Skocz do zawartości

Airplay-bezprzewodowe przesyłanie audio Iphone, Ipod, Ipad


szymonb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu chciałem bezprzewodowo odtwarzać muzykę z telefonu poprzez system audio auta.

Najpierw spróbowałem rozwiązania bluetooth ale ze względu na niską jakość dźwięku oraz duże zakłócenia musiałem poszukać lepszego rozwiązania.

Kolejnym krokiem było zainstalowanie Airplay w aucie które audio streamuje przez wi-fi.

Niestety nie było łatwo znaleźć urządzenia które mi na to pozwoli.

W końcu udało mi się znaleźć owo urządzenie.

Nazywa się Airenabler.

Urządzenie kosztuje około 100 USD wraz z wysyłką ze stanów zjednoczonych. W cenę wliczone jest cło(tak cło mimo wartości zamówienia poniżej progu cła Ebay automatycznie je dolicza z jakiegoś dziwnego powodu), wysyłka, ogólnie wszystko. Przesyłka dotarła w 12 dni.

W zestawie otrzymujemy absolutnie wszystko co potrzeba do odpalenia w aucie (albo w domu).

Mamy router wi-fi który łączy się z naszym iPhone, kartę dźwiękową USB która odpowiada za generowanie dźwięku, zasilacz usb 3.1 Ampera z dwoma wejściami USB (Ma niski profil wiec można bez problemu zamontować w podłokietniku, dodatkowo 3.1 Ampera powoduje że można jednocześnie ładować telefon), kabel audio do podłączenia do wejścia AUX.

Iphone podłączamy jak do zwykłej sieci wi-fi i to koniec konfiguracji :-).

Router wi-fi jest tak skonfigurowany że mimo iż jesteśmy podłączeni do sieci wi-fi Iphone wie że musi nadal korzystać z modemu w celu połączenia z internetem.

Jednym słowem nadal możemy korzystać z internetu poprzez modem telefonu.

Jak na mój gust jakość jest bardzo dobra. Wiadomo że znajdą się bardziej wybredni użytkownicy z audiofilskim zacięciem ale i tutaj jest rozwiązanie.

Router jest kompatybilny z większością kart dźwiękowych USB więc możemy dokupić kartę za 500-1000 PLN i dodatkowo kabel audio z włosów jednorożca.

Nr aukcji Ebay dla zainteresowanych : 181392679206

Tutaj fotki jak to wygląda + jak mi się to udało upchnąć w schowek podłokietnika:

http://cdn3.fotka.pl/a.fotka.pl/098/723/98723314_800_s.1399663718.jpg/bedizen81.jpg

http://cdn4.fotka.pl/a.fotka.pl/098/723/98723297_800_s.1399663678.jpg/bedizen81.jpg

 

Pozdrawiam

Szymon

Edytowane przez szymonb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa też z androidem ale musisz użyć jakiegoś programu do airplay ze sklepu play ponieważ android nie obsługuje airplay od Apple.

Tutaj lista programów które są w Google Play :

 

https://play.google.com/store/search?q=airplay&hl=pl

 

Oczywiście nie testowałem z androidem więc się nie wypowiadam jak to działa. Na iPhone działa bez zarzutu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziala to na zasadzie przesylania sygnalu przez AUX IN. Nie trzeba miec USB. Windows natywnie nie obsluguje Airplay. To jest protokol Apple i tylko sprzet Apple go obsluguje natywnie. Co do reszty systemow trzeba uzywac jakis programow jesli ktos takpwe stworzyl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak zamiast podłączać kabelek do iphone - aux dokładasz streaming przez wifi i dalej puszczasz sygnał w to samo złącze :D

Choć rozwiązanie samo w sobie ciekawe to niestety nie daje nam żadnej dodatkowej funkcjonalności oprócz faktu, iż będąc w samochodzie nie musimy podłączać kabla. Trochę mało jak za 100 zielonych moim zdaniem - nie krytykuję jednak pomysłu samego w sobie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróciłem tylko uwagę na fakt, iż za 100$ mamy urządzenie zastępujące kabelek do aux - sam też używam airplay w amplitunerze w domu i sprawdza się nieźle lecz tu brakuje możliwości sterowania z kierownicy i całej reszty udogodnień :)

Trzeba chłopakom z Dension'a podpowiedzieć aby zrobili taką wersję swojego sprzętu lub... Może ktoś u nas wykorzysta pomysł?

Inne rozwiązanie to Belkin Aircast - z tym, że transmisja wykorzystuje Bluetooth, jednakże jest tańsze i bardziej uniwersalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluetooth do audio sie dla mnie nie nadaje. Jakosc jest tragiczna i niewazne jakie ma sie urzadzenie. Przerabialem logitechy,belkiny i inne niby dobrze wykonane urzadzenia. Zawsze szumy i zaklucenia wykluczajace bluetooth przy glosniejszym sluchaniu muzyki. Nawet pomijajac zaklucenia bluetooth z zalozenia daje o wiele gorsza jakosc.

Faktycznie do szczescia brakuje sterowania z kierownicy. Niedlugo jednak jesli wierzyc plotkom apple wyda smartwatcha.

Wtedy nie wyciagajac telefonu z kieszeni odpalamy audio naciskajac na ekran zegarka a muzyka gra z glosnikow auta.

Na dana chwile juz jest to mozliwe uzywajac galaxy gear.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niewiele wyzszej cenie zaopatrzylbym sie w Dension Gateway 500 BT i mial to samo tylko cyfrowo + sterowanie z kiery.

 

http://allegro.pl/showItem2.php?item=4217965062

 

Jezeli 1200 PLN roznicy i skomplikowana instalacja to "niewiele wiecej" to faktycznie Dension Gateway 500 B to bezposredni konkurent urzadzenia o ktorym pisalem :-).

Mimo swojej ceny Dension Gateway 500 B nadal organizuje streaming przez bluetooth czyli szalu niema.

A i jeszcze mala notka od producenta ze moze zaistniec koniecznosc zakodowania auta aby Dension Gateway 500 B zadzialal. Ale to tez w sumie noewiele jakies kolejne 300-500.

Kolejny problem to brak obslugi Spotify co w moim wypadku rowna sie brak muzyki.

Urzadzenie o ktorym piszesz wyglada na bardzo przyzwoite ( pomijajac ze streamuje przez bluetooth) , ale to kompletnie inna liga cenowa.

 

A z innej beczki. Czy wejscie aux poprowadzone dobrym kablem ma szanse zagrac lepiej ? Czy jest to kwestja okablowania czy raczej samego wzmacniacza ? Ja akurat nie mam zadnych problemow ale widze ze wiele osob nie jest zadowolonych.

 

Znalazlem jeszcze ciekawe info na temat adaptera snap in

 

Dostępne są 4 odmiany adaptera Snap in dla iPhone:

- Basic, stanowi dock dla telefonu, ładuje baterię oraz wzmacnia sygnał antenowy

- Music, zawiera funkcje adaptera Basic oraz odtwarza muzykę zapisaną w bibliotece iPhone™. Wymagane jest posiadanie interfejsu USB (SA6FL) oraz rozszerzone opcje odtwarzania muzyki z urządzeń mobilnych (SA6NF)

- Media, to połączenie funkcji adapterów Basic oraz Music jak również umożliwia wyświetlanie Cover artów poszczególnych utworów, jak również odtwarzania sekwencji video. Wymagane jest posiadanie opcji SA6FL, SA6NF oraz Combox SA6VC.

- Media z wnetylatorem, jest dodatkowo wyposażony w system chłodzenia Apple iPhone™. Ma to szczególne znaczenie w przypadku korzystania z BMW Apps (SA6NR). Wentylator uruchamia się samoczynnie, zależnie od obciązenia pod jakim pracuje iPhone™. Wymagane jest posiadanie opcji: SA6FL, SA6NF, SA6NR oraz Combox SA6VC.

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Skomplikowana instalacja ? 3 godziny to instalowalem.

Kodowanie kosztuje 50-100 zl i trwa 10 min.

Wszystko idzie po swiatlowodach. Pamietaj ze bluetoooth jest cyfrowy i nic nie idzie po anologowym kablu aux.

Dodatkowo mozesz streamowac przzez kabel i zamiast spotify dzialaja inne wynalazki jak np open.fm .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skomplikowana instalacja ? 3 godziny to instalowalem.

Kodowanie kosztuje 50-100 zl i trwa 10 min.

Wszystko idzie po swiatlowodach. Pamietaj ze bluetoooth jest cyfrowy i nic nie idzie po anologowym kablu aux.

Dodatkowo mozesz streamowac przzez kabel i zamiast spotify dzialaja inne wynalazki jak np open.fm .

 

Ok czyli tylko jakies 1300-1400 PLN drozej i brak obslugi spotify ;-)

Dodatkowo 3 godziny i kodowanie vs 2 minuty i brak kodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.