Skocz do zawartości

F10 528i N20 swiece zaplonowe


chemik2000

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem szczerze, że też szukałem tej informacji, co ile świece zmieniać w moim motorze.

Ale przeczytaj instrukcję obsługi swojego auta, rozdział dotyczący zaleceń serwisowych ( tabela ).

U mnie w instrukcji pisze jak byk, że świece należy zmieniać co drugą wymianę oleju ( wg wskazań komputera ), czyli wychodzi że co ok. 50 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak jestem za zwiększeniem częstotliwości wymian np.niektórych płynów ekspoatacyjnych, to uważam ze świece przy 50 tys km to dobry interwał. Nie wiem jakie świece sa u Ciebie, ale u mnie sa irydowe Boscha gdzie producent podaje wymianę nawet co 100 tys km ( mam juz komplet 8szt, zdjecie jest gdzieś w galerii mojego auta ).

Także uważam ze 25 tys km to za wcześnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 9 miesięcy temu...

Pierwszy olej "na zyczenie" mialem przy ok 12 kkm - bez kasowania licznika "do zmiany oleju".

Teraz zbliza sie 2gi przy 22 kkm - ale oficjalnie wg komputera jest to pierwszy.

 

Wg ksiazeczki swiece zaplonowe maja byc wymieniane co 2gi olej. Skoro wymieniam olej 2x czesciej, to ze swiecami tez tak robic i wymienic juz teraz, czy moze poczekac na 2gi oficjalny (czyli 4 rzeczywisty przeglad), pewnie przy ok 45 kkm ? Ma sens wymiana swiec przy 22 kkm, czy to juz gruba przesada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mi te 30kkm w BMW to nie jest tak dużo. Tak się złożyło że mój firmowy Sprinter znowu zdecydował się zepsuć działa mi on na nerwy więc zdecydowałem się trupa pozbyć i kupić nowego Ducato ew Jumper/Boxer.

 

Udałem się do wspomnianych salonów na negocjacje no i w salonie Fiata sprzedawca jako dodatkową zaletę podkreślał wymianę magicznego oleju Long Life co 45kkm lub dwa lata :duh: (w sumie sinik niewysilony 3,0D 180km). Na moje stwierdzenie że u mnie BUS musi być ale robi małe przebiegi max 15-25k rocznie i wolałbym żeby mi posłużył ładnych parę lat stwierdził że naprawdę wymiana częściej niż te 30k lub dwa lata to strata kasy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.