Skocz do zawartości

nie odpala -lub odpala i po 1sek gaśnie 320d 150KM-[video]


piotrekla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Otóż proszę Was o pomoc w zdiagnozowaniu usterki, która unieruchomiła auto e46 320d 150KM lift - przebieg 130tyś

kupiłem go uszkodzonego blacharsko z przodu - i tutaj naprawiony. Niestety teraz nie moge go odpalić.

Odpalam go na 1 sek tylko po dłuższym podpompowaniu ropy. Pedał gazu przycisnięty czy nie - i tak gaśnie.

 

Miesiąc temu odpalał podobnie, czyli na sek i gasł - poźniej po wielu próbach zapalenia przestał całkowiecie łapać więc udałem się do mechaniora podłączyć go pod komputer

Pokazało tylko błędy czterech świeć lub sterownika. Sterownik naprawiony u Rogera-Nysa. Swiece wymienione - był taki nalot czarny na nich. Nowe świece grzeją. Teoretycznie powinno być ok ale problem ten sam.

 

odłączyłem przepływomierz i zaczął chodzić dłużej ze 3-4sek i zgasł - a już myślałem qrde bedzie działać :)

pozniej już tylko zaczął odpalać i po 1sek gasł

ale zauważyłem, że tak jakby coś się poprawiło - nie muszę już za każdym razem dłużej trzymać kluczyk żeby pompka pompowała ropy - tylko chwila i łapie

poźniej już podłączyłem przepływomierz i tak samo się zachowywało jak w momencie gdy był odłączony

 

zrobiłem przelew wtrysków i też wszystkie tak samo mają

 

Teraz boję się znowu tak krecić rozrusznikiem żeby znowu nie przypalić świec.

 

Pompka paliwa pompuje, filtr paliwa raczej też dobry.

 

Czy ma ktoś jakiś pomysł?

 

załączam filmik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że brak paliwa, a dlaczego do już się zaczynają schody. Najpierw dobrze by było posprawdzać Ciśnienia na tym z progowej jak i na listwie.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

immo jest ok - sprawdzone

 

chyba coś z ciśnieniem na listwie - jak poluzuje nakrętkę od przewodu na listwie to nic się nie dzieje - wg mnie powiino być takie ciśnienie że nakrętką by ruszało

 

sprawdziłem też kompresję na cylindrach - jest słaba - tutaj nie jestem pewien bo średnio wierze swojemu urządzeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wizualnie czy na pewno paliwo wychodzi z baku, a najlepiej jak byś miał pod korek, bo może pompka przelewowa szfankuje.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wizualnie czy na pewno paliwo wychodzi z baku, a najlepiej jak byś miał pod korek, bo może pompka przelewowa szfankuje.

inna sprawa to jak podpinałeś pod kompa do jakim programem robiliście diagnostykę? bo coś to mało błędów wykazało.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak moga wyskakiwac mu błędy które nie są opisane ? normalnie do błędu w inpie masz kod który wklepiesz do wujka google i masz jakis zarys gdzie szukac przyczyny . Najlepiej jak bys zawiózł auto do jakiegoś ogarnietego albo pogadaj z Roger-nysa , mi kiedys bardzo pomógł w moim dieslu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak wyzej kolega pisze, zmien mechanika albo podłacz auto pod kompa z inpa/disem

 

w tamtym roku robiąc sobie przegląd widziałem jak przyjechał człowiek e39 które dławiło się (2l benzyna), prosił wręcz błagał tego diagnostę o podłaczenie pod komputer, ja mowie proszę, poczekam nie ma problemu, tak naprawdę chciałem zobaczyc jak ogarnie te e39 diagnosta z jakims uniwersalnym boschem, tak ogarnal ze skasował 30-50zł (dokladnie nie pamietam), program pokazał mu błąd zapłonu, taką informację dostał kierowca e39 i nadal był głęboko w d pie... , miałem dobry humor to mowie do chłopa, dawaj za mną i ogarniemy temat za darmo ;), cewka na 4 garze, to wszystko w 2 minuty....

mina człowiek z e39 bezcenna :cool2:

 

morał z tego taki że szukaj człowieka z odpowiednim sprzętem, oszczędzisz czas i pieniądze....

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że filtr paliwa raczej dobry ja bym go sprawdził dla pewności Nie ma z tym dużo roboty a głowa spokojniejsza :) Jakość paliwa jest ważna. Dolot powietrza bez tlenu jest złe spalanie i robi się sadza :) sprawdź sobie w testach na liczniku poziomy paliwa tam jest wskazanie dla lewego i prawego czujnika. Test 6 bodajże. Ile masz paliwa w baku? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety muszę kupić słupek silnika bo nie ma kompresji

ma kolejno 15, 13, 17, 21

 

teraz pytanie czy mogę kupić jakikolwiek słupek m47 żeby wrzucić swój osprzęt??

czy muszę szukać dokładnie taki sam symbol słupka\\

 

różnica w cenie jest niestety duża.

są po 1000 i po 3000zł - dużo jest takich słupków z rovera tylko czy będzie wszsytko chodzić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Musisz szukać do m47n, a w roverze były silniki m47 na pompie, kolektor dolotowy zrzucałeś? Klapki są na miejscu?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrzuciłem dziś głowicę

wszystko wygląda w miarę dobrze, głowica nie jest krzywa,

blok ok

w poniedziałek wiozę głowicę na sprawdzenie szczelności

 

tylko zawory ssace zasyfione olejem

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/a57a452133d7.jpg

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/006c97947cdf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.