Skocz do zawartości

M3 F80 MANHART 550HP - koniec projektu str.45


maja22

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
wujek musimy porozmawiać bo masz duża wiedze na temat 911 - może na zlocie ..... jak ci sie spisuje porsche :) jak oceniasz różnice pomiędzy BMW a twoim Porsche ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 856
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam Porsche ale w cenie nowej Octavii ;) - taka wersja "4 fun".

 

Mimo to jest faktycznie kilka rzeczy, które są lepsze niż w BMW, a mianowicie: wrażenia z jazdy, silnik za plecami mimo swojej niewielkiej pojemności generuje bardzo pozytywne wibracje - chociaż w długie trasy jest baaardzo głośny i nieprzyjemny - no i dużo pali (tiptronik 5b)

 

Jakość wykończenia - super, wszędzie skóra nawet na kratkach nawiewu i mimo 10 lat i małej ilości obtarć trzyma się nadal bardzo dobrze.

PCM troszkę odbiega funkcjonalnością od Navi w BMW, ale myśle że w 991 już nie ma tego problemu.

 

Auto jest zrywne, trakcja jest nawet w deszczu (centralny silnik dociska tylna oś) - bardzo dobrze trzyma się na zakrętach no i ogólnie ma w sobie to coś że.... "to Porsche" ;)

Nie wiem czy nie zrobie tak że M6 sobie zostawie (bo jednak jest wspaniałe pod wieloma względami) a będe zmieniał tylko fun car na 911, R8 albo inne zabawki..

 

Chciałbym się przejechać nowym caymanem S z turbo - Boxster podobno robi niesamowite wrażenie wiec z caymanem moze byc tylko lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dziś jeździłem 911 carrera silnik z turbina dźwięk jest kiepski ale jazda trzymanie na drodze super. Rozmawiałem o ofercie na nową 911 TS to zaproponowali 40 tys.zl czyli ok 3.7% auto warte 1100000zl powiedziałem iż żartuje .....chyba muszę pojedzie po salonach w pl. Mój znajomy z DE który jest blisko związany z BMW powiedział abym zaczekać na nową m5 bo warto będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A co jest z tą Słowacją, że co drugie Porsche jakie widzę co rano pod szkołą mojego syna jest na tamtejszych blachach ?

Tańsze auta, lepsze warunki, podatki mniejsze ?

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Porsche ale w cenie nowej Octavii ;) - taka wersja "4 fun".

 

Mimo to jest faktycznie kilka rzeczy, które są lepsze niż w BMW, a mianowicie: wrażenia z jazdy, silnik za plecami mimo swojej niewielkiej pojemności generuje bardzo pozytywne wibracje - chociaż w długie trasy jest baaardzo głośny i nieprzyjemny - no i dużo pali (tiptronik 5b)

 

Jakość wykończenia - super, wszędzie skóra nawet na kratkach nawiewu i mimo 10 lat i małej ilości obtarć trzyma się nadal bardzo dobrze.

PCM troszkę odbiega funkcjonalnością od Navi w BMW, ale myśle że w 991 już nie ma tego problemu.

 

Auto jest zrywne, trakcja jest nawet w deszczu (centralny silnik dociska tylna oś) - bardzo dobrze trzyma się na zakrętach no i ogólnie ma w sobie to coś że.... "to Porsche" ;)

Nie wiem czy nie zrobie tak że M6 sobie zostawie (bo jednak jest wspaniałe pod wieloma względami) a będe zmieniał tylko fun car na 911, R8 albo inne zabawki..

 

Chciałbym się przejechać nowym caymanem S z turbo - Boxster podobno robi niesamowite wrażenie wiec z caymanem moze byc tylko lepiej...

 

Jeżeli chodzi o PCM w 991 to w pre lci nie jest ono wcale łatwe w obsłudze. Brakuje mu z prostoty BMW. Żeby je dobrze ogarnac to trzeba by usiąść i bawić sie najpierw z 2 godziny zeby zaczęło sie to robić intuicyjnie. Przycisk na przycisku pod ekranem na środku, nie klikniesz sobie w pierwszy prawy przycisk od gałki zeby włączyć navke jak w BMW, trzeba szukać przycisku, chociaż w sumie mozna sobie go przełączyć na ekran obok obrotomierza i wtedy to fajnie wygląda. W turbo S dźwięku silnika w środku sie za dobrze nie słyszy, raczej huk powietrza. Maja byłeś w warszawskim salonie? Skontaktuj sie z lelkiem w Katowicach myśle ze tam trafisz na kogoś z kim sie dogadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
takie mam plany warszawa i katowice teraz moj znajomy mi namieszał w głowie z nową M5 ale zawsze będę mówił iz mogło być prosiak - a czy ktos miał RS6 z605KM silnikiem - podobno całkiem inny samochood zwykłej RS-ki ( nie wiem dlatego sie pytam )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Słowacji nie ma akcyzy plus możesz odliczyć cały vat kupując auto na firmę....

 

W całej grupie vw są teraz te leasingi 10% wpłaty i po 3 latach oddajesz auto. Zastanawiałeś się nad tym ? ( w audi mówili że liczą tylko po cenach katalogowych wiec rabat odpada)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos miał RS6 z605KM silnikiem - podobno całkiem inny samochood zwykłej RS-ki ( nie wiem dlatego sie pytam )

 

Hej

Ja nie mam ale miałem na parę godzin to testów na ulicy i na torze i jest to chyba najfajniejszy samochód jakim jeździłem. Jakimś trikiem (zapewne zawieszeniem i torque vectoringiem) nie czuć jego masy kompletnie. Wykręciłem nim na ciasnym, technicznym torze taki sam czas jak Lexem RCF czy Caymanem S. Prowadzi się podejrzanie łatwo i stabilnie ale nie ma się wrażenia, że to elektronika. Jest dobry feedback z kół i kierownicy. W trybie sportowym to prawdziwy fun car (niesamowity dzwięk, trakcja i lekkie uślizgi ale bardzo łatwe do kontroli) a w trybie normalnym to komfortowe kombi cichsze od M3. Torque vectoring wyciąga go z zakrętu tak jak żaden inny samochód którym jeździłem.

 

Aby mieć punkt odniesienia to najfajniejsze samochody którymi jeździłem to RS6, Lexus RCF, Cayman S, i M3. Nie mam porównania do 911 Turbo bo jechałem nim tylko jako pasażer. Wrażenia obłędne, po czwartym launch controlu pod rząd mój błędnik miał dosyć :)

 

P.S. Gratuluje sprzedaży Mki, miałem się z Tobą umawiać na przyszły tydzień żeby go obejrzeć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

... no każdego co pytam to jest zachwycony RS6 605KM że to inny samochód,.

 

Jeździłem zwykła 911 i powiem ma jedną wadę dużą wadę - jak się wsiada do czuje się jak w jajku i pierwsze co się nasuwa jak będzie czołówka np. z SUV-em to koniec..... sama jazda super nawet te 400KM dają radę dźwięk wydechu powiem nie powala.... czy turbo tez tak ma.......:( aaa 911 w ogóle nie ma bagażnika jak tu się wybrać poza PL? sama nawigacja jest ok ale sterowanie nią to raczej daleka droga do BMW, po za tym wszystko super

 

 

co do leasingu i 3 lat - raczej mnie to nie interesuje przy zakupie 911 TS.... czy jest coś lepszego niż 911TS :):)?

 

 

Co do sprzedaży M3 to miałem wczoraj kontakt z kupcem i chyba całe Bielsko i okolice wozi :) ciekawi mnie czy w ogóle spał.

 

na koniec 911 TS - idealne auto dla osoby 50+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ta wersja to coś a'la rs6+ w limitowanej edycji, jak było w przypadku c6 ?

edit.

W przypadku rs7 nazywa się to coś Performance, nie wiem na ile te info są wiarygodne, ale ten Performance co prawda jest 45ps mocniejszy, ale 145kg cięższe.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek wrzucam specjalnie dla ciebie 3 fotki.. autem mimo twoich obaw dojechałem cało do domu;) Jest szybkie nawet bardzo. Wydawało mi się ze 640d to jest już kosa na drodze ale w porównaniu do twojej byłej to jest przepaść, szczególnie +100km/h. Emką zrobiłem 1500km i nie mam do czego się przyczepić no może.. do małego zbiornika paliwa, tylko 50l :roll: Auto mega doinwestowane. Od takich ludzi jak ty to można brać auta w ciemno :D Jedynie co to wymieniłem żarówki w tylnych lampach na zwykle bo ledowe raz świeciły raz nie. W najbliższym czasie wymienię całe lamy.

 

https://zapodaj.net/eafef216b028e.jpg.html

https://zapodaj.net/fa56711a43bf2.jpg.html

https://zapodaj.net/7f76de5eac9b0.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy właścicielu auta - gratuluje, kupiłeś na prawdę dobre auto - obu dawało radość z jazdy :) no i pokaż się na zlocie! :)

 

Wojtek:

Rs6 605km... zależy czego oczekujesz od auta, bo jeśli praktyczności to tak, cała reszta jest na nie.

Widziałeś jaka tam jest tandeta w środku?

Konfigurujesz sobie auto za 750k a masz plastik na desce, i drzwiach, auto skrzypi, to niedopuszczalne.

Na dodatek jest wolne, ale serio, fajne jest tylko powtarzalne 3.5s 0-100. Jednak potem to jest tragedia, trzeba dłubać na 700koni aby jechało to jak seryjne M6, tylko wtedy skrzynia szybko odmawia posłuszeństwa w takim RS i trzeba dłubać dalej.

 

Nie polecam tego auta jeśli faktycznie nie szukasz jakiś kompromisów...

 

No i cierpliwy jesteś, ja na Twoim miejscu dzień po sprzedaży M3 miał bym już dogadany leasing na Turbo S ;) - nie patyczkowal bym sie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rs6 jest wolniejsze od M6? możesz podać jakieś wiarygodne dane?

...serio?

 

przykład pierwszy lepszy z neta

 

8s 100-200

37s 0-297 (do 300 nawet zabrakło prostej:P)

 

no albo przykłady z życia:

ja vs RS6 560hp 2015r

https://www.youtube.com/watch?v=CPwRi3fGhNw

 

ja vs RS6 630-650hp:

https://www.youtube.com/watch?v=MTVgRRS4VP8

 

ja vs RS6 700hp:

https://www.youtube.com/watch?v=__FJCoOwVPw

 

(tu masz wykres tej ostatniej rs6: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.787129177989353.1073741871.166106913424919&type=3 )

ale koleś mówił że jechał na paliwie 98 i że to 10-20 koni mniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ciesze się iz auto spełania twoje marzenia - mi troszeczke smutno braku M3.

 

Zent - ma zabezpieczenie folią więc muchy mu nie szkodzą :)

 

 

wujek - 911 ma jedną wade mam rodzinę i czasami odbiór dzieci z przedszkola staje się problemem dla 911 - no ale szukając dalej auta nic nie spełnia moich oczekiwań.

 

Audi RS tylko brałem pod uwagę 605 KM no ale jak stwierdziłeś .....środek też mi nie podchodzi mimo super spasowanych materiałów

 

Gdybym teraz zamówił nowy model ze salonu 911 tts to odbiór 95% w styczniu 2017r. - strata jakieś 150tys na dzień dobry wole zamówić w październiku jako produkcję 2017r a do tego czasu może coś znajdę w salonach do odbioru teraz i w dobrej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
kriss33 ewentualnie jak nie wierzysz to możesz odwiedzić Wawę któregoś wieczoru ;) , Waldek z tym skrzypieniem to jakieś nowe fakty powiedz że to nie prawda........., maja22 a Panamera nowy model ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
nowa mmmm nie wiedziałem - jeśli będzie super wyglądało to czemu nie. macie jakieś zdjęcia nowej panamery ? a jeszcze jedno pytanie kiedy wchodzi nowy model 911 tts?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie te wspaniale Panamery - mialem napomknac bo samo sie narzuca.

Nawet "zwykly" GTS to bardzo szybkie auto na torze ktore tez jest tez mega wygodne. Jesli mocy brakuje brac Panne TS i wg poziom frajdy w kazdych warunkach bedzie mega.

Na torze zrobisz porzadki a potem komfortowo do domu a jakosc wykonania to zadne rs czy M (sorki) ale nie podjezdza... Mysle ze nie bedzie niedosytu, wogole nie czuc masy auta no i to jest Porsche

 

Zrob przejazdzke i mysle ze namiesza Ci ten samochod.

 

Jedyny minus za bardzo maly bagaznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

991 to świetny samochód powala jakością i prowadzeniem ale nie jest tak uniwersalny jak M3 dlatego wiele osób rezygnuje.

Jak masz rodzine i lubisz swoją zabawką jeździć codziennie wg mnie ten model odpada. Tylna kanapa tylko dla dzieci do 5-7lat i to na krótkie odcinki. Bagażnika brak wejdzie jedna nie duża torba podręczna walizki na jakiś wyjazd kilkudniowy nie ma gdzie zapakować nawet jadąc samemu to przeszkadza. Dla mnie to auto miejskie na krótkie odcinki największy minus to bagażnik bo nawet wiekszych zakupów nie zapakujemy. Mimo że uwielbiam ten model to bym go nie kupił chyba że jako 3 auto jednak chciał bym mieć ciekawy samochód, którym moge pojechać w dwie osoby nad morze czy na inny kilkudniowy wyjazd.

Panamera wg mnie trochę za duża ale jest to jakaś alternatywa zwłaszcza nowy model ewentualnie M6 ale model już ma kilka lat co też jest jakimś minusem. Jeżeli lubisz małe zwinne auta na m5 bym nie czekał bo to kanapa nie daje takiej frajdy z jazdy zresztą m6 po części też takie jest ale mniej.

Za wcześnie sprzedałeś M3 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.