Skocz do zawartości

BMW e36 2,8 vs Audi TT 180 konne


velox

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem wypożyczone z komisu na 1 dzień audi a3 1,8t 180ps z 2002r. i że tak powiem "chowa sie" do 328.

Ma pewien ciąg ale gorszy niż 328, do tego jeszcze ta turbo dziura i ogólnie spóźniona reakcja na gaz. 328 reaguje natychmiastowo tak jak powinno szybkie auto.

W a3 trakcja zbliżona jest do golfa IV (miałem pół roku) czyli wieelkaa nudaa i generalnie dziwna definicja komfortu..

kocham moją bejke!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi :modlitwa: troche to rozjąsnia moją wątpliwości z wypowiedzi wynika że one są mnie wiecej równe tylko od kierowcy wynika który lepszy (oczywysci równe pod wzgledem dynamiki) .A co do własciwosci trakcyjnych przeciez TT wywodzi sie z golafa podwozie jest z golfa ... czy A3 wywodzi sie z golfa a TT z A3 czy jakoś tak :mrgreen:... Tylko trochę dziwi mnie to el Presidento ze piszesz iz TT idzie lepiej powyzej 120 myslałem ze to 328 pojdzie lepiej na wyzszych prędkościach , że Nm zrobią swoje a tu proszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:duh: Widząc pierwszy post user'a Skyline pomyślałem "chyba użytkownik forum streetracing"... i nie pomyliłem się... akurat dzisiaj wszedłem na tamto forum pierwszy raz (i ostatni). Zauważyłem, że za dużo jest tam "fantazji" i "bajkopisarzy". Focus 1.6 objeżdża BMW 525i, Corolla 1.6 to niemalże wyścigówka... prawie w każdym poście jest jak to BMW dostaje baty... jakieś kompleksy chyba. Czytać się tych bzdur nie da. Ja mam 318i 113 KM i jakoś żaden focus 1.6 czy inna corolla nie daje mi zupełnie rady a co dopiero 525i. Miałem wrażenie, że czytam posty ludzi którzy mają Fiaty 126p i na oglądali się za dużo Gwiezdnych Wojen.

W pełni się zgadzam z kolegą jak czytam jakie czasy mają Civici, CRX'y i inne, mając Porsche to bym nawet z garażu nie wyjechał bo by mi jakiś V-tec zara wstydu narobił poza tym oplułem sobie monitor jak czytam, że większość Corolli i innych skośnych ma 6,5sek. do setki a wymyłem ekran na święta :evil: Ci ludzie pisząc takie rzeczy chyba nigdy nie widzieli odchodzącej V8 przy prędkości 190km/h mniej więcej w takim tępie jak te CRX'y od 0-100km/h :!: Litość bierze...

 

Heh czytałem jak koleś się chwalił, że Octavią 1,9TDI objechał HGT :duh: zaręczam, że taki punciak objeżdża nową A3 2,0TDI :!:

Wyłącz światła w dzień - wróć do normalności !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie- wyscig wyscigowi nierowny- 1 startuje na 1/4 mili, inny w miescie na swiatach a 3 "odchodzi od 190 km/h"- i kazdym z tych wariantow inne auto jest faworyzowane. W streetracingu wiecej zalezy od kierowcy i od jego umiejetnosci szybkiej jazdy w miescie wiec nawet teoretycznie slabsze auta wygrywaja z nieumiejacymi szybko jezdzic kierowcami aut lepszych. Nie ma auta uniwersalnego- bo sa to cechy sprzeczne- naped na 4 jest lepszy na mokrym i szutrze, tylni dobry do driftu, a japonczyki robia wszystkich na 1/4mili. Bmw kiedys byla awantgarda motoryzacji, teraz niestety dopiero Mserie sa szybsze od innych i to nie zawsze. Jest kilka dobrych firm i modeli aut ktore sa szybkie zwrotne itd- wszystkie Mserie Bmw, Sserie Audi, Subaru Imprezy, itd reszta zalezy od nas samych od tego co oczekujemy od auta i jak je prowadzimy wiec nie ma co sie podniecac w tej dyskusji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie TT nie wiem i nic nie chce mowic, powiem Ci z wlasnego doswiadczenia, mam Leona z tym silnikiem 1.8T 180 KM

gdy mialem serie (na hamowni wyplulo 176 KM 240 Nm) dawalem rade 325i E36 bez zadnego wsciekania sie i tekstow typu "moze sie uda, moze nie", po prostu dawalem rade...

w serii w katalogu od 0-100 km/h mialem 7,7 s, powtarzalnie robilem 7,5 mierzone G-Techem Pro SS (tym taki rozbudowanym, nie tym malym prostym)

 

teraz juz prawie rok jezdze z setupem 214 KM 300Nm (wydech,dolot,chip)

bralem sie w takim zestawieniu z 328 i znow bylo to samo co kiedys z 325...

co prawda teraz jest wiekszy problem z trakacja i wyniki przyspieszen wychodza od 6,3 do 6,6 do 100 km/h

 

Jest tak jak mówiłem. Typowy użytkownik forum streetracing.pl. Każdy objeżdża na luzaku BMW i ma ponad 200 KM w Maluchu.

 

PS: bo nie wytrzymalem , zreszta co do mnie bijesz ? napisalem jak zachowuje sie ten silnik w innej budzie i jak chodzi z wlasnego doswiadczenia, boli Cie cos, to dla siebie zatrzymaj... albo nie, powiedz, tylko tam gdzie trzeba, a nie inne forum uwarzasz za wyznacznik... :naughty:

 

Pije do Ciebie bo pomyliłeś forum, tu nikt bajek dla dzieci nie pisze. Zresztą masz nick "Skyline", to masz Nissana czy Seata Leona ? W avatarze ani jednego ani drugiego nie widać. To moja sprawa co uwaŻam za wyznacznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te przyspieszenia sie biora z gtecha ktory jest od 0 - 60 mph , a nie 100km/h. Pozatym gtech pro nie jest dokladnym urzadzeniem. W furach ktore maja okolo 8 do setki wypluwa wlasnie 6,5. Ludzie sobie zrobia pomiar i libido ownera rosnie wprostproporcjonlanie do wyniku. potem dochodzi do "wyscigu" . 1 naladowany energia gtecha, 2 kierowca stoi na swiatlach, nie przypuszczajac ze bierze udzial w wyscigu, odbywa sie "wyscig" a potem opis killa. Panowie - strumienica :), stozek :) , konowy tlumik przlowtowy:), a jeszcze brewki i juz fura ma 6 do setki. No moze jeszcze jakis vinyl + 5koni

Była E34 M50 2.5 24v :) czerwona

Była Lancia Lybra 2.4 jtd SW lx 2000

Jest Citroen c5 2.2 hdi 2001 exclusive

Jest E34 524 td 1991

1997 YZF 750R (4hd)- sold- nastepny sezon juz hayabusa

http://img244.echo.cx/img244/9103/podavatar6bx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady, ja lubię czytać streetracing.pl, nie udzielam się tam zbyt wiele, ale większość killi wyssanych z palca jest tam tępionych, więc OK.

Poza tym wrzućcie na looozik...

Głównym wnioskiem jest to ze TT i 328 jeżdżą podobnie, i wiele zależy od wyposażenia, sprawności auta, kierowcy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BagorBMW - taki nick mam w necie od 1997, kiedy Ty jeszcze nie wiedziales co to internet, nie mowiac o Nissanie Skyline... pozatym w w avatarze moge sobie boinga wkleic i nic nie musi byc widac... Jak masz jakies problemy z rozumieniem liczb to pretensje do siebie, a nie do kogos... Boli Cie cos ze jakis samochod lepiej "jezdzi", haha, ciekawy typ reprezentujesz, ciekawe jakbys zareagowal jakbys sobie kupil np: takie 330Ci E46, a sasiad M3 E46, pewnie za....bys go zywcem ;) i nie czepiaj sie tych maluchow, maluch jaki jest wiekszosc wie i nie jeden z nas jezdzac maluchem jako pierwsza fura czul wolnosc za kolkiem...

 

kis - mowilem o tym gtechu pro ss do 100 km/h nie do 60 mph (96 km/h) bo ten jest dobry aby startow sie nauczyc, a nie zeby mierzyc czas przyspieszenia... a strumienice i stozki to nie bede mowil kto najwiecej zaklada, myslac ze mu to da super powera :D

 

el Presidente - otoz to, wszystko wyjasniles...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Audi TT nie jest prawdziwym sportowym samochodem jest to samochód typu capuccino a składa się na to wiele cech samochodu.

Przede wszystkim ten samochód posiada błąd konstrukcyjny i nie jeździ jak sportowe auto a wkładanie do niego masy elektroniki tylko to potwierdza. Dobry samochód jeździ bez elektroniki, która pomaga mniej doświadczonym użytkownikom. Wyposażenie samochodu np. w b.dobrą skrzynie, wzmocniony silnik itd. mają zachęcić do kupna klientów, którzy w wyścigach raczej nie nie będą brać udziału zato lubią gadżety...

 

Inaczej jest z BMW, zresztą co to za porównanie sedana z coupe czyli limuzyny ze sportowym samochodem może porównamy to TT np. ze ścigaczem ciekawe co wyjdzie :duh: Myśle, że odpowiedniejsze było by porównanie do M3.

Wyłącz światła w dzień - wróć do normalności !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Audi TT nie jest prawdziwym sportowym samochodem jest to samochód typu capuccino a składa się na to wiele cech samochodu.

Przede wszystkim ten samochód posiada błąd konstrukcyjny i nie jeździ jak sportowe auto a wkładanie do niego masy elektroniki tylko to potwierdza. Dobry samochód jeździ bez elektroniki, która pomaga mniej doświadczonym użytkownikom. Wyposażenie samochodu np. w b.dobrą skrzynie, wzmocniony silnik itd. mają zachęcić do kupna klientów, którzy w wyścigach raczej nie nie będą brać udziału zato lubią gadżety...

 

Inaczej jest z BMW, zresztą co to za porównanie sedana z coupe czyli limuzyny ze sportowym samochodem może porównamy to TT np. ze ścigaczem ciekawe co wyjdzie :duh: Myśle, że odpowiedniejsze było by porównanie do M3.

 

M3 Rulez :dance:

 

LukaszPL podal przyklad jednego z wyscigow, ktos madrze tez zauwazyl ze taki "sprawdzian" on wielu czynnikow zalezy...

ja powiedzialem jak taki silnik chodzi w innym pojezdzie i nie rozumiem z jakiegos powodu agresje sa... jezdzilem 325tds, dostalem baty od EVO VI (seria - lomot niezly mialem) i jakos pretensji do siebie nie mialem ani do samochodu czy kierownika miska...

 

Tutaj chodzilo o porownanie, a nie o czepianie sie na jakich forach sa i co nick oznacza... Bawarka jaka jest to jest, ma swoje "ja" pewne auta jej nie przebija, mozna w poszczegolnych elementach szukac "ucieczki" gdzie sa lepsze... i chyba podziekuje w tym temacie, z mojej strony to wszystko, chcialem dobrze, wyszlo zle... Moze faktycznie, jak ktos na dzien dzisiejszy nie ma bawarki to lepiej ze by sie nie wypowiadal tutaj, bo tak sie tutaj czlowiek czuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co tu tyle postow na temat Audi TT. :mad2: Przeciez to jest forum BMW, tak?

Audi ma na pewno tez swoje forum, wiec przeniescie temat na forum Audi.

Punkt 5-ty Regulaminu naszego forum brzmi: To jest forum BMW – skupmy się na tej marce. :cool2:

Bayerische Motoren Werke... i tak trzymac!!!

http://img435.imageshack.us/img435/930/fv3df.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co tu tyle postow na temat Audi TT. :mad2: Przeciez to jest forum BMW, tak?

Audi ma na pewno tez swoje forum, wiec przeniescie temat na forum Audi.

Punkt 5-ty Regulaminu naszego forum brzmi: To jest forum BMW – skupmy się na tej marce. :cool2:

 

To jest dzial "...wokoł BMW" wiec temat porownania auta podobnej klasy jakim dla Coupetki jest Audi TT jest chyba na miejscu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po co tak dywagowac, to forum jest chyba dla uzytkownikow i posiadaczy BMW a nie streetracing forum.

Ja w swojej betce nic nie zmienie - ma byc jak seryjna, z fabryki, wszystko oryginalne. Przez udziwnianie typu "Lexus look" :mad2: takiego wspanialego auta jak betka mamy opinie dresow i na tym cierpi marka (przynajmniej w Polsce). Tuning a jakze ale profesionalny i techniczny a nie optyczny a jak ktos chce M3 Power to niech sie rozejrzy za prawdziwa M3 a nie zapodaje optycznie "M3 look" :mad2: :naughty: Pozdro dla wszystkich wyznawcow BMW :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po co tak dywagowac, to forum jest chyba dla uzytkownikow i posiadaczy BMW a nie streetracing forum.

Ja w swojej betce nic nie zmienie - ma byc jak seryjna, z fabryki, wszystko oryginalne. Przez udziwnianie typu "Lexus look" :mad2: takiego wspanialego auta jak betka mamy opinie dresow i na tym cierpi marka (przynajmniej w Polsce). Tuning a jakze ale profesionalny i techniczny a nie optyczny a jak ktos chce M3 Power to niech sie rozejrzy za prawdziwa M3 a nie zapodaje optycznie "M3 look" :mad2: :naughty: Pozdro dla wszystkich wyznawcow BMW :cool2:

Wlasnie. Nic dodac, nic ujac. :cool2:

Bayerische Motoren Werke... i tak trzymac!!!

http://img435.imageshack.us/img435/930/fv3df.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co tu tyle postow na temat Audi TT. :mad2: Przeciez to jest forum BMW, tak?

Audi ma na pewno tez swoje forum, wiec przeniescie temat na forum Audi.

Punkt 5-ty Regulaminu naszego forum brzmi: To jest forum BMW – skupmy się na tej marce. :cool2:

 

To jest dzial "...wokoł BMW" wiec temat porownania auta podobnej klasy jakim dla Coupetki jest Audi TT jest chyba na miejscu :wink:

Tak. Zgadzam sie. Ale po co "zabierac" tyle miejsca na forum. :?

Bayerische Motoren Werke... i tak trzymac!!!

http://img435.imageshack.us/img435/930/fv3df.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzede wszystkim ten samochód posiada błąd konstrukcyjny i nie jeździ jak sportowe auto a wkładanie do niego masy elektroniki tylko to potwierdza.
tu chyba sie zapedziłes bo co powiesz o najnowszych furach BMW tam jest zatrzesienie elektronik

,nie mozo tak uogolniac ze duzo elektronik to gorszy samochód

 

Przez udziwnianie typu "Lexus look" :mad2: takiego wspanialego auta jak betka mamy opinie dresow i na tym cierpi marka (przynajmniej w Polsce). Tuning a jakze ale profesionalny i techniczny a nie optyczny a jak ktos chce M3 Power to niech sie rozejrzy za prawdziwa M3 a nie zapodaje optycznie "M3 look" :mad2: :naughty: Pozdro dla wszystkich wyznawcow BMW :cool2:
w Pełni sie zgadzm że tuninng powinno zaczynac sie od silnika a zewnatrz prawie nie ruszac .I ze co fabryczne to fabryczne . Co do opin dresów nie zgadzm sie w pełni z toba bo bo co rozumiesz przez słowo dresiki np:czemu BMW wstawia swoja fure do filmiu o bondzie dla mnie bond ma charakter typowego Dresika i Szpanera z klasą ale dresik zawsze musi byc cool i byc najlepszy itp mniejsz z tym bo to temat woda i lepiej tego nie poruszac .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

velox czytaj uważniej posty :!: a poza tym prześledź historie modelu TT zanim się wypowiesz krytykując innych :duh: Elektronika pomaga w opanowaniu samochodu mniej doświadczonym użytkownikom nie każdy umie opanować tylno napędowe 300KM zato każdy może takie auto nabyć.
Wyłącz światła w dzień - wróć do normalności !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ja mam audi 90 2.2 i nie raz objechałem jedno bmw i nie jedno bmw mnie objechało.ale nigdy nie patrzyłem kolesiowi pod maske zeby sie potem chwalic ze obskoczyłem 325 albo co innego.Kiedys wracałem z jelonki i do wrocka mielismy wspolną zabawe z 325 po tych kretych uliczka smigalismy z kulturką co chwile zmiana prowadzacego i zaufanie w niektorych sytuacjiach.Moze to jakis klubowicz :D wiec go pozdrawiam.

Mam audi i bardzo dobrze mi sie nim wymiata ale teraz przesiadam sie na bmw i nie mam jak inni takze z forum audi ze ich marka jest najlepsza.Jeden lubi twarde TT i naped Q a drugi odchodzace przy 190km/h M3.Po to sie robi testy zeby kazdy wybrał sobie to co mu odpowiada :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki ... BMW E36 328i Coupe vs BMW E46 328i Coupe, moja w manualu bez zadnych systemow, E46 w tiptroniku.

 

E36 lyka systematycznie na kazdym biegu E46, od startu, jesli startuje sie jednoczesnie E46 wogole nie dotrzymuje kroku, w momentach gdy E46 wystartowalo wczesniej to dochodzilem je jak chcialem, prosze nie pisac postow w stylu kierowca do niczego bo kazdy z nas dawal z siebie i samochodu max mozliwosci, po prostu E36 bylo szybsze, nie o niewiadomo jaka odleglosc ale 3-4 dlugosci auta na 400 metrow.

 

W historie z Audi TT jestem sklonny uwierzyc, wystarczy ze ktorys z kierowcow wystartowal ulamek sekundy szybciej i juz sa kredki dogonic, w warunkach jak najbardziej zblizonych wynik moglby byc podobny.

 

I jeszcze jedno, po roku jazdy 328i wiem ze M Power to jest to :modlitwa:

M3 - I K E R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czytam sobie ten temacik i raz sie śmieję, raz popieram a w ogóle to wyglada wszytko tak: jest utowrzony temat, zwykłe pytanie, pada odpowiedz potem nastepuje zwrot sytuacji, powstaje kłótnia, nastpenie jest wypominanie sobie rzeczy, rozmowa schodzi na inny temat, nawet sa poruszane tematy innych forum (czytam regularnie forum streetracing - jest dużo wymyslonych historii ale to jest na każdym forum bo niektórzy ludzie piszą dla zabawy), znowu jest powrót do tematu, znowu kłótnia i zmiana tematu. Bardzo mi się to nie podoba. [a jeżeli chodzi o wyścigi dwóch porównywalnych samochodów to liczą sie umiejętności kierowców, to od nich zalezy jak będzie przebiegał wyścig i niezaleznie od pogody czy nawierzchni - jest dwóch kierowców, obaj podejmuja decyzje, kto popełni bład lub więcej błędów ten przegrywa; inaczej jest gdy samochody róznią się moca, masą itd. wtedy tez umiejętności kierowców są ważne ale juz w innym stopniu; wiem to na własnym przykładzie - miałem Hyundai Accenta 1,3 bez żadnych przerówbek czyli około 75km i różnie bywało podczas killów - największym osiągnieciem była wygrana z Eclipse drugi kierowca popełniał błędy więc wygrałem w sumie na wstepnie mając 1% szans na wygraną]. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a poza tym prześledź historie modelu TT zanim się wypowiesz krytykując innych :duh:
znam historie z tt z katalog samochodów 2002 tam jest napisan ze Audi A3 bazował na golfie ,a audi TT wywodzi sie z A3 tyle tam jest napisan nie zacytuj ci bo gdzie sie zapodziałem ten katalog ale tak tam było napisane .Jeden koncer = wielkie oszczednosc = wykorzystywani tych samych rozwiazan w róznych markach i modelach samochodów ale to chyba wiesz .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole wolniejsze Bmw e36/e46 Coupe niż TT . Jak to stwierdziła dziewczyna :"Fajna ta TTetka tylko wyglada jak rozglabany VW New Battle " :D

Swoją drogą TTetki to taki małe czołgi z okresu II Wojny światowej więc coś w tym jest :)

Dla mnie ciekawe ,ładne a przy tym jeźdzące z klasą to Audi Rs4 ale to auto można porównywać raczej z ///M3 e46 . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Odkopie trosze temacik ale akurat wywalil sie w googlach:D

Mialem przyjemność scigac sie z TT 1,8 T "quattro"-haldex. Start dla niego o jakies 2 dlugosci. I to tyle dal niego hehe Zapialem 2 i sobie przejechalem obok niego i odjechalem :P Tak ze 180 km to wielka kupa. Auto byla hamowane i trzymalo parametry producenta. Koles z 225km audi TT majacy sie z pewniaka, ze 328 nie ma szans do niego, doprosil sie o przejazdzke. Po niej stwierdzil, ze chyba bedzie mial jednak duzy problem hehehe. Dodam ze mam 186km z hamowni a jezdzi auto minimalnie szybicej lub tak samo jak ST 220 na 5 biegowej skrzyni. Dodam ze auto na 17" felgach.

Jestem jak Media Markt.... Nie dla idiotów :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.