Skocz do zawartości

Czy ten olej do silnika będzie dobry BMW E46


krism84

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Witam wszystkich jestem tu nowy Nazywam sie Kamil. Kupiłem niedawno beemke i nie wiadomo jaki wczesniej byl zalewany olej. I ja tez nie wiem co wlać. Na korku pisze castrol słyszałem ze na takim wyjeżdzały z fabryki 5W30 czy 5W40 dokładnie nie wiem ale coś takiego prawdopodobnie na pełnym syntetyku. Pytałem w sklepach to mowiono mi rózne wersje ze jak wyjechał z fabryki na powiedzmy 5W40 to i na takim powinien jeździć. Druga wersja ze ma najechane 290 tys to trzeba lac 10w40 (czyli geściejszy dobrze mysle? ) I czy robić płukanke z firmy LIQUI MOLY ? Czy moze sie po tyym rozszczelnic silnik czy cos, Czy lepiej sobie odpuścić prosze o jakieś podpowiedzi moze i wy mieliscie takie dylematy to cos doradzicie, i czy na oleju LIQUI MOLY mozna smiało jeździc wiecej niz powiedzmy na castrolu czy mobilu bo podobno on juz w bance ma kolor taki przepalony bo zawiera w sobie jakies tam substancje ze tak powiem potrzebne dla silnika i zarazem wycisza silnik tak mi powiedział sprzedawca w motoryzacyjnym i mowil ze ta płukanke tez dobrze jest zrobic. Czy Dobrze mowił, nie wiem moze chce poprostu naciagnać. Prosze o jakieś rady z waszej strony pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zalej 5w40 i będzie dobrze, nie słuchaj tekstów, że 300kkm to 10w :duh: płukanki nie musisz robić.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinam się pod temat. nie dawno kupiłem to samo bmw i tamten wlaściciel lał 10w40 i teraz sam nie weim jaki zalać?? on miał to auto 2 lata więc podejrzewam że przez te dwa lata lał 10w. Czy jak teraz bym wlał 5w40 to nic się nie stanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok maniek211112 to mowisz ze wlewać 5w40,

A co do płukanki? Nie robić bo? Czy ona naprawde pomaga i czyści te wszystkie kanaliki olejowe ? Jakie jest twoje zdanie

 

a co myslisz o tym LIQUI MOLY czy naprawde mozna na nim robic wiecej km? facet mowił że nawet do 20 tys mozna na nim jeździć i własnie ze ma jakieś lepsze właściwosci, temu tez nie jest moze koloru żółtego ale bardziej jak przepalony juz olej. Fakt ze olej ten kosztuje 170zł za 5 litrów + filtr, a czy tak wgl starczy banka 5L ? podobno wchodzi 5L... mobil kosztuje 117 zł za 5l a Castrol 130. I teraz pytanie brzmi czy Lejac LIQUI MOLY mam jeżdzić powiedzmy dwie wymiany? czy lac Castrola albo mobila i normalnie co 10 tys zmieniac lub co roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
LIQUI MOLY czy Motul, Millers, Valvoline to jeden czort i nie przekraczałbym 15kkm, ale to tylko moje zdanie, bmw przy euro3 zaleca wymianę co 22k a przy euro4 co 30k. Robisz duże przebiegi roczne? Trasa/miasto/autostrada? Ja płukanek nie stosuję, ale są zwolennicy, decyzja należy do Ciebie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5W40 ew. 5W30 jak auto będzie jeździć w trasie.

w sklepie zawsze źle doradzą, bo zatrzymali się na latach 90' zazwyczaj radzają tak:

do 100tyś - 5W40

100 - 200tyś - 10W40

pow. 200tyś - 15W40 absurd!

czy na oleju LIQUI MOLY mozna smiało jeździc wiecej niz powiedzmy na castrolu czy mobilu bo podobno on juz w bance ma kolor taki przepalony bo zawiera w sobie jakies tam substancje ze tak powiem potrzebne dla silnika i zarazem wycisza silnik tak mi powiedział sprzedawca w motoryzacyjnym i mowil ze ta płukanke tez dobrze jest zrobic.

Ten niby "kolor przepalony" to domieszka dwusiarczka molibdenu (MoS2) który m.in zmniejsza tarcie w silniku, ogólnie LM produkuje dobre oleje kiedyś użytkowałem 5W40 Diesel Synthoil, a płukanka nie zaszkodzi - oby była na bazie ropy naftowej, a nie rozpuszczalników.



Potrzebujesz klucza do blokowania wału korbowego M47 / M47N... mam taki! NOWA CENA 120zł!


Amsoil AFL + Archoil AR9200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr dzis dzwonilem do kierownika serwisu BMW bo znalazłem nr na stronie i powiedziałem mu ze kupilem takie auto jaki rok i wgl i zapytałem jaki olej wlewać bo nie mam pojecia co obecnie jest wlane to powiedział ze 5w30,,, a na stronce było jego zdj to chłop ma moze z 40 lat wiec pewnie tez juz dłuzszy czas jest tym kierownikiem i posiada jakas wiedze na temat tej marki i mysle ze tu juz nie ma wątpliwosci, ja zaleje raczej 5w30 badz 5w40 tylko nie wiem jeszcze jaki czy liqui Moli czy moze motul a moze jakies inne tez dobre sa, czy tak jak fabryka leje castrol, Castrol wydaje mi sie ze odpada, choć nie jestem jakimś specem ale czytałem rożne opinie ze jest podrabiany, a ile w tym prawdy to nie wiem ale jesli bym miał kupic castrola to chyba wolałbym troche dopłacić i zakupić np motula albo LM.

Apropo ile wejdzie tego oleju do 2-litrowego diesla 136KM m47 rok 2000 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat, jest srednio raz na tydzien. To zaczyna byc juz nie tylko denerwujace, ale po prostu zenujace. W prawym, gornym, rogu jest pole search, jakbyscie go uzyli, to mozna latami czytac o tym, kto jaki olej zlal i jakie do tego dorobil teorie. Od razu zaznacze, ze o tarczach hamulcowych i filtrach wszelkiej mascie tez sa (jak zawsze niezwykle interesujace) tematy. Konkluzja -> :search:

 

Moja odpowiedz - rzepakowy, z pierwszego tloczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z kolei iż przyszła zmiana oleju pragnę zadać pytanie jaki olej mam wlać do swojej buni. Mechanik wciska mi Castrol Edge. Wcześniej był zalany wlasnie Castrol Edge 5w30.

 

Silnik już swoje przeszedł bo jest te 200tys km i chciałbym zmienić olej na 5w40 tylko nie wiem jakiej marki, czy 5w40 Castrol EDGE będzie wystarczające? Podkreślam że czasami lubię ostrzej pojeździć. Przy 5w30 - czy to na dojazdach czy w dłuższych trasach ubywało go mniej więcej 100ml/1000 km .

 

Wiem że tematów było tysiące ale nie moge się doszukać pytania dotyczącego tego oleju do tego silnika.

 

Pozdrawiam i licze na rade starszych kolegów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalej sobie Motul 8100 X-cess 5w40 nie jakis tam castrol. Ja mam u siebie taki od 3lat i jest gitarka :) u mnie przebieg 342.000 :D na 10tys km dolewka 800ml :) a przechodziłem z 10w40 ;) Polecam zakup z goscia z allegro nick filtry gdansk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha pragnę dodać iż auto od 15k KM smiga na LPG :)

 

Potrzebuje oleju który zapewni dość dobrą ochronę przy rozsądnej cenie. Slyszalem że 5w30 Edge nie jest taki zły lecz nic nie wiem na temat Castrol EDGE 5w40 stąd stawiam pytanie.. by nie pakować byle czego. W środę planuje zmianę więc to ostatni gwizdek by zdecydować się na coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Olej z normą LL-01 i tyle..a marka zależnie od portfela.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale czy 5w40 jest okey? Czy może pozostać przy 5w30 przy normie spalania 100ml/1000km .. stąd moje pytanie bo chce przeskoczyć na gęstszy, silnik pewnie jakies luzy juz ma skoro troche tego oleju ubywa.. a zależy mi by zminimalizować zużycie silnika chociaż w małym stopniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wlej 5w40 i będzie dobrze, ma spełniać normę LL-01 i tyle, marka jaka chcesz, może być Castrol, Motul, Valvoline, Mobil..

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Też może być, bo to wyższa norma.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.