Skocz do zawartości

Apacer 530D 315/630 całkowita likwidacja egr


Apacer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 289
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jako, że w tygodniu doszły mi nowe odbłyśniki do bixenonów, wczorajszy piąteczek spędziłem na odnowieniu i modyfikacji reflektorów.

 

Dostęp jest tragiczny :twisted:, by zdemontować soczewkę, trzeba rozwiercić nity łączące przesłone z odbłyśnikiem i kloszem soczewki, a następnie zdjąć plasik osłony soczewki. Wszystkie śrubki regulacji poziomu lampy oraz siłowniki zostały zdemontowane w celu ułatwienia manewrowania we wnętrzu:

IMG_1588.JPG

 

Tak wygląda stary odbłyśnik zdemontowany z reflektora. Powłoka matowa i wypalona.

IMG_1591.JPG

 

Tutaj przymiarka nowych xenonów osram cool blue intense xenarc wraz z nowym odblyśnikiem:

IMG_1587.JPG

 

Zdemontowana soczewka była bardzo pokryta kurzem, co utrudniało przenikanie światła:

IMG_1592.JPG

 

Po wymyciu i odtłuszczeniu wygląda owiele lepiej :D :

IMG_1594.JPG

 

Jako, że zdemontowane zostały elementy bixenonów, dostęp do wnętrza klosza przez otwór jest możliwy, wnętrze zostało wyczyszczone i wymyte:

IMG_1595.JPG

 

Ilość brudu na ściereczce, a wydawało by się, że klosz był czysty :) :

IMG_1610.JPG

 

Nie było możliwe sięgnięcie do zakamarków, dlatego wnętrze zostało zalane płynem do mycia okien, następnie wydmuchałem sprężonym powietrzem, wlałem benzyny ekstrakcyjnej, i wysuszyłem całość opalarką na niskim biegu :

IMG_1596.JPG

 

Chromowana rameczka soczewki została przeszlifowana i pomalowana na czarno:

IMG_1598.JPG

 

Pora zając się brewkami, masa uszczelniająca nie poddaje się tak łatwo, dlatego nie ma możliwości odklejenia klosza np w piekarniku czy opalarką. Trzeba mocno wydrapywać + podgrzewać, jakoś idzie :wink: :

IMG_1599.JPG

 

Zdemontowany moduł brewki:

IMG_1600.JPG

 

Wlutowane zostały białe ledy:

IMG_1601.JPG

 

Test:

IMG_1602.JPG

 

Najgorzej było poskładać czarną ramke z soczewką, brak miejsca, odbłyśnik przymocowałem na śrubki, co umożliwi późniejszy demontaż w razie kolejnych regeneracji:

IMG_1612.JPG

 

Tutaj całość już przykręcona:

IMG_1613.JPG

 

Wnętrze gotowe, kolej na powłoke zewnętrzną, zakamarki zostały wymyte, klosz też:

IMG_1614.JPG

 

Następny etap do pasta polerska, a na końcu mleczko do reflektorów z filtrem UV (polecam, stosuję od dawna!)

IMG_1604.JPG

 

Pierwsza lampa gotowa :) pora na drugą:

IMG_1605.JPG

 

Małe porównanie efektów:

IMG_1606.JPG

 

IMG_1608.JPG

 

IMG_1609.JPG

 

Oba stare odbłyśniki:

IMG_1607.JPG

 

Zregenerowane i zmodyfikowane reflektory:

IMG_1615.JPG

 

Należy pamiętać o przesłonach bixenonów, obie lampy powinny mieć dodatkowe przesłony zniżone.

 

Efekt na aucie, prawa lampa, światła dzienne + brewki:

IMG_1619.JPG

 

IMG_1620.JPG

 

A tutaj światła mijania:

IMG_1622.JPG

 

Ciemna część na środku spowodowana podniesioną lewą przesłoną. Pozostało tylko sprawdzić na stacji diagnostycznej prawidłowe ustawienie świateł :) :

IMG_1623.JPG

 

 

Tego typu naprawe przeprowadzałem pierwszy raz, Zajeło mi to około 6-7 godzin, ojć nameczyłem się, paluchy do tej pory bolą :roll: ale warto było. Światło jak nowe :8).

 

Podziękowania dla Pana Huberta Cugier z miejscowości Turew, za nowe odbłyśniki :cool2:

 

Pytania? Chętnie odpowiem :)

 

pozdrawiam Apacer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Widać że zimno w garażu było bo w czapce jesteś :wink:

Ładny efekt wyszedł tylko jak na mój gust to szkoda że pomarańczowe brewki zlikwidowałeś, te białe wogóle mi się nie podobają.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) w garażu mam ogrzewanie webasto zamontowane, więc w samej bluzie byłem i czapeczce, ciepło było ;). Brewki będą pasować do niebieskiej karoserii auta, w planach.

 

Dziś lekko podwyższyłem światło, w poniedziałek zajade na stacje diagnostyczną w celu kontroli prawidłowego poziomu:

IMG_1627.JPG

 

Przy okazji wymyłem letnie felgi, okazało się, że przednia opona ma wbitą śrube, flak :), musze podjechać do gumiarza na łatanie:

IMG_1628.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pasują, pasuja, to było tylko moje prywatne zdanie ale źle nie wygląda :cool2:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również jestem pod wrażeniem pracy włożonej w czyszczenie reflektorów :)

 

podobnie jak kolega speed myślę ze powinieneś zostać przy pomarańczowych obrywkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niebieskiej folii biale ledy beda idealnie pasowac ;). Ostatnio zakupilem oprawki światełek drzwi od e39, są takie same jak w e60. 10 zl sztuka z bialymi ledami w cenie :). zamontowalem z tyłu pod kanapą. Wpięte we wiązke lewych drzwi tył (brązowy masa, niebiesko zielony +12)

10502122_797362796984569_4664049747964630587_n.jpg?oh=3459a6b06ce6cf8f3a8c482f50bf81e5&oe=558FCCA1

Edytowane przez Apacer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Też planuje doposazenie :mrgreen:

Moduł tv masz oryginalny czy jakiś zamiennik? Jak zamiennik to opisz trochę jak to z pdc i nawigacja współpracuje.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny, była okazja taniej kupić na allegro ;), moduł podpięty jedynie pod zasilanie, światłowód oraz obsługuje wejście audio (pod scalak analog-cyfra), a video wpięte bezpośrednio pod navi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No to fajnie, też szukam oryginalnego modułu ale nikt nie sprzedaje :( są tylko dwa nr. pod mojego CIC-a

Teraz myślę o Xcarlink v4

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dzisiaj troszkę pospawałem i efekt jest taki:

IMG_1125.JPG

Teraz wiem co mialeś na mysli. fajnie zalatwiłeś problem.

 

Lampy odnowiłes pierwsza klasa, też bym tak chiał... Jak z fabryki :clap:

 

A co daje ten guzik i czym on steruje?

Na koniec podlutowałem przycisk Sport Mode na płytce panelu sterowania ogrzewaniem foteli/dtc, parktronic.

IMG_1570.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamontowałem lepszy guzior, z nierdzewki z ringiem pomarańczowym. Sport mode dodaje lepszą reakcje na gaz (teoretycznie), szybszą zmiane biegów w automacie (dłuższe przełożenia, wyższe obroty), opory kierownicy w wyposażeniu aktywnej kiery, twardość zawieszenia w aktywnym zawieszeniu itp.

 

a u mnie jedynie może być lepsza reakcja na gaz, przekonam się na hamowni czy coś zmieniło, puki co wizualnie fajny napis Sport w zegarach mam :D :8)

 

 

The SPORT button activates the Sport program (Dynamic Driving Control, FDC). The gearshift times are shortened. The shift characteristics are more sports-oriented. The engine is more responsive to movements of the accelerator pedal. Dynamic Driving Control is always deactivated when the engine is started.
Przycisk SPORT aktywuje program sportowy (Dynamic Driving sterowania, FDC). Czasy zmiany biegów są skrócone. Charakterystyka przesunięcia więcej zorientowany sportowych.Silnik jest bardziej czułe na ruchy pedału gazu. Układ dynamicznej kontroli jazdy jest zawsze wyłączona, gdy silnik jest uruchomiony.

 

IMG_1701.JPG

 

IMG_1705.JPG

 

IMG_1704.JPG

 

A wczoraj wlutowałem lepsze diody, super flux,

IMG_1699.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.