Skocz do zawartości

Snap-in-adapter


Axxel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, właśnie kupiłem do mojej F11 z tego roku Snap-in-adapter, niestety okazuje się iż nie działa on tak jak powinien.

Ładuje on iPhone'a 5S bez problemu, zaraz po włożeniu telefonu do adaptera. Jednak ani razu nie udało mi się połączyć włożonego do adaptera iPhona z systemem auta, tzn. Connected Drive. Nie wiem co jest tego przyczyną gdyż telefon ładuje się poprzez adapter za każdym razem bez najmniejszego problemu, z tego wnioskuję iż adapter jest zainstalowany prawidłowo, zresztą chyba nie można go zainstalować nie prawidłowo, gdyż montaż w schowku między siedzeniami jest banalnie prosty.

Poprzez kabel podłączony do USB w tym samym schowku pomiędzy siedzeniami telefon łączy się z autem natychmiastowo i bez problemów.

Czy ktoś z Was ma jakieś sugestie jak rozwiązać ten problem z połączeniem iPhona z autem poprzez snap-in-adapter ?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo

1. W iPhone 5s mialem iOS 7.0

2. W aucie iOS 6.0

Po aktualizacji softu w aucie działa wszystko jak powinno, a soft w wersji 7.0 jest dostępny chyba od ok 3 tyg w serwisie

BALCAMP.PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam wersję Basic. Po raz kolejny okazało się iż sprzedawcy nie bardzo się orientują w tym co sprzedają, a już po wyjechaniu z salonu nowym autem i odebraniu przez nich prowizji ze sprzedaży nastawienie do klienta dość radykalnie się zmienia. Podczas zakupu adaptera powiedziałem sprzedawcy iż mam nawigację Professional i chcę kupić adapter, który będzie obsługiwał możliwie jak najwięcej funkcji łącznie z muzyką i aplikacjami. Dostałem jak się okazało najprostszą wersję adaptera. Po raz kolejny wychodzi na to, że najpierw samemu trzeba wszystko sprawdzić, dowiedzieć się o wszystkich konkretnych opcjach i konfiguracjach i dopiero z gotową listą, najchętniej z numerami części dopiero udać się do szanownego pana dealer'a, aby łaskawie zechciał sprzedać dokładnie to o co nam chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj bez przesady Panowie ;) Być może sprzedawcy w salonie nie są zbyt lotni co potwierdzam. Ostatnio widziałem mistrza który przy monitorze miał zółtą karteczkę z zestawieniem: F10 - piątka, F30 - trójka, F20 - jedynka itd... :mad2: Patrzyłem z niedowierzaniem :shock:

Ale jeśli klient wie czego chce to dokładnie to dostanie. Stwierdzenie że chcę kupić dobry adapter do telefonu może oznaczać w skrajnym wypadku że powinien działać i pasować do telefonu :mrgreen: Na opakowaniu czy w instrukcji są parametry i funkcjonalności, można sprawdzić w sieci lub w salonie dokładnie co jest w zestawie. Cena też nie jest wyznacznikiem tym bardziej że są tańsze zamienniki bogatsze w funkcje. A tak na marginesie snap-in adapter do iPhone'a jest urządzeniem pasywnym i kluczowa jest aktualizacja oprogramowania pokładowego do obsługi.

Polecam: http://www.bmw.pl/pl/pl/owners/navigation/bluetooth_2010/bluetooth_software_update_vin.jsp

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Mialem to samo

1. W iPhone 5s mialem iOS 7.0

2. W aucie iOS 6.0

Po aktualizacji softu w aucie działa wszystko jak powinno, a soft w wersji 7.0 jest dostępny chyba od ok 3 tyg w serwisie

 

Skąd pobrałeś plik bo od ponad roku na stronie BMW nie ma nic nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Ostatnia aktuaizacja (dla F10) jest z lutego 2014.

Według ReleaseNotes dodaje (m.in.) obsługę iOS 7.0 (przynajmniej dla mojego VIN tak pokazuje)

 

http://www.bmw.com/com/en/owners/connected_drive_services/mobile_devices/bluetooth_software_update.html

 

Natomiast słabe jest to, że pomimo posiadania SnapIn (nawet w najwyższej wersji) i tak trzeba mieć uruchomionego BT, aby korzystać z zestawu głośnomówiącego...

Tego posunięcia BMW nie jestem w stanie zrozumieć :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.