Skocz do zawartości

E 46 valveyronic 143 KM wysokie spalanie.


art654

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od 2 miesięcy jestem posiadaczem auta z motorem N 42. Po zakupie auto trafiło do mechanika w celu sprawdzenia rozrządu i się zaczęło: czyszczenie silnika z szlamu olejowego, nowy rozrząd, nowy vanos wylotowy (1200), uszczelki - w sumie 3000. I po remoncie spalanie ciągle na tym samym poziomie - 10,3 l wg. komputera i 9,6 l realne spalanie (do pełna i po 200km tankowanie). Jeżdżę głównie trasę 110-120 km/h z włączoną klimą - czy to normalne spalanie? Bo wg danych bmw średnie powinno być 8,8l .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W moim aucie przy spokojnej jeździe autostradowej z prędkościami rzędu 110-120 km/h i włączonej klimatyzacji spalanie oscyluje od 6.8 do 7.3 l/100km w zależności od obciążenia, opon, nawierzchni, etc. Spalanie rzędu 10.5 l/100 km osiągam tylko przy dość dynamicznej jeździe w mieście. Przy szybkiej jeździe autostradowej 160-180km spalanie oscyluje w granicach 8.5 l/100km.

 

Podane przez Ciebie wartości są zdecydowanie za wysokie. Albo masz jakiś problem z autem, albo nie potrafisz jeszcze wyczuć tego samochodu i jeździć nim oszczędnie. Przy valvetronicu wystarczy bardzo delikatnie odpuścić nogę z gazu - spalanie momentalnie spadnie na ekonomizerze a samochód będzie nadal poruszał się z tą samą prędkością. To jest właśnie duża zaleta valvetronica.

 

Przy prawidłowym eksploatowaniu (oleje 0w-30 lub 5W-30 LL04, wymiana co 15-18kkm) ten silnik nie powinien mieć żadnego szlamu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się wypowiem duże właśnie znaczenie ma wyczucie auta jeżeli dużo jeździsz po mieście , wprowadź sobie np do swojej jazdy omijanie biegu 3 po mieście tzn na drugim biegu ciągnij do 4 tysięcy czyli 60 km/h i pomiń bieg trzeci i wrzuć czwarty obroty nie powinny spaść poniżej 2 tys a uwierz mi że taki zabieg pozwoli ci naprawdę mieć niskie spalanie , oczywiście hamowanie biegami itp ja też na początku miałem wysokie spalanie według kompa nawet do 12 litrów w zimę ale na krtókich odcinkach , ale po zabiegu eko drivingu po mieście spalanie spadło do 8,5 litra , ważne są także jakie odcinki robisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ktoś może potwierdzić spalanie n42 2.0 przy prędkościach 160-180 na poziomie 8,5l? Bo jakoś tak mało wg mnie :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc mój n42 ma podobne spalanie co założyciel tematu, trasa 8-9l , miasto 12-14l . Może to dlatego że nie jeżdże ekonomicznie ale myśle że jest to normalne spalanie takiego 12 letniego samochodu. Zależy też jak szerokie masz oponki , ja powyższe spalanie miałem na 205 więc i tak wąskich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer u mnie się myli o jakieś 0,7 l na moją niekorzyść ciekawe jak to jest u was. Dziś wybierałem się do warsztatu, ale mechanicy na urlopie. Zostaje mi jeszcze wrzucenie 195/65 r15 bo mam 225/45 przód i 245/40 r17 tył i porównam, ale trochę czytałem i wiem, że szerokie opony nie podnoszą bardzo spalania jeżeli mają niski profil. Może ktoś ma LPG i się wypowie na temat spalania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem właśnie po urlopie wakacyjnym, gdzie moje BMW pokonało 3360km i średnie spalanie według komputera wyniosło 6,7l, natomiast w realu 6,81l/100km.

Przed wyjazdem zakładałem, ze spali mi ok 7,5l, więc jest miłe zaskoczenie, lecz na autostradzie nie przekraczałem 130km/h :D

Moim zdaniem art654, spalanie masz zbyt wysokie.

 

Pozdrawiam.

BMW i tylko BMW!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się wypowiem duże właśnie znaczenie ma wyczucie auta jeżeli dużo jeździsz po mieście , wprowadź sobie np do swojej jazdy omijanie biegu 3 po mieście tzn na drugim biegu ciągnij do 4 tysięcy czyli 60 km/h i pomiń bieg trzeci i wrzuć czwarty obroty nie powinny spaść poniżej 2 tys a uwierz mi że taki zabieg pozwoli ci naprawdę mieć niskie spalanie , oczywiście hamowanie biegami itp ja też na początku miałem wysokie spalanie według kompa nawet do 12 litrów w zimę ale na krtókich odcinkach , ale po zabiegu eko drivingu po mieście spalanie spadło do 8,5 litra , ważne są także jakie odcinki robisz.

 

Pomijać 3 bieg? :D :D

 

Sory ale od razu mi się skojarzyło:

Edytowane przez lajt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem właśnie po urlopie wakacyjnym, gdzie moje BMW pokonało 3360km i średnie spalanie według komputera wyniosło 6,7l, natomiast w realu 6,81l/100km.

Przed wyjazdem zakładałem, ze spali mi ok 7,5l, więc jest miłe zaskoczenie, lecz na autostradzie nie przekraczałem 130km/h :D

Moim zdaniem art654, spalanie masz zbyt wysokie.

 

Pozdrawiam.

 

To widze, ze moje wyniki sa jednak powtarzalne :D. I takich wartosci nalezy oczekiwac przy sprawnym samochodzie i umiejętnej jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wy bierzecie takie spalania :) 6,5 przy 110 km/h ? chyba na komputerze :) mi na trasie pali 8-9 l do 120 a miasto 12l

 

Na trasie przy spokojnej jeździe do 120 km/h nie ma prawa wziac wiecej niz 7.5 l /100km. Swoje wyniki podaje z tankowania pod korek i obliczeń przy dystrybutorze. Co wiecej, sa to wartosci regularnie powtarzalne od ponad 4 lat odkąd mam ten samochod. Dodam tylko, ze moj silnik to N46 a nie N42. Wlasciwie to ten sam silnik z troche zmodyfikowana elektronika i paroma drobiazgami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Szacun za takie spalanie w silniku 2.0 przy takiej masie pojazdu :cool2: szczególnie dla konstruktorów :wink: jakby nie te hity z rozrządem i kilka drobiazgów to silnik byłby idealny.

 

Dane fabryczne:

EU tryb pozamiejski: 5.50 l / 100 km (tu jeszcze możecie trochę urwać :mrgreen: )

EU tryb miejski: 10.20 l / 100 km

EU zużycie paliwa tryb mieszany: 7.20 l / 100 km

Zasięg: 875 km

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pozamiejskim trybie nie ma szans zeby zejść ponizej 6.5l/100km. Mnie raz sie udalo 6.5 l/100km jadąc bocznymi drogami w Niemczech na dystansie okolo 300 km z predkosciami do 90 km/h. Ponizej tej granicy nigdy. Bardzo powtarzalne sa jednak wyniki ponizej 7l/100km przy spokojnej jeździe autostradowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej prawdziwa wartosc, ktora w dodatku udaje mi sie osiagac regularnie na niemieckich drogach. Przy bardzo spokojnej jezdzie i spalaniu rzedu 6.7 l/100 km tankuje po okolo 880 km bedac juz w Polsce. Z moich obserwacji wynika, ze po przekroczeniu granicy spalanie na ekonomizerze wzrasta o okolo 0.8 l /100 km. Polskie autostrady/drogi szybkiego ruchu maja inna chropowatosc niz te niemieckie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To też prawda, jadąc np. A4 od Legnicy do bramek we Wrocławiu droga jest ok, chyba jeszcze kawałek też jest ok a po jakimś odcinku w stronę Krakowa jest o wiele bardziej chropowata i od razu widać różnicę w spalaniu.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten model ze względu na małe spalanie i jak na razie wdepnąłem w gówno. Auto stało 2 tygodnie w warsztacie połknęło 3 tyś. i dalej głodne. Ale jak już tyle wpierdzieliłem to będę brnął w to dalej aż doprowadzę je do porządku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam,że osiągnięcie zużycia 6-7 l w trasie i 8,5 l w mieście jest możliwe i też osiągam takie wartości.

Oczywiście przy prędkościach do 130 km/h.

 

Da sie - i tyle wlasnie ten silnik pali! :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zatankowałem do pełna ( na tej samej stacji z tego samego dystrybutora ) 47 l bp 95 a zrobiłem 477 km więc 9,8 l/100 km chociaż 80 % trasa do 120 i w miarę ekonomicznie miasto. Powiedzcie jeszcze (szczerze) jak u was te silniki valvetronic, jakieś naprawy, czy jeździcie spokojnie czy nie żałujecie kobyły bo sporo negatywów o tych silnikach jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.