Skocz do zawartości

Falujące obroty


Filipe36

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam następujący problem: mam e36 2 litry z 91r.Wolne obroty po rozgrzaniu strasznie falują.Silnik praktycznie chce zgasnąć i zaraz oroty wskakują na jakieś 1400 i znowu spadają i rosną.Autko dymi na czarno i mam okopconą końcówkę wydechu.Dość dużo pali.Ostatnio zatankowałem za 130 zł czyli ponad 30 litrów i przejechałem ok 180 km w cylku mieszanym.Czy może być to spowodowane nie szczelną rurą łączącą przepływomierz z przepustnicą?Proszę o pomoc.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no to widze objawy identyko jak moje. juz wiele postow o tym pisalem. Tez milem gume przeplywomierza dziurawa. Ale zanim ja wymienilem to zmienilem onde bo okazalo sie ze umarła , i rzeczywiscie po wymianie obroty sie uspokoily. Jezeli chodzi o gume to i tak trza wymienic. Moja rada: na poczatku zmien gume przepływki (tansza zabawa) jak nie pomoze to sonda na 100% (bo takie pierdziólki jak silnik krokowy raczej odpadaja jezeli piszesz o dymie z rury i zwiekszonym spalaniu) wyglada na to ze sonda zle dobiera mieszanke.

Tak nawiasem to w moim przypadku na wszystkie bolaczki byly padniete swiece :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie niemogłem dać sobie rady z obrotami gasł, niemiał mocy zainwestowałem w nowe przewody wysokiego napięcia potem świece zapłonowe potem kopułkę i palec - mała poprawa a po wymianie rury od przepływomierza do przepustnicy wszystko minęło ale takiego spalania niemiałem także to nietylko ta rura musi być coś jeszcze

M-PAKIET

Colour ORIENTBLAU METALLIC

Skórka BEżOWA

8,5 l/100km w mieście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.