Skocz do zawartości

Zakup X3 rozterki opinie porady porównania


Chrisb

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Proszę o ukierunkowanie mnie co do kupna X3 e83 w budżecie około 20tys. Roczniki 2004-2005. Wiem że to stare auta. Mam problem jaki rodzaj silnika wybrać. Wolałbym benzynę 2,5l ale tego mało jest w ogłoszeniach, 3.0 szybciej. Czy może 3.0d ? Jazda bardziej wieś miasto. Trasy 2-3 max w roku. Czy mam szukać jakiejś kia lub Hyundai? Ewentualnie szukam osoby która zajmuje się pomocą w zakupie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
20 tyś to tak naprawdę mało na każdą porządną X3. Chyba, że masz odłożony jeszcze spory zapas na pakiet startowy, przegląd olejowy, opony, drobny serwis zawieszenia itp., bo jednak x3 E83 ma już trochę wiosen na karku, ale i tak jest świetnym suvem dla mnie.
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 tys. to naprawdę mało. Wiem co pisze bo szukałem x3 3 miesiące dzień w dzień. Oglądałem takie w przedziale 20-30 tys i było ciężko. Dopiero powyżej 30 k zaczynają egzemplarze godne kupna.



W końcu kupiłem za 36 tys, ale taką jaką chciałem o jakiej marzyłem. Na start olej wszystkie filtry, świece, sterownik świec, kolektor dolotowy, ubezpieczenie. Teraz igła. Auto dla mnie bajka.

Edytowane przez lorospooky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam panowie. Aktualnie rozglądam się za x3 ponieważ moje e90 miało wypadek, a że prawdopodobnie rodzina niedługo się powiększy, a wydaje mi się ze rozsądniej x3 a nie x5 bo tam koszty utrzymania jednak są większe. To prosiłbym o ocene tej oferty bo to w zasadzie jedna z niewielu, które mnie zainteresowały mam wrażenie, że dużo już zostało tutaj zrobione w przeciwieństwie do ofert gdzie jest 140 tk( też takie są) albo 180 tk ale dosłownie nie ma nic o naprawach, więc jakimś cudem ich nie było więc pewnie zaraz zacznie się sypać wszystko bo to już leciwe auto jednak.

Opinie, porady i wskazówki mile widziane.(jak dostane VIN to wrzucę) Jedyne co mi w niej nie pasuje to te zmienione znaczki bmw

https://www.autoscout24.de/angebote/bmw-x3-3-0sd-aut-diesel-schwarz-75041e7c-bce1-764d-e053-e350040abec5?cldtidx=2

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. Aktualnie rozglądam się za x3 ponieważ moje e90 miało wypadek, a że prawdopodobnie rodzina niedługo się powiększy, a wydaje mi się ze rozsądniej x3 a nie x5 bo tam koszty utrzymania jednak są większe. To prosiłbym o ocene tej oferty bo to w zasadzie jedna z niewielu, które mnie zainteresowały mam wrażenie, że dużo już zostało tutaj zrobione w przeciwieństwie do ofert gdzie jest 140 tk( też takie są) albo 180 tk ale dosłownie nie ma nic o naprawach, więc jakimś cudem ich nie było więc pewnie zaraz zacznie się sypać wszystko bo to już leciwe auto jednak.

Opinie, porady i wskazówki mile widziane.(jak dostane VIN to wrzucę) Jedyne co mi w niej nie pasuje to te zmienione znaczki bmw

https://www.autoscout24.de/angebote/bmw-x3-3-0sd-aut-diesel-schwarz-75041e7c-bce1-764d-e053-e350040abec5?cldtidx=2

Pozdrawiam

 

Wrzuciłem sobie w tłumacza opis z ogłoszenia ale wyszedł spory chaos. Ja napisze niżej co zrobiłem i ewentualnie sobie wykreśl z listy :P


Na początku nastaw się, że będziesz musiał w auto i tak coś wsadzić.


Kupiłem nie dawno taka samą X3 z tym samym silnikiem i też z Niemiec. W Polsce traciłem tylko czas i nerwy. Długo szukałem chciałem koniecznie 3.0 SD, w Mpakiecie, bezwypadek.

Znalazłem, ale auto wymagało na starcie wkładu - pakiet startowy praktycznie trzeba zrobić zawsze jak się kupuje auto używane, zwłaszcza jak to jest BMW - to moje trzecie więc już mam temat opanowany :)

Koszty na start (jakie ja poniosłem czyli typowo)

Opłaty + akcyza + ubezpieczenie

Wymiana kolektora na regenerowany ze wzmocnionymi klapkami (stary ciekł - ale klapki były w bardzo dobrym stanie - minimalnie jedna miała luz i to zaważyło o zmianie) 600 zł.

Opony letnie nowe 2000 zł.

Olej + wszystkie filtry i płyny - 500 zł

Świecie + sterownik świec - 400 zł.

Termostaty - 200 zł.

Amortyzatory przód 800 zł.

Tuleje dolnego wahacza 100 zł.

Zostanie mi jeszcze DPF, bo ma juz sporo sadzy ale auto jeździ (narazie) bez zarzutu.

Oleje w dyfrach i skrzynce Xdrive. 200 zl.


Są rożne opinie co do rozrządów w tych silnikach. Sporo osób piszę, że się zrywają bez żadnych wcześniejszych objawów i żeby wymieniać profilaktycznie. Rozrządu nie ruszałem, ale trochę mnie to męczy. Koszt netto takiej wymiany to około 2000 zł. Aha, za kilka miesięcy zmienię jeszcze olej w skrzyni. Niestety koszty są, dlatego warto mieć trochę kasy na start odłożone. Uważam jednak, że warto mnie auto wyszło na gotowo 40 tys zł. Bezwypadkowy, w pełnym wyposażeniu ze wspaniałym silnikiem w M pakiecie jeździ się świetnie, ma dużo miejsca i dla 4 osobowej rodziny w sam raz. Przebieg mam potwierdzony z BMW z kluczyka. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martwię się ,że będe musiał coś zrobić bo to akurat dla mnie normalne. Jak chcesz mieć pewne auto to musisz zainwestować. Aż tak tragicznie to nie wygląda jak patrzę na Twoje koszta więc trochę mi ulżyło. O akcyzę się nie martwię bo aktualnie mieszkam w Niemczech, a wracał do Polski będe za poł maks rok więc akcyza mi odpadnie bo auto będzie jako mienie przesiedleńcze, a że mieszkał będe pod miastem dojazd bez asfaltu więc raczej lepiej coś wyższego bo jeszcze wacham się czy możę e61.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

E46 Coupe już w garażu, ale że rodzina się wkrótce powiększy, to planujemy z żoną drugi samochód : )

Jako że chciałem pozostać przy BMW, to rozważałem E46 Touring, ale żona marudzi że znowu nie będę chciał na żaden krawężnik wjechać i chciałaby coś wyższego. Opcją zatem stało się X3.

I tutaj mam pytanie do właścicieli X3, najlepiej przewożących wózki - chciałem się zorientować jakie są (realne) wymiary bagażnika (między nadkolami, etc). Chodzi o to, że raz w miesiącu jeździmy do rodziny (~200km w jedną stronę) i chciałbym mieć trochę miejsca na graty + złożony wózek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam,

zastanawiam się bardzo poważnie nad zakupem bmw x3 w wersji 2010 lub młodszej,

planuję kupić model z silnikiem benzynowym 2.0 z automatyczną skrzynią biegów.. czy to dobry silnik? od razu mówię, że nie chcę diesla

na co warto zwrócić uwagę przy wyborze tego samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
2.0 w benzynie, bez turba, w sporej wielkosci suv z napedem 4x4 w automacie... Nie bede sie rozpisywal nad tym iz tego praktycznie nie ma na rynku, nie bede pisal ze to nawet w 1ce nie jedzie i ma mnóstwo problemów, napisze tylko....Jak nie chcesz diesla, zmien zakres poszukiwan. Zmien marke. To nie jest zlosliwe. To zyciowa rada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem opinii o tym silniku i nie spotkałem się z negatywnymi opiniami, jest trochę aut z tym silnikiem na rynku

184 km to mało do tego auta? Diesel ma tą samą moc

Istnieje też 245 konna wersja silnika 2.0

Teraz zobaczyłem, że post jest do innej wersji niż ja szukam, chodzi o x3 F25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

To rozumiem. Pytanie czy przebieg w tym silniku nie jest straszny? Czy auto wygląda po zdjęciach ok. Czy ktoś oglądał auto może?

Mam E39 z 2001 i ma 220 tys. I jest ok.

Tu chce kupić młodsze i lepsze auto ale przebieg mnie odstrasza. Szukam porady czy warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wiesz, to jest bardzo mocne 4x4 bmw x3, nie mozesz porownac do e39 jesli chodzi o potencjalne naprawy. Tam sa dwie turbiny, drogie w naprawie, jest reduktor, jest dyfer przod, dodatkowy wal. To zawsze moze wygenerowac koszty. Poza tym autko jest super z tym silnikiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak, jak kolega wcześniej napisał, ten silnik w X3 jest super. Tutaj dodatkowo masz w zasadzie pełną wersję wyposażenia, modny biały kolor z pięknym odcieniem skóry, pożądany w X3 M pakiet.

Brakuje tylko oryginalnych felg z M pakietu 18" lub mieszanych felg 19", bo tutaj mamy zwykłe do X3 jednakowe koła 18".

Sprawdziłbym to auto i jak wszystko z nim ok, brałbym je bez zastanowienia, bo to świetne auta ( z doświadczenia jako były użytkownik X3 E83, tylko z zwykłym dieslem pod maską).

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

I jeszcze jedno. Nie wiem, czy M pakiet, czy ten alpinweiss to sprawia, ale auto nadal wygląda w miarę świeżo, w porównaniu z innymi X3 E83, szczególnie tymi przed liftingiem, które mają czarne zderzaki.

Jedź koniecznie i zdaj relację.

Jak jest ok, kupuj i ciesz się. Wydatki generuje każde auto jakby co, a to wynagrodzi ci to jazdą, wyposażeniem i wyglądem (nie mam nic wspólnego ze sprzedażą tego samochodu, ale jako były użytkownik tego modelu X3 E83, bardzo lubię ten model, a ten konkretny egzemplarz bardzo mi się podoba).

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.