Skocz do zawartości

Car detailing - prośba o polecenia


ledakar

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

kri35 a kogo znasz i poleciłbyś z Wawy ?

 

a co konkretnie byś chciał zrobić z autem :?:

 

Nie wiem, ale jak czytam takie tematy to powoli zdaję sobie sprawę, że powinienem coś zrobić :lol:

samochód jest z początku 2012r, przebieg niecałe 40 tys. i na czarnym kolorze wiadomo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

 

Nie wiem, ale jak czytam takie tematy to powoli zdaję sobie sprawę, że powinienem coś zrobić :lol:

samochód jest z początku 2012r, przebieg niecałe 40 tys. i na czarnym kolorze wiadomo ...

 

niestety czarne i granatowe kolory są dosyć trudne w utrzymaniu... podejrzewam,że jakas drobna korekta + jakas powłoka PO,

kliknij sobie link do u mnie w stopce zobaczysz co można zrobic z autem :D

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

dzięki za info. Firm parę widziałem (ostatnio przejeżdżałem przez Morelowskiego przy innej okazji) ale nie znam nikogo kto u nich robił, jednym słowem mówiąc gdzie warto pojechać i za rozsądną cenę odświeżyć lakier auta i zabezpieczyć go możliwie dobrą powłoką.

 

Czy ktoś może mi odpowiedzieć na pytanie jaka jest trwałość dobrego wosku, kwarcu i ceramiki. Rozumiem, że ten pierwszy jest najtańszy ale pomimo wszystko wielu mówi, że dobry wosk ciężko pobić (często się chwali Zymol'a). Skoro ceramika potrafi kosztować 4tyś pln to jak dla mnie powinna zabezpieczać lakier na parę lat :) Jak to jest w praktyce ?

 

Z góry dzięki za info, najlepiej na podstawie własnych doświadczeń :)

 

P.S jaką polecacie niewidzialną wycieraczkę i jak najlepiej ją nałożyć, taką która nie robi smug przy zastosowaniu std. płynu do szyb np. SONAX'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem w Wet Look w Długołęce i jestem zadowolony. Ceny są ok i chłopaki robią porządnie i na dobrych materiałach.

Wosk daje najlepszy wygląd, najlepiej wydobywa głębię koloru. Mam teraz na sezon zimowy wosk Swissvax Shield, ponoć 3 - 4 miesiące spokojnie ma wytrzymać. Powłoka powinna dać radę ze 2 lata.

Co do kosztów - 4kzł to chyba w przypadku bardzo drogiej powłoki + duża korekta lakieru. Sensowny koszt powłoki na nowe auto (drobna korekta) to ok. 2kzł. Wiadomo, im bardziej zniszczony lakier tym większy będzie koszt przywrócenia go do odpowiedniego stanu i to jest często istotny koszt powłoki. Ja, jak wspomniałem zrobiłem na zimę dobry wosk i zapewne powtórzę operację na sezon wiosna/lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Członkowie klubu
dzięki za info. Firm parę widziałem (ostatnio przejeżdżałem przez Morelowskiego przy innej okazji) ale nie znam nikogo kto u nich robił, jednym słowem mówiąc gdzie warto pojechać i za rozsądną cenę odświeżyć lakier auta i zabezpieczyć go możliwie dobrą powłoką.

 

Czy ktoś może mi odpowiedzieć na pytanie jaka jest trwałość dobrego wosku, kwarcu i ceramiki. Rozumiem, że ten pierwszy jest najtańszy ale pomimo wszystko wielu mówi, że dobry wosk ciężko pobić (często się chwali Zymol'a). Skoro ceramika potrafi kosztować 4tyś pln to jak dla mnie powinna zabezpieczać lakier na parę lat :) Jak to jest w praktyce ?

 

Z góry dzięki za info, najlepiej na podstawie własnych doświadczeń :)

 

P.S jaką polecacie niewidzialną wycieraczkę i jak najlepiej ją nałożyć, taką która nie robi smug przy zastosowaniu std. płynu do szyb np. SONAX'a.

 

dla mnie nr1 z niewidzialnych to gyeon, ale nie jest łatwa w aplikacji, natomiast siedzi spokojnie rok

z woskami to każdy inaczej i dosyć to szeroki temat najdłuzej siedzą syntetyki, ceramiki natomiast to różnie, np starsze typu opticoat 2.0 u mnie na aucie siedział moze 5 miesiacy, ale ja testuje mocną chemie więc mozna na to zwalic, crystal serum + exo juz 2 rok u znajomego na aucie lezy i wyglada naprawde dobrze

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Ja robiłem w Wet Look w Długołęce i jestem zadowolony. Ceny są ok i chłopaki robią porządnie i na dobrych materiałach.

Wosk daje najlepszy wygląd, najlepiej wydobywa głębię koloru. Mam teraz na sezon zimowy wosk Swissvax Shield, ponoć 3 - 4 miesiące spokojnie ma wytrzymać. Powłoka powinna dać radę ze 2 lata.

Co do kosztów - 4kzł to chyba w przypadku bardzo drogiej powłoki + duża korekta lakieru. Sensowny koszt powłoki na nowe auto (drobna korekta) to ok. 2kzł. Wiadomo, im bardziej zniszczony lakier tym większy będzie koszt przywrócenia go do odpowiedniego stanu i to jest często istotny koszt powłoki. Ja, jak wspomniałem zrobiłem na zimę dobry wosk i zapewne powtórzę operację na sezon wiosna/lato.

 

zalezy jak zniszczony jest lakier i jaka korekta, czy odświeżenie tylko czy na lustro i rzeczywiscie jaka powłoka, na nowe auto delikatna korekta+ np C1 i C2v3 od gtechnika

max 1400, 2k to z exo zamiast c2v3

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Odświeżam temat.

 

Jakie są wasze doświadczenia z powłoką Gtechniq? Jak z deklarowaną przez producenta trwałością powłoki crystal serum light?

Czy "niewidzialna wycieraczka" nie ma efektów ubocznych (smużenie, refleksy itp.)? Gtechniq oferuje dwie niewidzialne wycieraczki: G1 (utrzymuje się podobno przez 2 lata) i G5 (2-5 miesięcy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Qtechniq, to 2x w roku robię szyby GTECHNIQ G4 Nanotech Glass Polish + GTECHNIQ G3 Clear Vision Glass Coat. Efekt rewelacyjny. Drobny efekt "mgły" pojawia się po przejechaniu wycieraczki i znika po sekundzie, ale tylko na początku.

Teraz nie ma w ofercie G3 tylko G1 Clear Vision (po nazwie można przypuszczać że jest to odpowiednik, ale jest znacznie droższy od G3!) Podobny cenowo do G3 jest G5 Water Repellent. Gdy mnie skończy się G3 (100 ml. 3 lata) to zapewne sprawdzę G5. Dlatego, że nie sądzę, żeby przy G1 nie trzeba było ponawiać zabiegu przynajmniej raz w roku.

Jeszcze dygresja: po 4 latach miałem zapaskudzony od środków do cockpitu ekran nawigacji. Zastosowałem GTECHNIQ P1 Nano Composite Polish - ekran jest jak nowy! Okleiłem boczki, nałożyłem i ręcznie polerowałem. Ponieważ nie rozbierałem ekranu, w samych narożnikach nie mogłem dopolerować i pozostały miejsca nie zrobione - teraz widzę jaką miałem "powłokę" na ekranie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się bardzo łatwo nakłada. Fakt, że zakupiłem sobie w Lidlu polerkę mechaniczną i jest jeszcze lżej, ale wcześniej robiłem to tylko ręcznie i nie było żadnego problemu.

P1 usunie z reflektorów wszystko złe i je wypoleruje. Jako zabezpieczenie można śmiało dać G5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Odświeżam temat.

 

Jakie są wasze doświadczenia z powłoką Gtechniq? Jak z deklarowaną przez producenta trwałością powłoki crystal serum light?

Czy "niewidzialna wycieraczka" nie ma efektów ubocznych (smużenie, refleksy itp.)? Gtechniq oferuje dwie niewidzialne wycieraczki: G1 (utrzymuje się podobno przez 2 lata) i G5 (2-5 miesięcy).

 

3-5lat w zalezności od wielu czynników...

g1 - sam uzywam, 2 lata, lub 20k kilometrów, "jak sie zapcha", trzeba dobrze umyc i odtłuscic IPA i działa jak nowa(bardzo ważne jest zebys kładł zgodnie z zaleceniami producenta, tj 3 warstwy w odstepie 15 min , oraz szyba musi byc mega czysta i odtłuszczona , najlepiej recnie lub maszynowo przepolerowac ...

g5 tez git, kropelkuje od mniejszej predkosci auta , łatwiejsza w aplikacji

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Spytaj w firmie 4ohmy i daj znać ile Ci krzyknęli. Jeszcze możesz zapytać w ultimate cars na agrestowej. Jak możesz podeślij potem info na priv albo podziel się tutaj. Cały przód to masz na myśli tylko maska i zderzak czy też błotniki?

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.