Skocz do zawartości

m20b20 zuzycie oleju na autostradzie


rpw_2005

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam pytanie odnosnie zuzycia oleju w moim m20 2.0, a mianowicie jednostka wogule niebierze mi oleju silnikowego z wyjatkiem jazdy po autostradach,

moge przejechac duzo km bez dolewania oleju, lecz gdy wyjade na autostrade i jade z predkosciami okolo 190km/h (okolo 5 tys rpm) chocby przez 20 minut to znika mi okolo 100- 200ml oleju silnikowego, czy to normalne ze przy wysokich obrotach silnik spala mi olej a przy normalnych wogule? i czy dlugotrwala jazda predkosciami rzedu 180-200km/h np 100kilometrow autostradą jest bezpieczna dla tej jednostki?

mam wlany 10w40 polsyntetyk

Pozrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej obstawiam opcję że silnik bierze oliwę jednak cały czas tylko na krótkich odcinkach nierozgrzany olej miesza ci się z paliwem i nie zauważasz ubytków bo stale dolewa sobie paliwa a jak dostanie w palnik na trasie gdzie olej i cały piec mają odpowiednia temperaturę zaczyna być widoczne zjawisko konsumpcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ciekawe jak paliwo miałoby się dostać do oleju :shock:

 

Jazda z takimi prędkościami nie jest normalna dla żadnego silnika, no może z wyjątkiem porszaków czy innych ferrarek o wejronkach nie wspomnę.

Silnik dostaje w tyłek, a ma już swoje lata i coś tak oleju weźmie.

Przejedź się z prędkością 120-140km/h. Pewnie olej nie zniknie :wink:

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zrobiono takiego silnika co nie polyka oleju przy takich predkosciach 190-200km/h przez okolo 100km jescze w tak starym wiekowym juz aucie dam prosty przyklad jezdze motocyklami mialem suzuki 1400cm przy mojej jezdzie na trasie czyli do 130km/h zero ubytku oliwy raz jeden przejazd z kolegami upalaczami (ostro bylo) na 180km dolewka 0,5l silnik 28000km przejechane, poprostu palowanie = spalanie oleju i nie tylko hehe :) a swoja babcie to poszanuj bo ci kolano pokarze :nienie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaale tam Kolego! Nic się nie przejmuj! Daj jej w d... jeszcze mocniej. Weź ze sobą w trasę baniak oleju i jazda! I koniecznie wypatruj w lusterku wstecznym pierścionków - niebawem na pewno wylecą Tobie rurą wydechową... :shock:
Nic nie stuka nic nie puka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.