Skocz do zawartości

M62 4.4 - druga pompa wody


oskyrulez

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze.

Na kompie wykazało mi błąd dotyczący awarii drugiej pompy wody, domyślam się, że chodzi tu o pompkę, która po zagaszeniu auta podtrzymuje obieg cieczy chłodzącej w celu wychłodzenia silnika. Mam coś podobnego w ibizie 1.8 T. Czy możecie pomóc mi w dokładnym zlokalizowaniu tego elementu? Mile będą widziane każde wskazówki odnośnie wymiany. Zdjęcia to już luksus :) A może ktoś już to wymieniał i zna koszty? Pozdrawiam

http://imageshack.com/a/img840/6631/m28b.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup porzadna pompe wody to nie bedziesz nic wymienial.

 

Chyba nie zrozumiałeś pytania

 

 

Rzeczywiscie sorry kolego. Tak jak kolega wczesniej napisal jest to urzadzenie grzejace plyn chlodniczy polecam kupic go na allegro z mozliwoscia oddania wszystko co musisz zrobic to sprawdzic jak do ciebie przyjdzie czy elektronika w srodku jest nie popalona i wszystko bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Inpie ma informację o awarii tej pompki i w sumie mógłbym to wymienić.

Problem polega na tym, że żadnych negatywnych objawów nie zaobserwowałem. W zimie żadnych powiewów zimnego powietrza z kratek, webasto działa dobrze podgrzewa mi wnętrze i szyby odmraża, tego guzika rest nie mam.

Na co mam jeszcze zwrócić uwagę żeby stwierdziś, że nie działanie tej pompki mi przeszkadza.

 

Czy przy webaso dwufunkcyjnym (mam thermo top z/c) ta pompka nie służy do tego, aby podgrzewać jeszcze silnik? W sumie ciężko mi to sobie wyobrazić, że przez 25 min podgrzewania płyny chłodzącego i jakiś niewielki jego obieg jest w stanie podgrzać 8 litrów oleju silnikowego znajdującego się w misce olejowej.

 

Niech ktoś podpowie na co jeszcze wpływa awaria tej pompki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy przy webaso dwufunkcyjnym (mam thermo top z/c) ta pompka nie służy do tego, aby podgrzewać jeszcze silnik? W sumie ciężko mi to sobie wyobrazić, że przez 25 min podgrzewania płyny chłodzącego i jakiś niewielki jego obieg jest w stanie podgrzać 8 litrów oleju silnikowego znajdującego się w misce olejowej.

 

Niech ktoś podpowie na co jeszcze wpływa awaria tej pompki.

 

Ta pompka podgrzewa płyn chłodniczy,nie podgrzewa oleju silnikowego! Działa przy wyłączonym silniku podczas pracy webasto gdy silnik jest zimny i po naciśnięciu przycisku rest gdy silnik jest gorący i wyłączony.Pompka nie ma wpływu na temperaturę silnika podczas jazdy i w korkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Inpie ma informację o awarii tej pompki i w sumie mógłbym to wymienić.

Problem polega na tym, że żadnych negatywnych objawów nie zaobserwowałem. W zimie żadnych powiewów zimnego powietrza z kratek, webasto działa dobrze podgrzewa mi wnętrze i szyby odmraża, tego guzika rest nie mam.

Na co mam jeszcze zwrócić uwagę żeby stwierdziś, że nie działanie tej pompki mi przeszkadza.

 

Czy przy webaso dwufunkcyjnym (mam thermo top z/c) ta pompka nie służy do tego, aby podgrzewać jeszcze silnik? W sumie ciężko mi to sobie wyobrazić, że przez 25 min podgrzewania płyny chłodzącego i jakiś niewielki jego obieg jest w stanie podgrzać 8 litrów oleju silnikowego znajdującego się w misce olejowej.

 

Niech ktoś podpowie na co jeszcze wpływa awaria tej pompki.

 

Gdzieś wyczytałem, że potrzeba mieć tą pompkę działająca, aby poprawnie odpowietrzyć układ chłodzenia. Ja kilka dni temu wymieniałem alternator chłodzony cieczą, a ponoć właśnie mi ta pompka nie chodzi. Mówił, że udało mu się odpowietrzyć - choć zajęło mu to 1,5 dnia. Zobaczę w praniu czy faktycznie jest ok i dam znać.

http://imageshack.com/a/img840/6631/m28b.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.