Skocz do zawartości

Czujniki parkowania doposażenie auta


lukasz_r128

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem w ostatnim czasie BMW 320d w kombi i mam takie pytanie - jak wygląda sprawa z doposażaniem auta w czujniki parkowania? Czy jest to "robota" na jeden dzień, czy może trzeba wstawić auto do fachowca na dłużej. Czy można np. wstawić je tylko na tył (czy to ma w ogóle sens), czy trzeba też od razu i na przód? I najważniejsze pytanie jak to wygląda cenowo. Ogólnie jak pewnie widać po zadanych pytaniach jestem zielony w tym temacie więc prosiłbym o dość "łopatologiczne" wytłumaczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy ... jak chcesz budrzetowo to mozesz kupic zestawa na alledrogo i sam zamontowac. Zestawa kosztuje ok 100 PLN.

Jak chcesz miec wszystko na tip top lacznie w wyswietlanie na ekranie navi to muszisz dolozyc pare set :norty:

Ktos na forum dokladal przod i placil jakies 1100 z tego co pamietam.

 

Ja mam np tyko z tylu (kombi ) i mnie to w zupelnosci wystarcza.

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o koszty to największy (pod warunkiem że zakładasz to sam) stanowią wiązki, bo raczej będziesz musiał kupić nowe.

W przypadku tyłu potrzebne jest:

- zestaw doposażeniowy pdc tył (wiązka) - koszt około 580 zł

- włącznik pdc na konsole - używany około 100 zł

- moduł pdc (najlepiej kupić obsługujący przód i tył) - używany około 200 zł

- 4 czujniki pdc - używane od 50 do 100 zł szt (jeśli nie kupisz pod kolor, to + lakierowanie)

- kodowanie

Sam tył zakłada się dużo szybciej i w 1 dzień od rana ogarniesz.

 

Jeśli chcesz dodatkowo dołożyć przód, to musisz liczyć dodatkowy dzień, a koszty zwiększą się o około 620 -800 zł (dokupienie dodatkowej wiązki na przód - około 420zł + 4 czujniki)

 

Osoba doświadczona ogarnie całość w 1 dzień

 

poniżej masz link do instrukcji instalacji

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&ved=0CDUQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.e90post.com%2Fforums%2Fattachment.php%3Fattachmentid%3D477559%26d%3D1295733167&ei=rwXRUpLHMIWTtAaonIDoAg&usg=AFQjCNF9-Qf5WGXk_V_LkWaiXXXYkw49Jg&sig2=uD5rcRkO0Hj7neS_6Oz_aA&bvm=bv.59026428,d.Yms

 

 

Jeśli nie zakładasz tego sam, to musisz doliczyć koszty montażu, w zależności od miejsca nawet do 1700 zł (za przód + tył)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam

Czy możecie zrobić zdjęcie oryginalnego rozmieszczenia czujników z tyłu E91?

Jak byście mogli jakiś wymiar łapać byłym wdzięczny.

czy jest jakaś instrukcja instalacji czujników? Którędy wejść z wiązką do środka auta od tylnego zderzaka. Zakupiłem czujniki STIG i zastanawiam się czy wyświetlacz odległości dać na tylną czy przednią tapicerkę. A może po prostu go schować..

dzięki

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do montażu i tak musisz ściągnąć zderzak a tam od wewnątrz zderzaka i takiej belce metalowej będziesz widział takie nadlewki do fabrycznych czujników więc nie ma problemu z rozmieszczeniem. Ja dokładałem ale bez jakiegoś tam wyświetlacza, mam tylko sygnał akustyczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ogarnąłem temat. Są nakreślone miejsca na czujniki. Nawet znalazłem gumę przez którą poprowadziłem przewody do bagażnika. Jednak jeszcze nie podłączyłem systemu pod światła wsteczne gdyż są w klapie. Panowie przewody poprowadziłem prawą stroną bagażnika koło akumulatora. Powiedzcie gdzie znajdę najbliższy sygnał do wstecznego. Dopiero w podsufitce czy z boku kufra też jest możliwość?

dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem czemu wy kladziecie ten nie oryginalny szrot który wyglada dramatycznie. Oryginalne PDC na oryginalnej wiązce wyjdzie was nie więcej niż 600Zl. Mnie wyszło:


200czujniki

40zl moduł

Wiązka tył używana nie cięta pług and play 70zl

Wiązka nowa przod sam zrobiłem w oparciu o schematy i nowe wtyczki 100zł z zaciskarką pinami


Kodowanie we własnym zkresie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co wygląda dramatycznie? Czujniki tylko widać na zderzaku a reszta jest schowana i kosztują 100 a nie 600 i jeszcze jakieś kodowanie. Masz kase i sprzęt do kodowania i pojęcie o tym to sobie zrobiłeś oryginał, ja nie mam pojęcia i mam działający szrot.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.