Skocz do zawartości

520d 163KM poszarpywanie w przedziale obrotów 1500-2000


red42

Rekomendowane odpowiedzi

po filtrze na początku nie było zmaiany ale po kilku dniach jakby przestało się objawiać. Wymienię podciśnienia i uszczelki kolektora i zobaczę, ale jeszcze nie wiem kiedy się za to wezmę . Dam znać jak poszło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
kolego możesz jaśniej napisać??? bo nic nie zrozumiałem co z tą przepływką zrobić

 

Koledze chodzi o to żebyś odpiął wtyczkę od przepływomierza i pojeździł z odpiętą jakiś czas dla testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym był bardziej ostrożny z opiniami, czy to przepływka. Po pierwsze jeszcze nie jest wymieniona, po drugie zrobiło to wielu innych wcześniej i nie pomogło, a po trzecie i najważniejsze, teraz jest chłodniej.

Dla jasności dodam, że mam nadzieje, że Twój problem zostanie rozwiązany, ale wątpię, czy to jest rozwiązanie tego problemu dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba kupić ok. 3 metry wężyka podciśnieniowego o średnicy ok. 3.5 mm (najlepiej silikonowy) i powymieniać wszystkie, pewnie trzeba ściągać kolektor ssący żeby dostać się do wszystkich.

 

hej guzior2...

u ziomka to jednak nie jest to przepływówka... a ten wężyk to jakiś specjalny (bo chyba spróbujemy tego rozwiązania)? Bo przeszukiwałem internety i widziałem jakieś wężyki silikonowe motoryzacyjne a w dobrych cenach takie rzeczy znalazłem w jakiejś firmie art sil (?) - gadałem z człowiekiem i mówił że się nadają... spoko cena a firma rozpisuje się na stronie internetowej że produkują m.in. silikonowe części motoryzacyjne itd... to jak? bo chcemy to na początku sami zrobić a dopiero gdy już nic nie damy rady zdziałać to dopiero jakieś serwisy czy mechanicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Trzeba kupić ok. 3 metry wężyka podciśnieniowego o średnicy ok. 3.5 mm (najlepiej silikonowy) i powymieniać wszystkie, pewnie trzeba ściągać kolektor ssący żeby dostać się do wszystkich.

 

hej guzior2...

u ziomka to jednak nie jest to przepływówka... a ten wężyk to jakiś specjalny (bo chyba spróbujemy tego rozwiązania)? Bo przeszukiwałem internety i widziałem jakieś wężyki silikonowe motoryzacyjne a w dobrych cenach takie rzeczy znalazłem w jakiejś firmie art sil (?) - gadałem z człowiekiem i mówił że się nadają... spoko cena a firma rozpisuje się na stronie internetowej że produkują m.in. silikonowe części motoryzacyjne itd... to jak? bo chcemy to na początku sami zrobić a dopiero gdy już nic nie damy rady zdziałać to dopiero jakieś serwisy czy mechanicy...

 

Te które znalazłeś w sklepie są ok. tak że możesz kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Wymienilem wszystkie węże podciśnienia oraz uszczelki kolektora dolotowego i chyba problem nie występuje. Od czasu wymiany nie poszarpuje :D chyba prawidłowa była diagnoza. Dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Trochę odgrzeje kotleta ale poszarpywanie w tym przedziale obrotów może też być spowodowane - tak jak to było - w moim przypadku uszkodzonym czujnikiem położenia wałka rozrządu ale podłączenie pod kompa pokaże wtedy błąd 3EC0 camshaft sensor signal. Po wymianie na sprawny czujnik poszarpywanie ustąpiło.

 

Podobne objawy może też dawać zatankowanie złej jakości paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.