Skocz do zawartości

Zakup X3 rozterki opinie porady porównania


Chrisb

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie w X3 na wstępie urzekła jakość wykonania, nikt w tym względzie Niemców nie pobije, z resztą nie z przypadku mówi się o grupie - Audi, BMW, Mercedes jako pionierzy w tym zakresie.

 

starsze auta tak, ale mowa o jakości w stosunku do nowszych i nowych modeli to niestety mijanie się z prawdą. Grupa vag jedzie na renomie z dawnych czasów teraz byle francuz robi lepsze samochody niestety (trwalsze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mnie w X3 na wstępie urzekła jakość wykonania, nikt w tym względzie Niemców nie pobije, z resztą nie z przypadku mówi się o grupie - Audi, BMW, Mercedes jako pionierzy w tym zakresie.

 

starsze auta tak, ale mowa o jakości w stosunku do nowszych i nowych modeli to niestety mijanie się z prawdą. Grupa vag jedzie na renomie z dawnych czasów teraz byle francuz robi lepsze samochody niestety (trwalsze)

 

Może tak, ale BMW to nie grupa VAG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może tak, ale BMW to nie grupa VAG :D

 

Ale w tym rzecz ,ze najbardziej upadła jakość wykonania dotychczas uznanych marek niemieckich ,ktore kiedys słyneły z jakości i nie zawodności.

I bardziej to dotyczy BMW ,Mercedesa niz pochodnych VW.

Zgodze sie równiez z opinia ,ze francuskie auta w tej chwili sa mniej awaryjne niz bmw czy mercedes.

Duzo tez nt mozna miec przemysleć skoro do wielu mercedesów sa montowane silniki francuskie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Mnie BMW nigdy nie zawiodła :)

Z francuskich to dwa lata temu pozbyłem się Clio 1.5Dci która kupiłem dla córek, było to pasmo usterek i ustereczek, kupiłem jak miała 3 lata po dwóch sprzedałem.Jaka radość po sprzedaży :mrgreen:

Nie chcę się rozpisywać bo to forum BMW.

Uważam że BMW to auto nie dla wszystkich i niech tak pozostanie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajni użytkownicy Forum BMW, którym się BMW nie podoba i wolą auta z Francji. ja miałem królową lawet Lagunę II i mam taki uraz do aut z Francji, że ich (nawet nowych) kijem nie dotknę. jak dla mnie to X3 ma ponadczasową bryłę na której wzorują się inni producenci SUVów. Ja tam jestem zadowolony i następnym autem będzie nowsze X3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego niby BMW nie jest dla wszystkich?

Auto jak każde inne,tylko nieco droższe niz przeciętnie ale to nie dlatego ,ze lepiej wykonane od innych tylko to jest cena za wyrobiona opinie w latach kiedy auto robiono porzadnie i założeniem na wiele lat bezawaryjnego uzytkowania.

Mozna to porównac np.do ciuchów ,ktore niemal wszystkie robione sa w Chinach,Wietnamie czy Bangladeszu i z jednej tasmy ida takie same ale jedne z naszywka znanej marki i kosztują wiecej nic te co naszywki nie maja lub sa z nieznanym logo.

W tej chwili absolutnie w niczym BMW nie wyróznia sie na plus w stosunku do innych producentów ,a smiem twierdzić nawet ,ze często jest bardziej awaryjne od przecietnego auta z Korei czy Francji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ty tak uważasz więc BMW nie jest dla ciebie :)

Mi pasuje.

Trochę się ciągnie ten temat nie na temat.

Kończmy to, ten offtop wzbudza złe emocje i musiałem "nagrodzić" wyrywnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara dobra rada : przed zakupem, zasięgnąć opinii w zróżnicowanym środowisku, samemu wypróbować ,sprawdzić przez mechanika, a jak pomimo to nie trafimy w nasz gust to odsprzedać z zyskiem ;-) .

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja jestem zadowolony z mojej X3 i z jej twardości, bo fajnie się prowadzi.

Jest to któreś moje z kolei BMW i kolejne też bedą BMW i raczej już Suv/Sav tej marki, bo muszę mieć napęd na cztery łapy z racji lokalizacji, a polubiłem brak problemów z krawężnikami itp. :D Będzie najprawdopodobniej X5 E70, marzenie X6.

 

Mam krajową, bezwypadkową, teraz już z przebiegiem 103 tyś km X3 i jedynym mankamentem jest dla mnie głośny silnik i lekko trzeszczące plastiki (podłokietnik i plastiki fotela).

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ja np zupełnie nie zwracałem uwagi na napęd, mnie potrzebne były plastiki na progach oraz błotnikach i nieco wyższy prześwit. Zimą i tak nie przejadę i będzie trzeba angażować jakiś ciągnik lub może kupie jeszcze jakąś terenówkę (kiedyś miałem fronterę i dawała radę bez problemu)

 

Co do całokształtu auta to zaczynam się przekonywać a jedyne co mnie smuci to elementy deski rozdzielczej od zabytkowych już modeli. W samochodzie za tą kasę dało się dać lepszy panel klimatornika a nie jakiś od e46 które już niemalże klasykiem się staje. Tak samo radio i zegary. Stanowczo pomiędzy zegarami powinien być wyświetlacz podający trochę więcej informacji niż obecnie. No i jak mam niedomkniętą klapę to chcę widzieć klapę a nie, że sprawdzaj po kolei:)

 

Poza tym auto mnie do siebie przekonało, zrobiłem co prawda dopiero kilka tyś km ale chyba zostanie ze mną na dłużej niż zakładane kilka miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środek to pól biedy z bajerancko wyjeżdzającą navi ale najgorsza to jest tylna klapa z tymi światłami....od 2 miesięcy zastanawiam się co na myśli miał projektant tego auta....chyba że mieli wytłocznik klapy od jakiegoś innego auta i po prostu z oszczedności go wykorzystali.....linie lamp na klapie do lamp tylnych na błotnikach jak nie patrzeć to nie pasują w żaden sposób.....:)

W 2008 roku to większość aut miała fajne zaokraglane lamy daleko zachodzące na błotniki itp....przód jest za to piękny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam.

Poszukuje x3 http://allegro.pl/x3-2-0d-zniemiec-bixenon-skory-panorama-dach-2xpdc-i5621651598.html

bardzo prosze o opinie tego auta.

 

Z gory dziekuje.

 

Jest tania ale:

- tylne swiatła do zmiany - ten pomaranczowy kierunek jak nie z tej epoki

- gdzie on ma te ringi ?

- niestety manual

- tylne szyby nieprzyciemnione

 

Jak ci sie podoba to sprawdzaj...

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zdjęcia ładne, na nich też ładnie wygląda, wyposażenie też całkiem sobie, cena... kurcze nie ma co ukrywać, atrakcyjna.

Latka lecą, to i cena spada naszych X3, tylko trzeba jednak uważać na niskie ceny.

Ostatnio w komisie w Bielsku Białej (granica Jaworze Bielsko- Wapienica) stały trzy sztuki X3. Cena niziutka, więc z ciekawości podjechałem sobie obejrzeć.

Na miejscu doznałem szoku, wszystkie mega wypadkowe, na różnych oponach, w dodatku łysych, brakowalo plastików w nadkolach, komorach silników, niektóre na wkrętach, różne lampy (jedna ksenon, jedna zwykła :mrgreen: .

Właściciel komisu: przecież są tanie, więc mam się nie czepiać.

Po trzech tygodniach dwie zniknęły z komisu, jedna nadal tam pojawia się i znika.

 

Mojej latka lecą, ale ma 100 tyś przebiegu, krajowa, bezwypadkowa, ale kto mi zapłaci więcej za stan,przebieg, wygląd/wyposażenie i pewną jasną historię :(

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może nie działać 4x4? w tych autach przed liftingowych chyba jest stały napęd rozłożony 40 przód i 60 tył. chyba, że uszkodzony jest rozdzielacz napędu ale dopóki nie jest odłączony to napęd jakkolwiek ale funkcjonuje. Edytowane przez Pt31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisalem sprzedawce, niestety 4x4 nie dziala, kto zna czy droga to jest naprawa?

x3 bez 4x4 2004rocznik za 30k, to chyba drogo, jakie wasze opinie , stoje wziac czy odpuscic?

 

z gory dziekuje.

 

"Chyba drogo",kolego jak widze teksty tego typu,to mi sie plakac chce.Handlarze nauczyli Was niskich cen,pozniej narzekacie,ze bmw kiepskie.Porownaj sobie ceny tego modelu za granica.Pozdro

Edytowane przez Matador_x3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.