Skocz do zawartości

Felgi 19 do E46.


Gutti73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam mały problem.

W mojej E46 330Ci mam felgi 19. Orientujecie się czy zmieszczę oponę 255/35/19 do tego modelu bez rozginania błotników? Niestety felgi mają również szerokość 9.0 i opony 225 są bardzo naciągnięte na felgi i nie zabezpieczają obręczy.

Może ktoś z Was ma 19 w swoim BMW. Nie chcę kupować nowych opon w ciemno?

 

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kolego za link niestety nie mam oryginalnych felg BMW tylko felgi BBS i tu zaczyna się problem. Felgi są bardzo ładne i nie bardzo chcę je zmieniać. Niestety ich rozmiar to 19x9 i opony 225 które mam obecnie założone są bardzo naciągnięte na felgę stąd moje pytanie jaką najszerszą oponę upchnę na te felgi żeby nie przerabiać nadkoli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Gutti73 pytasz się o felgi 19" które nie były fabrycznie montowane do E46 poza M3.

Musisz sobie zdawać sprawę, że w przypadku felg o szerokości 9", których montażu BMW nie przewidziało w E46, wszelkie odpowiedzi będą bazowały na doświadczeniach użytkowników.

Poza tym, żeby cokolwiek powiedzieć, potrzeba więcej parametrów, których nie podałeś. Nie wiadomo czy wszystkie felgi są takiej samej szerokości i jakie jest ET tych felg.

Pytasz się czy 255 upchniesz na tył.

Odpowiem, że tak i nawet prędkości nie będzie przekłamywać, ale:

opona powinna być w rozmiarze 255/30R19

felga powinna mieć parametry 8,5J 19 ET50

na przód powinno być

opona w rozmiarze 225/35R19

felga o parametrach 8,0J 19 ET47

Podaj wszystkie parametry felg, to będziemy mogli coś więcej powiedzieć, ale tylko na zasadzie prawdopodobieństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fotosik lub imageshack tam je wrzucać i podać link. To może ja się podepnę pod temat i zapytam, mam felgi z tej strony:

http://felgenkatalog.auto-treff.com/

styling 45. Napisane jest, że były w 330 i M3. Ja posiadam model 320 i 150 koni. I teraz pytanie, czy ktoś zamienił fabryczne na te styling 45 i czy jest możłiwosć sprawdzenia oryginałów ? I następne pytanie, napsiane jest, że na te felgi wejdzie rozmiar 205/55 16r i 225/50/16r czy to oznacza, że zmieszcze oponke 225/50 16r na tył bez żadnego problemu ? I czy z tyłu 50a z przodu 55 nie będzie przeszkadzało ? Proszę o odpowiedzi na te pytania. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fotosik lub imageshack tam je wrzucać i podać link. To może ja się podepnę pod temat i zapytam, mam felgi z tej strony:

http://felgenkatalog.auto-treff.com/

styling 45. Napisane jest, że były w 330 i M3. Ja posiadam model 320 i 150 koni. I teraz pytanie, czy ktoś zamienił fabryczne na te styling 45 i czy jest możłiwosć sprawdzenia oryginałów ? I następne pytanie, napsiane jest, że na te felgi wejdzie rozmiar 205/55 16r i 225/50/16r czy to oznacza, że zmieszcze oponke 225/50 16r na tył bez żadnego problemu ? I czy z tyłu 50a z przodu 55 nie będzie przeszkadzało ? Proszę o odpowiedzi na te pytania. Pozdrawiam

ausser m3 oznacza oprócz m3.

To najbardziej standardowa felga pewnie siedzi na aucie od wyjazdu z fabryki. Raczej daj na nią oponę 205.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fotosik lub imageshack tam je wrzucać i podać link. To może ja się podepnę pod temat i zapytam, mam felgi z tej strony:

http://felgenkatalog.auto-treff.com/

styling 45. Napisane jest, że były w 330 i M3. Ja posiadam model 320 i 150 koni. I teraz pytanie, czy ktoś zamienił fabryczne na te styling 45 i czy jest możłiwosć sprawdzenia oryginałów ? I następne pytanie, napsiane jest, że na te felgi wejdzie rozmiar 205/55 16r i 225/50/16r czy to oznacza, że zmieszcze oponke 225/50 16r na tył bez żadnego problemu ? I czy z tyłu 50a z przodu 55 nie będzie przeszkadzało ? Proszę o odpowiedzi na te pytania. Pozdrawiam

Tak jak pisał porzednik styling 45 to standardowe felgi 16" dedykowane do E46.

außer 330, M3 oznacza: z wyjątkiem M3 i 330. Do 330 nie założysz felgi mniejszej niż 17", stąd ten komentarz.

Felgi styling 45 mają szerokość 7" i sugerował bym założenie opon 205/55, 225/50 wejdą ale zrobią się z nich balony.

Poczytaj o doborze szerokości opony do szerokości felgi. Na stronie chyba jest błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie:

http://allegro.pl/bmw-e46-e87-e90-m-alufelgi-18-i4273531855.html

"

Te felgi są oryginalne ? Nie za tanie ? I czy byłyby dobre do 320 i 150km czy nie za szerokie/duże jak na taki słaby silnik.

Te felgi wyglądają na replikę Styling 127 lub 163 dedykowanych do M3. Osobiście nie pchał bym się w tak szerokie felgi do E46. Tył powiedzmy OK, ale przód pewnie będzie ocierał.

Na pewno nie jest to zestaw dedykowany do E46, może ktoś taki ma i się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... podobno po jakiś numerach można to stwierdzić

Tutaj link do oryginalnych felg. Na rysunku 4 widać oznaczenia.

http://allegro.pl/felgi-alu-bmw-e36-e46-18-2-szt-i4207552491.html

BMW - BWM nie wstydzi się "swoich" produktów i opisuje je swoim logo lub napisem

1.097.186 - 7 ostatnich cyfr numeru katalogowego

8Jx18 to rozmiar felgi (18" szerokość 8")

IS47 to osadzenie felgi inaczej ET, offset

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Ale po czym wnioskujesz że to repliki,może ktoś podpowie jakie oznaczenia mają wewnątrz felgi orginały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.