Skocz do zawartości

smród spalenizny i dym z nawiewów


scooter73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdzecznie wszystkich czytelników FORUM BMW-klub.Od niedawna jestem użytkownikiem e90 320i 2006r.Dzisiaj ku mojemu zdziwieniu polaciał ,mi dym z nawiewów i smród spalenizny. nie mam pojęcia co mogło się stać,.Nadmienie tylko że po uruchomieniu klimatyzacji przestało i jadąc na klimie jest ok ,gdy zgaszę klimę smród powraca(spalenizny oczywiście),wie ktośco to może być/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Raczej z pompy vacum, która jest zamocowana na głowicy od strony 4 cylindra. Po zdjeciu filtra kabinowego i elementu plastykowego do którego mocowany jest filtr kabinowy, można za pomocą lusterka zobaczyć skąd cieknie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ja też obstawiam wyciek z vacuum pompy, norma w tych silnikach.

Polecam od razu:

http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-vacuum-vacum-pompy-n42-n46-bmw-i4245989515.html

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam wszystkich.Odebrałem Betę od mechanika i faktycznie mieliście rację za co bardzo dziękuję.Uszczelka dekla zaworów do wymiany i zestaw naprawczy vacum pompy.W między czasie trawiła się wymiana katalizatorów ale to już inna historia.Jeszcze raz wszystkim wielkie dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
Jeżeli nie trafiłam z pytaniem to proszę o wyrozumiałość... Ale próbuje znaleźć rozwiązanie problemu. Mam e91 z 2005, 320i, jeżeli to istotne to zagazowana. Jakiś czas temu napelniałam i odgrzybiałam klimatyzacje. I od tego czasu bez względu jaka temp ustawiam wydobywa się śmierdzący biały dym. Po jakimś czasie ustępuje Ale zapach jest nie do zniesienia. Z góry dziękuję za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz ktos wyzej wspomnial, sprawdz czy nie kapie Ci z dekla na kolektor wydechowy - mialem tak niedawno.

Wymiana uszczelki i dokladne mycie usunelo problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.