem nie jest zły samochód) będziesz mijał BMW i będziesz żałował że dla kilku stówek zrezygnowałeś z takiej przyjemności i frajdy jaką daje jazda BMW, tylko raczej nie Diesla tylko benzynę koniecznie przed liftem, po lifcie maja problemy z silnikiem, dużo 318 i 316 (M43 )

są w dobrym stanie, kupują je ludzie o spokojnym charakterze i kobiety, więc jest szansa że silnik nie będzie zajeżdżony i na pewno w razie jakiejś wymiany podzespoły będą tańsze niż przy większym silniku, a i 318 118KM wcale taka wolna nie jest, tylko patrz abyś nie kupił sportowego zawieszenia S226 ponieważ w razie jakiej usterki będzie dwukrotnie kosztować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz stałą prace i wiesz że spłacisz to kupuj.

 

To jest idiotyczna rada. Zastaw się a postaw się - taka typowa polska mentalność. Branie kredytu na 15-letnie auto "bo mi się podoba" jest tak samo rozsądne jak branie kredytu na wyjazd wakacyjny... Nie jest to jednak forum do wykładania podstaw ekonomii i logiki. E46 jest już w takim wieku, że zaczynają je nabywać ludzie nie do końca rozgarnięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmien troche tytuł tematu bo nie odpowiednio go nazwałes, mysle ze za 15tysi kupisz cos z gazem sensowngo, np 318i bądz 320i, wiadomo ze do każdego autka trzeba dołozyć, a w dizla sie nie baw bo bedziesz miał skarbonke, :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobieństwo że w aucie z mniej więcej 2000 rocznika nie będzie nic do robienia jest bliskie/równe zeru :) Trzba po prostu znaleźć takie w którym do zrobienia będzie jak najmniej i za rozsądne pieniądze. Moim zdaniem jezeli kolega ma do wydania np. 15000 złotych to powinien kupić coś w granicach 13k i mieć zawsze jakieś awaryjne środki.
Życie jest zbyt krótkie, żeby umierać w BMW. Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.